Soja 2015.g.

Ima i kod mene posejano Belge, al u drugom ataru, izgledala mi je odlicno krupnog zrna cesto i po 4 kom visoka robusna sa kratkim internodijama i nacickanim mahunama videcemo sta ce kasti vaga. Mislim da je taj potez dobio bar kisu ako ne i dve vise u od osu na moju soju.

img7229.jpg


img7228.jpg


img7233.jpg


Fotkano 04.avgusta kad je moja Sava odavno pocela prinudno zrenje i odbacivala list.
 
Pitanje za Mixer87kać i mindjušara jel vam je valjevka bila posejana na lošijem zemljištu kod vas i zašto ste baš nju sejali ,dal' zbog ranijeg skidanja ili vam se bolje pokazala u odnosu na neke druge u takvom zemljištu?
 
Sam mi nije jasno ova situacija sa ovim mudonjom koji sadi tolike kolicine gmo kulturama.Ako mema gmo za jednog nema za nikog.Jutros mi covek iz sela rece da su u petak oko podne dva muskarca i jedna zena nesto gledali u mojoj i da su u prodavnici pltali cija je..Pitam vas kako ige kada kontrolisu treba li vlasnik biti prisutan.Nije mi problem nek kontrolisu svaku biljku,interesuje me kakav je postupak kontrole ?
Primer:soju koja je na njivi kad oprskaju totalom ili glifosavom jedan komadic od par kvadrata u punoj vegetaciji i ako se ne osusi onda je 100% GMO...Ja sam radio sa uzorkivacima zitarica i znam kako to ide a ako se otkrije GMO soja na njivi onda dodje tarup i opali ti to i jos platis kaznu...:osmeh:
 
Talianu ova tvoja fortuna ce da me upropasti ::novac:: sreca pa samo 1,5kj
Sejana kad i ostale nisam je obisao pre nego sto sam stavio kljunove za suncokret , znaci jos nekoliko dana nece moci da se skida do tad ima pola da se istrese!
attachment.php


Fantast, levo od nje Apolo, desno Sava, sve isto odradjeno.
attachment.php


Iza ovog cicka se nalazi ova grdosija Maximus.
attachment.php
 
Ova soja me zanima kakva je :ppozdrav:[/QUOTE]
Belgu cu sutra otici da je slikam.Nisam dugo bio na toj njivi.Prosle godine je bila odlicna.A ove cemo da vidimo.
 
Pitanje za Mixer87kać i mindjušara jel vam je valjevka bila posejana na lošijem zemljištu kod vas i zašto ste baš nju sejali ,dal' zbog ranijeg skidanja ili vam se bolje pokazala u odnosu na neke druge u takvom zemljištu?

Ja sam valjevku sejao prvi put ove godine. Nije bila na tako lošem zemljištu, inače prošlih godina se dobro pokazala kod par mojih poznanika pa reko ajd da probam...
 
Imam Savu sličnog stanja kao kod kolege saleta ratara i sortu Idilu(II grupa zrenja) koja je još zelena, posejanu pola pola na parceli gde je primenjeno sve isto, od agrotehnike ,đubriva hemije i količine padavina ,jedino će biti vremenske razlike u košenju. Sava će se kositi bar desetak danan ranije od Idile ,a kad ih skinem obe i budem uporedio, rešiću dilemu da li je opravdana uloga favorita ranijih sorti naspram kasnijih u ovakvim sušnim godinama ipak, moj tip ide Savi...
 
Talianu ova tvoja fortuna ce da me upropasti ::novac:: sreca pa samo 1,5kj
Sejana kad i ostale nisam je obisao pre nego sto sam stavio kljunove za suncokret , znaci jos nekoliko dana nece moci da se skida do tad ima pola da se istrese!
attachment.php
lepo sam ti rekao da je za postrnu,hteo si pare rano da uzmeš.
I kod nas u ogledu je fantast najzeleniji mada i ostale su za sada zelene.
 
Nazad
Vrh