Soja 2015.g.

Sava,sejana na 70 cm. koliko je malo kiše dobila,čudi me da je još zelena.
Možda je gustina koliko toliko odradila posao.Posejano 45kg/kj. semena.
ifsxuw.jpg

2v2jdja.jpg
 
Gledam jedan rođakov lanac Sava je u pitanju ,na brzinu izbrojah 45-50 mahuna lepo popunjenih jedino je vrčak slab .Apropro prinosa ,ako pokisne za par dana kako najavljuju mož' da lepo iznenadi.
Onako na brzinu šac metodom Apolo niži ali dosta dobar,Sava isto,Fantast već gubi bitku a Maksimus ubedjivo najgori. Od Selsem Delte nisam sejao ove godine ništa, tako da kolege koje imaju ovaj sortiment mogu nešto više reći.
 
Za Mixera87Kac ako mislis na post od putnika22 onda se varas licno sam video nema ispod 5 tona sa 3 jutra
 
Ako sam dobio dobru informaciju, komsija je na jednoj njivi imao 600 kg po jutru prinos. Ne znam koja sorta.
 
Za Mixera87Kac ako mislis na post od putnika22 onda se varas licno sam video nema ispod 5 tona sa 3 jutra

Ne mislim ja na taj post nego više onako u globalu. Sve ove soje što iole nešto izgledaju mislim da će dati tu negde takav prinos. Nego čekam ove što će izaći sa 2,5 t i preko po jutru... :osmeh:
 
Ne mislim ja na taj post nego više onako u globalu. Sve ove soje što iole nešto izgledaju mislim da će dati tu negde takav prinos. Nego čekam ove što će izaći sa 2,5 t i preko po jutru... :osmeh:
ja sam sve odradio i očekujem prinos od 17oo kg ili malo vise
znaci ipak se isplati djubrenje ili se neisplati? :osmeh:
 
Jel sejao neko ANGELU?Ona mi deluje da ce prebaciti 1.500kg po jutru.
Ne zavisi sve to od sorte i njenog imena. Mozda ces ti imati takav prinos, sto ne znaci da ce svi. Nije valjda da si takvog misljenja da sve parcele koje su posejane sa sojom pod tim imenom da ce svugde i u razlicitim tipovima zemljista roditi isto!!!
U igri su desetine faktora koji su presudni za prinos.
 
Ne zavisi sve to od sorte i njenog imena. Mozda ces ti imati takav prinos, sto ne znaci da ce svi. Nije valjda da si takvog misljenja da sve parcele koje su posejane sa sojom pod tim imenom da ce svugde i u razlicitim tipovima zemljista roditi isto!!!
U igri su desetine faktora koji su presudni za prinos.

Derane,nisam ja sisao tatu.Zasto se trudi vecina vas da stvari tumaci namerno pogresno,jel zbog toga da bi nekoga
omalovazili ili sta vec.
 
Nazad
Vrh