Soja 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
kod mene je sad 235 kuna plus 23 posto pdv-a sto bi iznosilo malo manje od 290 kuna ili 39.7 eura za 100 kg, zanjimljiva cijena i jos uvijek raste cak vele pojedine zadruge da ce ici do 2.50 po kili.... ja kad sam ju posijao racuno sam 15 metara po kj i cijenu od 1.50 kuna ali ocito je ova losa godina sto od pozara od poplava sto od susa u svijetu donela svoje.....
 
kod nas dosta razliciti cena
TABEKS odma pare 26,20 u dve rate 27+pdv, isplata 9.1.2011. 29din
PROTEINKA 29din pare za 30 dana
MLIN POPOVIC 30din
 
suma sumarum
soja sejana na 70 cm.
dva prskanja protiv korova
jedna prihrana preko lista
jedno špartanje
4,5kj-11990 kg. jus ili 26,6 po kj.
 
Narode imam jedno pitanje, kako vam ide kombajniranje polegnute soje?
Da li neko koristi podizače u soji i kakva su iskustva?
Evo jedan snimak, kako se "zalepila" soja za zemlju, posledica obilne kiše i jakog vetra...
Problem je što je soja polegnota u pravcu reda a ne popreko :zli:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JgusMefzgls[/youtube]
 
Ako je to za tebe polegla soja onda dodji kod nas u atar da vrses galeb. U crnoj zemlji, ali ide bez podizaca sa malo manjom brzinom neko inace ako hoces da uradis kako treba. Najmanje je polegao gorstak i balkan, dok su venera i galeb dosta savijeni.
 
Ovo je, ako se dobro sećam Valjevka.
Inače radim sa ZMAJ 161 I 170
Problem mi malo pravi 170-ka, pre legne korito puža na zemlju od kose pa sam namontirao podizače i RADI, pa reko da čujem iskustva...
 
Ja imam dom.85 i ne koristim podizace a skuplja odlicno.Zao mi je samo0 sto nisam slikao danasnju soju ,kako je polegla.Sorta balkan
 
Ja sam montirao podizače i mogu reći da odrade pošteno svoj posao tj.podignu bočne grane i polog.Montirao sam ih da idu između redova.
 
Meni veći problem od poleganja predstavlja to što je stablo soje još uvek zeleno a mehune i zrna skroz zrela.
 
U principu nisam merio razmak već parkirao kombajn na redove i postavljao podizače između a sejao sam na 70cm.
 
Branko je napisao(la):
Meni veći problem od poleganja predstavlja to što je stablo soje još uvek zeleno a mehune i zrna skroz zrela.
Što je to problem?
Radio sam Balkan uslugu čoveku, prinos je bio 2480kg/kj sa vlegom 13,6%
Post je spojen: [time]среда, 29. септембар 2010. 15:44:40 CDT[/time]
_________________________________________________
Matić je napisao(la):
U principu nisam merio razmak već parkirao kombajn na redove i postavljao podizače između a sejao sam na 70cm.
Moju sam sejao na 50 razmak...
Kosa je 4.80m montirao sam podizače na svaki 6.vrh duplog prsta i čini mi se da bi dobro došla bar još 2komada...Ukupno ih imam 10komada
 
Ja sam danas pokosio jednu njivu na kojoj je radjena desikacija pre 6 dana sa Reglone forte oko 1,2 l/kj . Jako lako se kosilo iako ima raznih korova. Uskolisni korovi su se potpuno osušili za 24 sata, a na čičku su počeli da se suše listovi. Danas je stablo čička i dalje bilo zeleno na izgled, ali je pucalo kao da je potpuno suvo. Soja je u nekim delovima njive takodje imala zeleno stablo, ali nije bilo problema, lomilo se.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh