Soja 2015.g.

Jel sejao neko ANGELU?Ona mi deluje da ce prebaciti 1.500kg po jutru.

Mi imamo dosta Angele. Imamo je i u ogledu sa Fantastom, Trijumfom i Wendy-jem ( isto Raiffeisen ) i Angela ubedljivo najbolje izgleda. Najvise mahuna i uglavnom su sve popunjene. Evo sad sam proverio ogled je sejan 7 maja.
 
Mi imamo dosta Angele. Imamo je i u ogledu sa Fantastom, Trijumfom i Wendy-jem ( isto Raiffeisen ) i Angela ubedljivo najbolje izgleda. Najvise mahuna i uglavnom su sve popunjene. Evo sad sam proverio ogled je sejan 7 maja.
Tako je,ona je za sada sve mahune koje je fomirala napunila do kraja i to je bas krupno zrno.
 
Ovo je Angela iz poteza pustara,sekli mačetom danas da uđemo :osmeh:

IMG_20150813_155056.jpg
IMG_20150813_155109.jpg
 
Derane,nisam ja sisao tatu.Zasto se trudi vecina vas da stvari tumaci namerno pogresno,jel zbog toga da bi nekoga
omalovazili ili sta vec.
Nisam napomenuo nigde sta si i koga sisao, niti sam imao nameru da te razljutim.
U tvom postu je tumaceno da ce Angela prebaciti tu kilazu a ja sam samo rekao da postoje vise faktora koji odlucuju. Sta tu nije jasno.
 
Uvek ista priča,dokle ovako? Jednom za svagda treba svima da bude jasno da su semena dosta slična ali kvalitet zemlje i padavine pa đubrenje i sve ostalo je mnogo važnije od sorte koju sejete.I sad se međusobno vređate a svi znamo da ista sorta na 10 lokacija da 10različitih prinosa.Ko je onda tu pametan,zato bez uvreda i nabijanja "pameti".Kad ispričate sve detalje,padavine,humus,klasu,đubrenjevreme setve...dođete do realnih pokazatelja.Nisu krivi ljudi koji imaju peskulje 4 i 5 klase pa da se osečaju manje vrednim i sposobnim.I tako iz godine u godinu,samo vas slušam i gledam...
 
Ma nema tu neke velike pameti ,padavine su broj 1 pa onda uporedjivati sve ostalo,letnji pluskovi uvate njivu pored tebe bude blato a kod tebe suvo ili obrnuto,i sta se desi ista kultura a prinosi odskacu za duplo,i onda krivimo seme i sve ostalo,lako je prosle godine biti pametan.
 
Ima jedna Angela kod nas na izlasku iz sela prema Janošiku (član peet zna čija je) ja sam je "kontrolisao" pre neki dan i mogu reći da sam oduševljen u odnosu na moje soje (apolo,max,venera,fortuna,trijumf,fantast) Čovek stvarno radi korektno ali ima jedan deo i do sorte.
 
Ja sam gledao Angelu i druge soje na istoj lokaciji i na više lokacija i potvrđujem da izgleda najbolje.Ako dođem do semena na moje njive će imati mesta,nažalost ove godine nemam.:ppozdrav:
 
Ovo je Angela iz poteza pustara,sekli mačetom danas da uđemo :osmeh:

IMG_20150813_155056.jpg
IMG_20150813_155109.jpg
Ista situacija i kod mene u ritu sa Angelom,zelena kao gora jos uvek,vise o polovine visine biljke dobro nalila,ako je ubode kisa za vikend,bice nesto od nje,prva godina da je sejem,uzeo za probu seme,za sada zadovoljan,ako i kantar potvrdi,ostavljam za makar 30 procenata povrsina seme Angele.
 
Ima jedna Angela kod nas na izlasku iz sela prema Janošiku (član peet zna čija je) ja sam je "kontrolisao" pre neki dan i mogu reći da sam oduševljen u odnosu na moje soje (apolo,max,venera,fortuna,trijumf,fantast) Čovek stvarno radi korektno ali ima jedan deo i do sorte.

E upravo takva informacija je validna. Ova je godina merodavna za uporedjenje sorti a ne kao sto je bila prosla gde su sve sorte dale dobre prinose.
U svakom slucaju ubrzo cemo cuti koja se sorta najbolje pokazala u ovom okruzenju po ovakvoj susi i lako ce biti posejati narednih godina ono sto daje najbolje prinose upravo ove god.!
 
Imao sam jedno promaseno zalivanje najverovatnije, tek je pocela bila da cveta. U nas je u to vreme bio jedan period suse od 20-ak dana, pre 22og juna kada je pala i neka kisa. I tada je dobro izdjihala ali nisam bio preterano zadovoljan oplodnjom. Posle toga nije bilo mesec i po dana kise pa otprilike svakih 10-15 dana dobila je dva zaliva i onda ovu zadju kisu od 15-20 litara ukupno. Bez obzira na zalivanje oplodnja je prosla relativno lose, jer je bilo slabo rose a velike dnevne temperature. Ovo je neki maksimum mahuna ne racunajuci one uvratinama a ima i losijih od 30-40 mahuna. Valjda ce biti dobra stvar sto je setva bila gusca, ja sam biljku odrzavao u zivotu koliko sam mogao zbog povrca, tu najvise zalivam naravno. Ne mogu docekati vagu da vidim koliko je zalivanje znacilo.
 
Koliki je kapacitet bunara i kolika je dubina, ka ove jeseni hocu da busim bunar pa mi je svaka informacija dobrodosla
Moje podneblje je veoma karakteristicno za vodu, jer kod nas ima vode u izobilju i ispod zemlje je krupan sljunak. Cevi kod mene su fi100 i dubina od 7m do 15m, i filter je oko 1,5m a sastoji se od sipki 6mm i to postavljene na 6mm jedna od druge.

Послато са GT-S7582 уз помоћ Тапатока
 
Danas sam obilazio moju soju na parcelama gde sam zalivao topom i mogu vam reci da veoma mala razlika je od parcela gde nisam polivao.Jedna kisa do 15l po m2 bi i ovu razliku anulirala.U mom slucaju je sorta gostak ,za sada je ok sto ne znaci da ne moze da zajebe stvar.
 
Danas obisao fantast, i iznenadjen sam koliko kasni za drugim sojama, stabiljka visoka i po ramena a polegla, mahune jos sitne i male, ali ih ima mnogo ... zelena je jos uvek,valjda ce joj ova kisa jos pomoci
 
Danas sam obilazio moju soju na parcelama gde sam zalivao topom i mogu vam reci da veoma mala razlika je od parcela gde nisam polivao.Jedna kisa do 15l po m2 bi i ovu razliku anulirala.U mom slucaju je sorta gostak ,za sada je ok sto ne znaci da ne moze da zajebe stvar.
Evo ja bas posle 15 dana gledam slike i ne verujem koliko je soja izrasla. Porasla je preko 30cm za 15 dana! Narocito onaj deo sto je dobio vodu, a Boga mi, i onaj deo sto nije zalivan je izrastao, samo nesto manje:osmeh:.
Vico, koliko litara vode izbaci u minuti ova pumpa? Mi cemo verovatno busiti bunare ali ne znamo samo koliki je dotok vode. Voda je na oko 3.5-4m dubine.
 
Nazad
Vrh