Soja 2015.g.

Momo ti si zaorao sa njom i seme.Trebao si na kombajnu isključiti sečku(ako je ambrozija u vršidbi) pa upaliti otkose koliko toliko da izgori i seme.
 
Ma kakvi , ja sam se rodio u ambroziji i živim u ambroziji , znam dosta o njoj . Nema tu iskorijevanja ni smanjenja populacije , milijarde sjemenki su u zemlji i mogu dugo da čekaju , ako se jedne godine ne osjemeni na nekoj površini npr neće biti 10 miliona sjemenki nego 8 miliona opet isto . Taman da se neka parcela steriliše opet doleti u vazduhu milioni sjemenki sa velike daljine ili na kombajnu itd. Zasad je jedino rješenje zemljišni herbicidi , u soji metribuzin , ili ranija sjetva kukuruza ili soje na veću gustinu da sklopi prije nego ambozija krene .
Ljudi su sijali gm soju 3-4 godine zaredom , nebude ni jedne biljke , pa opet sledeće godine kine ko četka.
 
Levo Apolo desno Fantast na 50cm setva 30.mart

IMG_20150811_122739.jpg

-------
levo Maximus na 50cm,setva 30.mart desno Maximus na 70cm setva 4.april
IMG_20150811_122822.jpg

-------
levo Valjevka na 70cm setva 4.april, desno Valjevka žitnom setva 12.april
IMG_20150811_122953.jpg

sve predusev repa,osnovna obrada razrivač na 20cm
---------
IMG_20150811_123714.jpg


drugi potes,sorta Maximus,takođe repište...
------------
IMG_20150811_125518.jpg

takođe Maximus na repištu
-------------
IMG_20150811_130424.jpg

opet neki drugi potes isto Maximus na repištu
 
mindjusar. Svaka ti cast pa ti ko da pravis ogled, i sa sortama i sa razmacima, bar cemo biti obavesteni sta je naj bolje. Pozdrav
 
2012 god,dobro se secam,soju sam radio 3 sept.valjevku , i 5 sept.trijumf,prinos 2 tone po ha.Predato odma sa njive ,komponenta iz cuprije 48 din. Jos jedno zapazanje,kod mene u ataru sve soje koje su sejane 100 kg po ha i vise ,u drugoj polovini 4 meseca,gotove su. Ja licno sam se zezao ,pa sam na 0.4 ha posejao duplo,valjevka je u pitanju,i ona je zagu..la. aj zdravo
 
Slikano u nedelju,sve je balkan na 50cm oko 20 aprila sejano do sad se nekako držala ali počela priprema kommbajna.Nigde nije bacano đubrivo.
sdc12244.jpg
[/IMG]
sdc12243.jpg
[/IMG]
sdc12248.jpg
[/IMG]
 
Ja danas svečano počeo vršidbu soje. Radio onu od pre par postova što je od komšije, on reče da je Favorit sorta. Odokativno nekih 800 kg/j...
 
Kod nas se soje još drže dosta dobro pogotovo sorte 0-1 grupe, zelene max. Jedino Lucija iz grupe 0-0 je koma, predala se...
 
Minđušar kada skidaš soje sa slike?
Kod nas još nema "zrelih" uglavnom su zelene.

- - - - - - - - - -

Tipujem da že valjevka sejana žitnom najbolje roditi.
 
Nazad
Vrh