Soja 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
26 marta posejao Galeba,2 kj, 50 kg,semena po kj. Nikad nisam tako rano sejao,ovo je na probu.

Danas sam bio i zrno je vec pustilo klicu nisam slikao ali zasad je ok. tj setveni sloj je 26 bio 8 stepeni,mislim da je i do danas ostalo tako e sad sta ce biti 1.2.3.4 videcemo. :ppozdrav:
 
Ja ću posle praznika sejati, ranija setva donosi većem prinosu u većini godina, ali hladna i vlažna zemlja mogu napraviti problem u nicanju, a sada najavljuju nešto niže temperature.
 
Konsultovao sam se sa vise agronoma koji rade u firmama gde se soja seje na vise od 2000 Ha i svi se slazu u jednom, "Sacekati sa setvom jos koji dan"
Kazu da moze soja dosta da izgubi energije u nicanju u nesto hladnijoj zemlji i preporucili su mi da setvu ostavi za iza uskrsa.
 
paorpaor je napisao(la):
Konsultovao sam se sa vise agronoma koji rade u firmama gde se soja seje na vise od 2000 Ha i svi se slazu u jednom, "Sacekati sa setvom jos koji dan"
Kazu da moze soja dosta da izgubi energije u nicanju u nesto hladnijoj zemlji i preporucili su mi da setvu ostavi za iza uskrsa.
Ija isto tako planiram prosle godine sam posejao 4 aprila oni sto su sejali za sedam dana imali su bolji prinos nego ja, :ppozdrav:
 
Ja sam danas počeo setvu soje . Malopre stigao kuči, posejali smo nekih 13 kj Galeba. Sutra nastavljamo sa Savom u planu je oko 18 kj.
 
Ovako ja cu sijat oko 20kj sjeme cu uzet poljoprivredni institut Osijek sorta "IKA"....počinjemo iduci tjedan od srjede ako na vrijeme bude dalo....a cuo sm da neki ljudi siju soju žitnom sijacicom i iskljuce svaki drugi red i razmak bude 25cm i nema špartanja kazu nezznam dal je to loše ili dobro:haha:? :ppozdrav: :ppozdrav: :cao: :cao:
 
Spremno za setvu i cim se uvremeni :cool: krecemo sa setvom sejacu 15k.j. Balkan i 15 k.j. Savu :ppozdrav:
 
Sejem Balkan , Galeb , Sava počeli smo setvu 31 marta do sad je posejano oko 60 kj još nismo prešli pola .
 
cim vremenske prilike budu dozvoljavale pocinjemo sa pripremom odmah i sa setvom Balkana.
ako nekom treba seme Balkan, domace proizvodnje , bice ga viska, selektorovan upakovan 35 din,kg.
inace sejem na 70 cm razmak redova i 3.5 cm razmak u redu
 
I ja sijem na razmak redova 70 cm i 3.5cm u redu.A lane sam probao i na 3 cm a nisam video nešto razliku prilikom vršidbe soje.
 
miroslav k je napisao(la):
cim vremenske prilike budu dozvoljavale pocinjemo sa pripremom odmah i sa setvom Balkana.
ako nekom treba seme Balkan, domace proizvodnje , bice ga viska, selektorovan upakovan 35 din,kg.
inace sejem na 70 cm razmak redova i 3.5 cm razmak u redu

Pozdrav"

Zemljace da si malo blizi, ja jurim seme Balkana, nemogu ga naci, to je neka realna cena.

Ako nekog poznajete iz Sabackog kraja da ima soje na prodaju, javite.

pozz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh