Soja 2015.g.

Ja sam galeba sejo nesto ispod 40 kg ,po tabeli je izlazilo oko 430.,000 ,aj nek nije svako zrno uvatila ploca i nek nije sve niklo,trebalo bi da se krece cifra oko 400,000,.preporuka je izmedju 350 i 400 hiljada.A Dolovac sto pita ,pise da je tezina 1000 zrna izmedju 180 i 200 grama,znaci ako je Matic posejao 49 kg ,ako mu je seme priblizno mojim ,posejano je oko 500 hiljada zrna i sa tim brojem mahuna i sa po 3 zrna dolazimo do cifre oko 5 tona po hektaru.A sad to je samo teorija i fabricke deklaracije ,i naravno praksa uvek odudara od teorije,,i izvinjavam se ako sam pogresio u proracunu iz glave sam racuno al bi trebalo okvirno toliko.
 
Mi smo Galeb išli na 400.000 isejanih zrna po ha i ispalo je tih 49 kg/k.j jer je bilo krupnije seme.Balkan takođe po optimalnom broju zrna od 450.000 i ispade 52 kg/k.j jer je zrno kako sam već napisao bilo ne normalno krupno.Inače nikada nismo uspeli da posejemo toliku količinu semena,uvek manje.
Stevo i 3 tone po ha je dosta. :osmeh:
 
I ja sam brojao na nekoj biljci 15-16 spratova sa po 3 mahune i sa 3 zrna ali prosek je po meni mnooogo lošiji nažalost. Neću ništa da računam, krećem od pretpostavke da bude 10 meteri i da budem zadovoljan. Ako postavim visoko očekivanje, razočarenje će biti zagarantovano. Da, sorta je isto Balkan, izuzetno visok, bio najbolji u okolini ali ....
 
Sava, sejana 24.04. na 50 cm, mislim da cu je skidati sledeci vikend, nadam se da ce dati od 1000 - 1200 kg po kj
soja-a-1.jpg
 
Kod nas ima par jako veliki parcela uzete pod zakup ,tu nece biti ni kile soje,ja sam 27 jula prolazio bila je visine 20 cm a nijedne maune ,a vec dobila zutu boju,jako kasno posejana a nije dobila kisu,plus peskovita zemlja.
 
Kod nas ima par jako veliki parcela uzete pod zakup ,tu nece biti ni kile soje,ja sam 27 jula prolazio bila je visine 20 cm a nijedne maune ,a vec dobila zutu boju,jako kasno posejana a nije dobila kisu,plus peskovita zemlja.

Jesi prolazio pored one moje jadnice, kako izgleda... Nisam bio vise od mesec dana u obilasku.... :sjasi:
 
Moje prognoze za naš atar je da će se ovogodišnji rod kretati u rasponu od 1200kg do 1500kg po kj,ne verujem da će ići više.
 
Jesi prolazio pored one moje jadnice, kako izgleda... Nisam bio vise od mesec dana u obilasku.... :sjasi:
Trska ti ponovo isterala ,al ako dobije kisu bice nesto od nje prosarana je pola zuto pola zaleno,bas sam sinoc iso da vidim moju pa sam prolazio pored nje ,ove levo prema pumpi iza one sumice su skroz zute njima ni kisa nece pomoci.
 
Danas uradio 2 jutra valjevke. Godilo bi joj da je stojala još dva-tri dana, ali više bi joj ova kiša naudila pa reko daj da sklonimo. Sutra će biti predata pa će biti rezultata. Ovako na oko treba da ima 1000 kg ako ne i jače po jutru...
 
Jedan nas mestanin je prosle nedelje istanjirao svoju soju, izracunao je da mu se ne isplati da placa vrsidbu.

Juče sam radio soju isto jednom našem meštaninu. Kad je došao da me pita da radimo, kaže da ako bude imao ispod 5 meteri po jutru da mu se ne isplati da vrše a ako ima preko da radimo. Po sadašnjoj ceni soje ne isplati se meni koji imam svoj kombajn da radim a kamoli da moram da plaćam, ali kažem po sadašnjoj ceni. Ko zna šta će biti do kraja...
 
Citiram svoj da pokazem da je inspekcija(u ovom slucaju) odradila posao kako treba ::super::
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ekonomija/aktuelno.239.html:562567-Traktor-preorao-GM-soju
Mnogo ste naivni ! Naravno da je znao šta seje. Zašto bi smo sejali noGMO kada je trenutno cena slična. Našu noGMO izvoznici izvoze, a nama uvoze GMO i prodaju. Uvoze nam meso hranjeno GMO i sve ostalo. Da li smo mi Majka Tereza, dok se drugi bogate na našoj grbači ?
 
Nazad
Vrh