Soja 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
dragan69 je napisao(la):
koliko se krece gilogram semena soje.
Post je spojen: [time]1268125660[/time]
_________________________________________________
Igde ja mogu nabaviti to seme posto kod nas u Cacanskom kraju je retko ko sije tako da je i semenari i ne nabavljaju
Na Novosadskom Institutu je seme soje 60,70para
 
I ja sam u distributivnom centru Instituta nabavio soju nešto jeftinije, popust je kada se direktno kupi na Institutu u odnosu na zadruge.
 
Ove godine cu prvi put da sejem soju. Koliko treba djubriva baciti po ha i cime prskati? Hvala unapred :D
Post je spojen: [time]1268782119[/time]
_________________________________________________
mityoo je napisao(la):
Branko je napisao(la):
Koliko znam seme soje u NS Institutu košta oko 60 din/kg.
Neki dan bio u zadruzi, na oglasnoj tabli piše 66din./kg
Ja sam juce kupio seme u institutu i kostalo je 60din/kg. Tu je uracunat popust 8% koji vazi do 18.03
 
isao sam pivota 0.3l al po jutru i sad sam shvatio da sam uprskao jel covek koji mi je to preporucio rekao mi po kj a ne hektaru,al sad je gotovo jel moram tu psenicu da zaorem,skola se placa,covek nije namerno jer on samo seje soju i kukuruz,doduse soja je bila super cista i ta koncentracija nije uticala na prinos jer sam imao parcela gde je samo motika radila i spartac i prinos je bio isti kao i na tretiranim parcelama
 
spremali danas prvi put njivu za soju, ili ti zatvarali brazdu. nadam se da cemo isprovocirati nicanje velikog broja korova i da cemo ih sledecim kultiviranjem pred setvu unistiti.
 
Ja sam isto razmisljao o setvi iduce nedelje,ali se bojim pocetka aprila (1,2,3,4) i prognozu da bi se temperatura mogla spustiti i ispod 4 stepena,a dnevna nece prelaziti 10-12. Jednom smo prosli tu skolu tako da cu ipak sa setvompoceti oko 6 aprila. Dokazalo se vise desetina puta da soja voli dobar start i topliju zemlju,a ovog proleca vlage ima i na pretek,tako da je po mom misljenju pametnije malo sacekati i poceti odmah posle uskrsa.
 
Ja ću morati da čekam sa sojom... imam njive gde sam planirao soju, sad se razmišljam da sejem rižu!
 
ja prvo sejem kukuruz, pa soju,najverovatnije posle praznika ,al sve zavisi i o vremenu
 
kod mene je pronalazenje semena soje nemoguca misija. mozda cu morati da idem u ns po seme. ako neko zna u mojoj okolini da ima seme balkana, molim za dojavu. zadnje 2 god. sejo zemunske sorte i necu vise.
 
Nabavi ove godine seme pa posle ostavi soju kolko ti treba za sledeću godinu za setvu , soja može da se seje " sa tavana" . :D
 
ma zadnjih par godina sam isprobavao nesto od zemunskih sorti i nisam nimalo zadovoljan sa njima pa sad mi treba balkan da se vratim na njega a posle cu lako. necete mi verovati ali kod mene po apotekama uopste nema semena soje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh