Soja 2015.g.

go
- - - - - - - - - -

Video sam razliku u broju meua ,naime pre 10tak dana bilo je oko 64 po stabljiki sada ide na osamdeset i neku po stabljiki.Dolnje pa i do preko pols stabljike ohoho su pune dok one gornje tu i tamo.Za utehu mi je da su stabljike super zelene pa se nadam da ce i u gornjim biti nesto.Pitam se kako se oplodise oni cvetovi na ovom suncu.Kod mene su noci sveze i ima bas dobre rose,jutros nisam mene gao da prodjem kroz soju.Jos jedno zapazanje na parceli koju sam orao u prolece zadnju i na silu je tanjirao i setvospremao je najboja,pa sadami kazite koje pravilo vazi za ovu biljku.Dve parcele od moje soja sadjena 4 aprila petnaest dana pre moje upola niza od moje od 5 do 17 meuna po stabljike na 10% ni jedne kaze da je sava nezna tacno koja je sorta.
 
Meni se jedna umaunala(20-50 mauna po biljci) a druga, koju sam navodnjavao tek sad pocinje. Iako je sejana 30 dana kasnije, visoka je skoro kao i ova sejana ranije.
Kod mene su sejane u prolecno oranje i losu pripremu, no opet je odlicno nikla a i izrasla. Svakako, bice na kraju suvd mase za zaoravanje.
 
Ovo je Angela iz poteza pustara,sekli mačetom danas da uđemo :osmeh:

IMG_20150813_155056.jpg
IMG_20150813_155109.jpg
Da dodam,da je to pustara u Jermenovcima,kod našeg člana i mog velikog prijatelja cicimorica :osmeh:

IMG_20150813_154127.jpg


IMG_20150813_154447.jpg


neverovatno dobra soja,a vidi se i po domaćinovom osmehu,al ima i neverovatnih pukotina,i vlage na 10ak cm :ppozdrav:

IMG_20150813_150749.jpg
ovo je moje stopalo,na koje obuvam obuću 46broj :cao:
 
Minđušar sram te bio !! Bio si u komšiluku a nisi došao na jednu "Angelinu".
Malopre došao iz atara ,nažalost slike nemam jel sam uništio tel. Jedna Venera na osrednjoj zemlji me iznenadila kako dobro izgleda,da ne kažem ko u najboljim godinama.Blizu nje šogorov Balkan u velikoj patnji.
Prošle godine na istoj parceli ista sorta ove retultati malo kasnije po mom mišljenju slabija je ali samo 10-15 %
 
Aj nesto vise Maticu napisi o roku setve, djubrenju, kolicini padavina u Julu i konkretnije kako stoji, koliko aproksimativno mahuna ima i konacno kako si zadovoljan sa Balkanom!!!
 
Mindjusar voli izgleda da obilazi samo soje metar i po navise...nece u ove nase jadnice...a mogli ste se javiti-malo i nas obici...
slika stanja zemljista

otoox0.jpg

I kako izgleda soja nastradala od grinja
1ywggo.jpg
 
Nisam brojao mahune jer je otac išao u obilazak ali ima jedan struk donešen pa ću izbrojati kasnije.Sejan je u prvoj dekadi Aprila neposredno nakon setve kukuruza.Pred usev kukuruz,zaorani biljni ostaci bez grama veštaka.U Maju dobio 150+litara kiše i od onda ništa više.Dugo nakon žetve u parceli je bilo blato a jedva smo uspeli da poprskamo sirak(uspeli tek iz drugog puta).Generalno Balkan sam posejao jer nisam imao dovoljno semena Galeba a tek ću videti koji je sigurniji.Inače to je najkvalitetnija zemlja koju obrađujem.Nikada ne omaši čak je i 2012 na njoj bilo lepog prinosa soje i kukuruza.Seje se pola kukuruz pola soja i tako u krug.
 
Lepo izgleda ali je Galeb mnogo lepšeg izgleda sa dosta bočnih grana.Balkana je išlo 52 kg semena po k.j jer je bilo izuzetno krupno.Galeba 49 kg/k.j.
Fotografija-0154_zpsvscwxgf8.jpg

Fotografija-0155_zps3vgotgyw.jpg

Upravo prebrojano.44 mahune sa po 3 zrna.Žuće zrno je u voštanoj fazi a zeleno još naliva.
 
Poslednja izmena:
Ima jedna Angela kod nas na izlasku iz sela prema Janošiku (član peet zna čija je) ja sam je "kontrolisao" pre neki dan i mogu reći da sam oduševljen u odnosu na moje soje (apolo,max,venera,fortuna,trijumf,fantast) Čovek stvarno radi korektno ali ima jedan deo i do sorte.

Sinoc pred vece na brzaka sam obilazio potes Drumu mare i Peste drumu mare gde i ti imas kukuruz (Guran), od tebe jos malo napred imam dve parcele sa Trijumfom jedna od 2 kj i druga od 3.5 kj i prilicno ima 80% popunjenih mahuna mozda i vise. Preko puta u Drumu mare ista osoba koga si napominjao ima soju i 90% da je Angela i stvarno je u odlicnom stanju i siguran sam da ima vise mahuna od mog Trijumfa! Tako da cu ragovarati sa Jonom posle skidanja o prinosu i sigurno ce deo mojih posejanih parcela sledece god. biti posejano sa Angelom!
 
Nazad
Vrh