Soja 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
nikola indjija je napisao(la):
kurkela moji u okolini Sapca svi seju modifikovanu :cao:

Pozz

Ma ne bih da reskiram, neko da me prijavi. Znam da vecina seje modifikovanu, pre par godina su u Macvi unistavali na njivi, modifikovanu.

Ne sejem mnogo 2 h.
 
posejali danas devet jutara. 5 jutara rubina, 1,5 trijumfa i 2,5 save. ostalo nam 125 kila save, ako neko zeli da kupi neka se javi 60 din/kg.
 
i ja cu prvi put na 70 nemam zivce da skupljam sejalicu a kažu da nema raztlike u rodu
 
Evo mi godinama sejemo na 70,ali ni za zivu glavu na 2.8 cm . To je pregusto cak i za najranije sorte. Ko poseje na tu gustinu primetice da ima dosta biljaka koje su jalove ili sa minimalnim plodom jer prosto nemaju mesta,a stablo im bude tanko ko sibica. Moja preporuka je od 3,3 do 4 cm za razmak imzmedju redova 70 cm.
 
Ja sejem na 50 jer mi je mašina zbog repe skupljena, pa samo ploče menjam....
 
paorpaor je napisao(la):
Evo mi godinama sejemo na 70,ali ni za zivu glavu na 2.8 cm . To je pregusto cak i za najranije sorte. Ko poseje na tu gustinu primetice da ima dosta biljaka koje su jalove ili sa minimalnim plodom jer prosto nemaju mesta,a stablo im bude tanko ko sibica. Moja preporuka je od 3,3 do 4 cm za razmak imzmedju redova 70 cm.
Takođe,oduvek ovako sejemo.Ja u proseku posejem na ovu kombinaciju oko 45kg po jutru
 
@Miroslav k
Nesejes sa Imt 539?Vise tata voli da se voza u Zetoru :D
 
Andrej je napisao(la):
@Miroslav k
Nesejes sa Imt 539?Vise tata voli da se voza u Zetoru :D
539 je nosio seme, a juce duvao vetar ko lud, ja sam sa prehladio na 577 duva u kabinu kao na svakom IMT, inace zetor ide na 1000 obrtaja pa radi skoro na leru pa ni potrosnjja nije puno veca od 539, nekih pola litre vise od 539. malo je nezgodno na 539 nositi sejalicu punu sa semenom, ali moze i tako prosle godine 539 je sve posejao. inace zekan je zakon za setvu, okretan, stavis dzakove u kabinu i teraj dok na 539 nema mesta ni za 1 vrecicu semena :cao:
 
Ni meni nije jasno zasto ne koristi kocnicu prilikom okretanja :sta:Ali mi je jasno zasto seje sa Zekom!
 
Bećarina pusta je napisao(la):
MONTOYA je napisao(la):
Koliko vidim zetora okećeš iz tri puta na kraju njive dok 539 u mestu se okrene

I taj Zekan se okrene sa kočnicom u mjestu bez problema.
okrene se u pravu si ali tamo nije bilo puta a soja je vec bila popreko posejana 8 redova, :D
pa zbog toga da se ne pravi steta
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh