Soja 2015.g.

Da ali zemlje u okruzenju su ove god davale 300e po ha da se seje vise no gmo soje pa je samim time više posejano soje.

Ovdje smo obavjesteni da moramo posijati min 7% povrsina koje radimo sa no GMO sojom ili lucernom, ili skidaju poticaj za ostale kulture koje radis. Zato ima vise soje koja je vecinom kasnijih grupa zrenja a zbog suse nece biti nista jer je vecina vec suha.
 
Mislim da je soja kod mene izgubila bitku za ovu godinu, pogotovo što nam i dalje slede tropski dani. Prosto neće napuniti mahune kojih ipak ima. Ne samo one pri vrhu, nego ni dobar broj onih nižih. Da je pala kiša u prethodne dve nedelje možda bi i nešto bilo, al' pošto nije bojim da će prinos biti možda i manji nego 2012.

Večeras sam obilazio njive i sad se tačno vidi da su ovo poslednji trzaji soje. Na bregovima je već dobro žuta (al' ne onako kao kad prirodno zre, već više kao da cela biljka odjednom završava vegetaciju), dok se u dolovima još malo zeleni (a i to su samo gornji listovi). A ne radi se o velikim bregovima i dolovima, možda 50cm razlike između brega i dola.

Da budem iskren, ima i dobro zelenih soja u okolini, ali i one su sa nenapunjenim mahunama. Al' su ipak solidno zelene, da l' zbog kasnije setve, il' kasnije sorte - ne znam. Frustrira me što je u celoj vegetaciji moja soja bila pojam za te njive, a sad je kontra.
 
Ne sećam se i mrzi me da sad tražim, da li se to meni samo čini da će žetva ove god.početi ranije nego 2012?
 
I ovo je soja............od jeseni ce ova i jos 4 ovakve parcele biti kod mene u zakupu..........bice veselo.


14l0ygy.jpg
 
Cici sa ovom ćeš se parceli bas usrećiti. To je rasadnik ambrozije. Tu ti predlazem da najmanje 3 godine ne sejes soju.
 
pretprošle godine sam sijao soju u duplo goru jnivu , što se tiče ambrozije , zaorana je šuma ambrozije visoka preko haube . Te sam godine imao najbolji prinos ikad . Ako paše zemlja paše , a ako ima ambrozije nicaće uvjek , nemože se ona iskorijeniti.
 
Nazad
Vrh