Soja 2015.g.

Pali otkosi Balkana u selu,kod dobrog domacina 400kg/kj.
Balkan je jedna od sorti koja najvise podbaci u susnim godinama. Ja od te kobne 2012 vise je ne sejem. Stanje u ataru pokazuje da i Fantast je slican Balkanu. Visoka biljka ali sa malo mahuna. Usvakom slucaju bice lose ali na par parcela opet se nadam da ce Trijumf biti za nijansu bolji.
 
Сава ми ове године прва добила по тамбури, Галеб ће изгледа подбацити иако се солидно држи за сада, али су му махуне полупразне нажалост, Максимус ту и тамо негде између Саве и Галеба....Каћа на њу сам потпуно заборавио и нисам је обилазио већ дуже време...Сејана је 29.4.2015 године...
 
Онај од горе нам се није нешто смиловао ове године, ваљда еј прошлу пресолио, па је за ову малко стегао каиш...да избалансира да све то некако буиде уемрено и у просеку....

- - - - - - - - - -

marrkoo бриши сандуче са ПП
 
virtus1.jpg
[/IMG]
virtus2.jpg
[/IMG]NS Virtus sejan polovinom Maja odlicno se drzi mahune su pune cak i one na vrhu jes da je po dva i tri zrna one gore i po jedno ,nije bas kako treba da bude ali s obzirom na okolnosti zadovoljan sam.
 
Takodje ja sam moju sejao polovinom maja i jos uvek je zelena. Ima i podosta mahuna. Samo kisa fali da mahune napuni. Cak u nekim delovima gde je vise vlage, jos uvek cveta i penje se.
 
Nazad
Vrh