Soja 2015.g.

A kakva ce biti klijavost te soje?
Nikakva,sada je mekana a mora da pukne pod zub.Prosle godine sam vidjao takve soje 18-25 % vlage ljudi zure sa zetvom i nemogu da cekaju i dosta je bilo upaljene soje po kucnim skladistima jer neko im je tamo rekao da moze soje da se skladisti sa 15-16% vlage...
 
trebalo bi da buda izmedju 1400-1800kg. tako i kod mene svi kukaju nema nista ja svaki dan idem i neizgleda tako napunila skoro do vrha,40 mauna
Ne zaboravi da je vaša zemlja nekoliko klasa bolja od ostatka srbije i u istim uslovima će roditi nekoliko meteri više ! Zato treba da platite veći porez. :ideja:
 
Vi Becejci i Kacani ste izgleda zaboravili da je kod vas koliko znam palo bar 20-30 litara kise od Vidovdana a kod nas 1 litra.Covek koji se bavi otkupom kod nas mi kaze da je skidano nesto soje(oko Zablja) i da mu je nudjeno, a prinos je bio 700 kg po k/j.Sve u svemu ce prinosi ici od nasih 700 kg vasih 1800 kg.Zato mi kukakamo sa pravom...
 
Ima ću ja prinosa i manjih od tih vaših 700 kg što kažeš, ali se nadam da neće sve biti tako...
 
Vi Becejci i Kacani ste izgleda zaboravili da je kod vas koliko znam palo bar 20-30 litara kise od Vidovdana a kod nas 1 litra.Covek koji se bavi otkupom kod nas mi kaze da je skidano nesto soje(oko Zablja) i da mu je nudjeno, a prinos je bio 700 kg po k/j.Sve u svemu ce prinosi ici od nasih 700 kg vasih 1800 kg.Zato mi kukakamo sa pravom...
A vi, Temerincani ste zaboravili 2012 god,kada ste dobili kisu kad niko u okolini nije:sta:

- - - - - - - - - -

Svi se brinu za prinos,a niko ne spominje cenu,ona je 2012 bila 72 din,kakvoj se ceni nadate ove godine,na ovu susu,suncokretarima nude i 51 din akontno,a soju niko ne spominje?:off_topic:
 
Pokazi mi te soje sto ce dobiti 300 e/ha. Mislim kako danas izgledaju na tim plodnim ravnicama Rumunije, Madjarske i Hrvatske.
 
Pozdrav,imam zasejanu savu 15.04.i sa jedne strane je pocela posteno da zri,a sa druge je jos zelena.Moze li mi ko reci da li ce otpasti ove zrele mahune dok cela parcela stigne za vrsidbu?
 
Ovu nisam dugo obilazio,cupazonci su prosli pre mesec od prilike,ali je korovcina probila na ovu susu i to mi je najprljavija njiva. Soja izgleda dobro,ali su mahune malo prazne.
imag2098.jpg

imag2099.jpg

imag2100.jpg

imag2101.jpg
 
Gornji spratovi suvih cvetova i po koja prazna mahuna,takva je manje više sva ove godine posustaje i odustaje polako...
 
Obilazak današnji završavam sa sojom. NS maksimus, u subotu je izgledao bolje. Situacija se pogoršava, tako da je i pitanje da li bi kiša pomogla.



 
Ne prija joj ovih nekoliko dana. Duva neki vruc vetar i sve izgore.
Danas smo obisli soju na 2 parcele. Jedna je zatreavila i puna ambrozije, ali ima mahuna i visoka je oko metar.
Ovu drugu sam slikao i ona vise obecava. Zatvorila redove, a trave ima vrlo malo. Izgleda da je pre par dana dobila malo kise, sto se primetilo jer je dosta porasla. Polako zavrsava cvetanje i trebace joj dosta vode. Sva sreca pa je pored reke i tu su jake rose. Kolotrazi su od kamiona koji je busio rupe za kasnije miniranje i geofiz. istrazivanja Jadarita:osmeh:. Ispostavilo se da je voda na 3-4m, tako da cemo verovatno busiti bunare...
img20150810183341.jpg

img20150810183747.jpg

img20150810183428.jpg

To je ista parcela sa 130. ili 131. strane.
Pocinje da lici na Domacinsku:haha:
 
Nazad
Vrh