Soja 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni je odgovarala kombinacija sa 5 podizača jer nisam stavljao na deo na početku kose kod pogona jer sam probao pa mi smeta inače 4.2m je kosa.
 
Kakva je cena soje kod vas??
Vidim navodili ste cene....i na tarabi pise pick* ..... da ne duzim...
Jutros cale otisao u zadrugu cena 27-28 +pdv+doplata...PISE tako kao na onoj tarabi...kad ono PRC nema para tek od nedelje prva rata,pa onda druga kad im se digne i na kraju doplata i na kraju krajeva PDV.
Jebe* im :cool: lopovsko. :zli:

Opravdanje...kazu soja rodila do jaja i kad daju pare seljacima ima svi da se nakupuju evrica pa zato ne placaju od jednom za dobrobit zemlje to cine.... :udri: :udri:
 
soja jeste rodila extra ali koliko je posejano to ne kažu

nema soje mnogo čuvajte je jer će cena biti i 40 sigurno

moja je sva kuci proselektirana ima oko 500 kg nečistoća na 30 tona
uglavnom zemlja i seme ambrozije
 
Danas zavrsena soja.Prinos od 2.385t/kj do 2,7t/kj.Sava dala 2700kg,Balkan dao 23,85kg, a Ana dala 2585kg/kj.Ana je mogla jos malo da ceka.Danas radjena vlaga 14,4% i bilo nedostiza ali u principu ok.Veci deo prodat danas po 30din a manji po 29 pre neki dan
 
cena soje roda 2010 na otkupu ce biti 30 din sa pdv-om ::lose::! za kasnije se nezna ali je nebo granica jer je nema u okruzenju.
 
Moja soja ide na lager kao i svake godine i uvek dobro prođem.Ako nemorate nemojte je prodavat.Inače soja kod nas rodi oko 2300-2500 kg/kj sijano na 70.cm
 
kao je u Selenči jel neko izašao sa cenom Slovan,Joha ili Grnja jel znaš ko kako plaća ::novac:: i mi lagerujemo ali me baš interesuje kako se kreće cena
 
9u1y07.jpg

Današnja soja,jeste rodna i pogodna godina za soju ali mi se čini da neću preći sa prinosom većim od 18 metara po k.j. inače cena kod mene je 30 dinara trenutno
 
Danas sam zavrsio sa kosidbom soje. Od 1000 kg po kj. gde je stajala voda i tuko grad ko lud do 2250 po kj. sve u svemu dobra godina. Nesto cu prodati sad a 3/4 u lager, (prodacu kasnije za vise para). Valjda ce biti 30 din. za sad avansno 27,5 din. :ppozdrav:
 
Zavrsio soju. Rodilo 2610 kg/kj sorta Sava. Bilo bi jos mozda 100-150kg/kj, jako je bila polegla. Kombajner se mucio, ali opet ima punih mauna kad se malo bolje pogleda. Dogodine najverovatnije zadrzavam seme Save i dodajem Gorstak. Cena 30din/kg pare u ponedeljak na racunu ::svaka cast::
 
Danas završio soju.
Sve je bila sorta Dukat, sejana na 70cm, i jako se lepo granala.
Prosečan prinos 2400kg/kj, tj. 4200kg/ha.

Zanimljivo je to da je soja bila bolja tamo gde je setvena norma bila ispod 40-45kg/kj nego na parcelama gde je posejano 50 kg/kj.

Cena u Mlinpeku 30 din/kg.
 
ja sutra završavam, ostao 2.5 kj da kosim cena u Temerinu 28.35 - 30din
 
Svaka cast,ova od 2800 'el ima neku tajnu agrotehniku ili se jednostavno desilo?Doduse ako je tajna, nece biti na internetu zar ne. :sta:
 
Moj teca i tetka su imali 2800kg/kj. Nema nikakve tajne. Jednostavno su vremenske prilike pogodovale takvom rodu, agrotehnika je potpuno ista kao i prosle godine, kad je bilo 2000kg/kj.
 
Ja sam na jednoj parceli od 2 kj ( taj je bio najbolji ) imao prinos 5960 kg . Ista agrotehnika kao i svuda jednostavno sklopile se kocke ........ Prosek 2400 kg ali ako podelim koliko kj sam posejao prosek izađe na 2000 kg jer je dosta skroz uništila voda ::lose:: .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh