Soja 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
sasa22 je napisao(la):
Svaka cast,ova od 2800 'el ima neku tajnu agrotehniku ili se jednostavno desilo?Doduse ako je tajna, nece biti na internetu zar ne. :sta:


nije nikakva tajna ta sorta koja je dala taj prinos je NS -Trijumf kupio seme za probu i baš potrefilo
na istoj parceli bila posejana i Venera znači jedan pored drugog , Venera dala 250 kg manje po kj
e sad kakva će biti u susnoj godini, videćemo
 
Danas uradio i soju,dok mi je onaj bicikl od beraca brao. 27mc/kj.
Predusev psenica,prihrana sa AN-om,BASAGRAN,medjuredni kultivator i danas NEW HOLLAND! :D 13.5% vlage.
Posto je bilo dosta polegle ima i sto je ostalo na njivi. :zli:
 
gotova soja danas. prinos je tu negde oko 3 t/kj, videcemo sutra kada predamo. sorte sava, trijumf i rubin. trijumf malo bolji od rubina, ali tu su negde. okacicu par slika u ponedeljak, slab internet kuci.
predusev repa, nismo uopste djubrili, od hemije kobra i harmoni, plus kletox za sirak. cena 30 din/kg, pare valjda u ponedeljak.
ostavicemo za seme i rubin i trijumf, ima vec dosta musterija u selu.
 
zcurcic je napisao(la):
gotova soja danas. prinos je tu negde oko 3 t/kj, videcemo sutra kada predamo. sorte sava, trijumf i rubin. trijumf malo bolji od rubina, ali tu su negde. okacicu par slika u ponedeljak, slab internet kuci.
predusev repa, nismo uopste djubrili, od hemije kobra i harmoni, plus kletox za sirak. cena 30 din/kg, pare valjda u ponedeljak.
ostavicemo za seme i rubin i trijumf, ima vec dosta musterija u selu.

jel obe te sorte su bolje od save? kod nas sava se pokazala kao bolja od balkana i dukata...

predusev isto repa, bez grama djubra...
 
bar je tako izgledalo kada su se punili bunkeri. nije mogao da napravi pun krug zmaj na trijumfu i rubinu, na savi je mogao, duz je oko 400 m.
sutra predajemo, pa cemo znati otprilike prinos, ali skoro nije bilo ovako.
 
Branko je napisao(la):
Danas završio soju.
Sve je bila sorta Dukat, sejana na 70cm, i jako se lepo granala.
Prosečan prinos 2400kg/kj, tj. 4200kg/ha.
Branko ,ako se sećam imao si soju na zeljištu koje je samo tanjirano.Kakav je prinos na toj parceli
 
Prinos na toj parceli je bio malo manje od 7000kg sa tri jutra.
Ta soja je sazrela deset dana pre ostalih.
Na toj parceli uopšte nije bilo humki od sojinih mahuna koje su napravili miševi, što mi je neobično.
 
Da, ali na svim ostalim parcelama je bilo...
Ovde nije bilo uopšte ni visokih podzemnih voda.
 
šandor je napisao(la):
Ja sam na jednoj parceli od 2 kj ( taj je bio najbolji ) imao prinos 5960 kg . Ista agrotehnika kao i svuda jednostavno sklopile se kocke ........ Prosek 2400 kg ali ako podelim koliko kj sam posejao prosek izađe na 2000 kg jer je dosta skroz uništila voda ::lose:: .

Pa Sandore nemoj me razocarati, valjda je logicno da se prosek izracunava prema tome koliko si kj. posejao odnosno koliko si kosio.
A po nekim izjavama (ne tvojih) izgleda da dosta njih izrade prosek samo sa onih parcela sa najboljim prinosom a druge parcele zaboravljaju odnosno ne racunaju da ne bi slucajno pokvarile prosek. To je moj utisak, mozda gresim, ili su u pitanju malo k.j. ako su vise od 30 - 40 ne mogu biti isti prinosi. Ali sve u svemu svako daje svoje izjave na svoj nacin, a nit dobije nit mu se uzima. :ppozdrav:
 
mi smo imali soju samo na jednoj parceli od 9 kj. tu smo prosle godine imali 7 vagona secerne repe digestije 16.72%, sto znaci da je parcela izuzetnog kvaliteta. sigurno nije merodavna, ali u svakom slucaju pokazatelj nekog maksimuma poljoprivrednih sorti i hibrida u idealnim godinama. jedne godine smo imali oko 4,4 t/ha, oko 2,5 t/kj vojvodjanke, to je do sada bio rekord. sigurno je premasen, koliko tacno, znacemo ovih dana.
 
ja sam ovde nov ,saljem vam malo iformacija iz naseg sela , kod nas su prinosi preko preko 2t/kj placaju 28.5 sa pdv za sad . molim malo vise informacija o ceni :haha: vidim da na berzi raste cena , sta vi mislite koja ce cena biti:haha:
 
@jovan s
Cena koja ce biti niko ti ne moze reci. To zavisi od milion faktora. Ali je sigurno da ce na zimu i rano prolece biti bolja nego sad. Ako imas svoje skladiste ili jeftin silos vredi rizikovati.
P.S. Pravila foruma nalazu da se prvo predstavis u odgovarajucoj temi nemenjenoj za to.
 
zorancile je napisao(la):
Dva puta po 170 kg ili ukupno?
Ukupno.....inace pokazacu ti tu njivu ako dodjes u utorak.Ta njiva nije"izraubovana".Nikad nioje bio kukuruz,suncokret itd.Strnjiste,soja,lucerka,ranije povrce,lubenice itd.Tako da.....to je to.
 
Branko je napisao(la):
Prinos na toj parceli je bio malo manje od 7000kg sa tri jutra.
Ta soja je sazrela deset dana pre ostalih.
Na toj parceli uopšte nije bilo humki od sojinih mahuna koje su napravili miševi, što mi je neobično.

jesi li siguran da nije GM soja ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh