Soja 2015.g.

Slika od pre par dana zalivena drugi put.
20150807194624.jpg
[/IMG]
Koja ti je to sorta, secas li se datuma setve?

Sent from my PAP5044DUO using Tapatalk
 
Znaci slab bunar. Ja imam jednu soju koju sam zalio pre 15 dana sa oko 40 l/m2. Sutra idem da vidim sta kaze.
 
A crevo na tifonu? I koliko metara na sat.
Ja kada sam zalivao moju soju terao sam na 26 diznu 20m/h 6 bara

Послато са GT-S7582 уз помоћ Тапатока
 
Iz dva bunara, p ato je tek katastrofa. Gde je ta voda onda, kod Kine, sunce ti poljubim.
Nisam nista vise. Ovo je eksperimentalno da vidim vredili zalivati soju.
 
Balkan je jedna od sorti koja najvise podbaci u susnim godinama. Ja od te kobne 2012 vise je ne sejem. Stanje u ataru pokazuje da i Fantast je slican Balkanu. Visoka biljka ali sa malo mahuna. Usvakom slucaju bice lose ali na par parcela opet se nadam da ce Trijumf biti za nijansu bolji.
Što više obilazim atar ,potvrđujem tvoju tezu,fantsat došao najgori.Trijumf se nekako drži a sme sam se kladiti da će biti najgori.Trenutno Apolo i Maksimus vode pratte ih trijumf,Venera a Fantast po mom skromnom mišljenju na poslednjem mestu.Fortunu koja je posejana na presejano žito nisam obišao.Sačekaću kantar.

- - - - - - - - - -

Ovršeno danas 13kj od "ogleda", 10380kg, 2% primese, 9.2% vlaga
Talianu je pogodio " pobednika"
Kilava godina,puno biljaka = pobednik.
 
Žao mi što je tako ,imam jednu soju sejan za Markovdan a nikla posle sledeće kiše(negde oko 1 juna bila napolju),mislim da ima šanse ako dobije kišu u roku sledećeh sedam dana ali da ne trčim pred rudu.Prvi rokovi setve su do pre nedelju-dve stajali bolje u ataru sada mi se čini (samo mi se čini) da gube bitku sa kasnijom setvom.
 
I rodiće taman toliko više koliko veštak košta ... proveravano više puta :cvetic:

Upravu si ali sa produzenom vegetacijom ce uspeti docekati kisu
i zavrsice sa punjenjem mahuna.Da mi nije komplikovano stavljanje slika postavio bi sve sorte da se uveris
ali si u svakom slucaju dobrodosao da izadjemo na teren.
 
Poslednja izmena:
Inace, interesuje me posto sam prvi put sejao Savu, da li ond sortom ovako nema mnogo bocnih grana? Ili jedna il nijedna, eventualno uvratinama se dobro razgrana. Ili mu to dodje od zalivanja pa je djihala samo u visinu? Prilicno sam siguran da joj prvo zalivanje i nije bilo neophodno. Ali, nemam predstavu o cemu se radi sa grananjem. Do 2012. sam jedno 4. godine sejao neku sortu kojoj ime ne znam nazalost, i uvek je bila granata dobro, i jebiga izbacim je za balkan 13/14 i savu ove godine... Cale se vise bavio poljoprivredom pre 7-8 godina i kolko ga secanje sluzi sumnja da je bio Galeb al nije siguran. Ako ima neko iskusan da zna tu karakteristiku Galeba?
 
Nazad
Vrh