Soja 2015.g.

Tesko do kraja okrtobra, osim ako ste sejali u junu. Vegetaciju kisa nece znacajno produziti, osim sto ce soji znacajno pomoci da nalije maune. Soja broji dane bila susa ili kisa. Suma temperatura je ta koja odredjuje tok vegetacije.
Kao reper uzimam proslu godinu kad je bilo kise kad god je trebalo i kad je vegetacija tekla po p.s.-u Zetva kod nas godinama varira u nedelju dve i zavisi od datuma setve.
 
dragan.kovacev kako ti izgleda fantast naspram save i apola? ja imam pored fantasta maximus i fantast mi je bolji od maxia
Tesko je reci sve tri dobro izgledaju, mozda Sava za nijansu ima naj manje praznih mesta u mahunama... Na toj parceli je i maxi pored save kao cetvrta sorta u ogledu pa videcemo kos sta moze.

- - - - - - - - - -

lepo sam ti rekao da je za postrnu,hteo si pare rano da uzmeš.
I kod nas u ogledu je fantast najzeleniji mada i ostale su za sada zelene.
Tesko tim parama koje Fortuna moze da obezbedi, katastrasno izgleda i da se nije istresla a sad pogotovo!
 
paorpaor;1044918o je napisao(la):
Teskdo kraja okrtobra, osim ako ste sejali u junu. Vegetaciju kisa nece znacajno produziti, osim sto ce soji znacajno pomoci da nalije maune. Soja broji dane bila susa ili kisa. Suma temperatura je ta koja odredjuje tok vegetacije.
Kao reper uzimam proslu godinu kad je bilo kise kad god je trebalo i kad je vegetacija tekla po p.s.-u Zetva kod nas godinama varira u nedelju dve i zavisi od datuma setve.

Zadnja setva mi je na parceli od 39 Ha od 30 i 31 maja, a neki su sejali i u junu.
 
Kod nas je uobicajno da soju vrsemo krajem Oktobra a neretko i u Novembru. Setva nikad pre 1. Maja.
Izuzetak je 2012. kada je posejana pocetkom Aprila i tad se vrsla 20. septembra.
 
Komsijina soja ubica,juce slikana. O agrotehnici mi je strogo zabranjeno da pricam,jedino mogu reci da nije navodnjavana.
imag2146.jpg

imag2147.jpg

imag2148.jpg

imag2149.jpg

imag2150.jpg

imag2151.jpg

imag2152.jpg

imag2153.jpg

imag2155.jpg

imag2157.jpg

imag2156.jpg
 
Koja je to soje,a sto nesmes da pricas o agrotehnici,da mozda i mi ne primenimo to pa da smanjimo cenu.Cenu ce vec oni smanjiti kao sto i suncokret smanjili bas zbog takvih slika.
 
Kakva god da je neće dati nista bolji rod od Angele, jedino ce biti slame za grejanje i muke za Kombajn. Uopste mi se ne svidjaju takve soje.
 
Navodnjavano ili je bilo kise. Bez kise 2 meseca i da bude ovako zelena bez potpaljenog lista nema sanse. Zalivao sam moj maximus 2 puta po 30-40 litara i negde je ko ova visine a negde je niza. Nejednaka njiva. A kod mene ima list dva potpaljen i sejana 6 maja

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
To je Gorstak 100%. Nisam odusevljen, jerbo, da bi Gorstak dao dobar rod, mora imati jako mnogo mahuna. On daje najsitniji rod od svih, barem koliko ja znam. Inace je veoma pozna sorta, pa ne cudi sto je ovako zelena. Imam ovde u blizini primera gde je sejan Gorstak, oko 20og aprila, zeleneo se kroz ceo susni period samo tako a i sada se zeleni ovako kao kod ovog kolege na slici. Prihrana- urea.
 
Sad sam obisao moje soje,da upekne sunce koji dan i idemo sa zetvom.
Sve su njive sejane 15-20 Aprila.
Sava,medjuredni razmak 3.8cm,nije dobila nista od djubriva.
imag2165.jpg

imag2166.jpg

imag2167.jpg

Levo zrna iz gornjih i desno iz donjih mahuna.
imag2168.jpg

Apolo u setvi sabijen na 2.5cm zbog lose klijavosti,jesenas dobio 100kg/kj 3*16 i SS-a u setvi.
imag2169.jpg

imag2170.jpg

imag2171.jpg

imag2172.jpg

imag2173.jpg

Jos jedna Sava gde je zemljiste izuzetno lako za obradu,a nije pesak ali vuce na pesak.Isto Sava koja je dobila 100kg mesanog u prolece:
imag2175.jpg

imag2176.jpg


- - - - - - - - - -

I jedna usamljena Sava koja se uspela izgranati.
imag2174.jpg
 
Nazad
Vrh