Soja 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ZA Folijarnu prihranu sam koristio sve i svašta i po meni ništa ne pomaže . Jedino još imam nadu za Slavol to ću da probam sledeće godine inaće ove nisam prskao ništa folijarno ...
 
jesam ali je tu parcelu "silovala" voda tako da rezultati nisu ni mereni jer ne bi bili merodavni. Nije bio klasican Slavol nego neki njihov nov proizvod kojeg jos nema u prodaji nego sam dobio za svrhu ogleda. Radi se inkorporacija tog sredstva pre setve. Inace kod upotrebe Slavola toplo preporucujem gas masku :haha: :haha: :haha:
 
Ah da sad se setih. Mi smo slavol upotrebili kao vezivo izmedju nitragina i semena soje. Dosta bolji start ima biljka sa ovim. Najverovatnije da cu sledece godine slavol ubaciti i u prskalicu kad budem prskao od sirka.
 
Ja danas zavrsio vrsidbu soje ali nisam stigao da predam poslednju turu tako da ne znam tacan prinos ali mislim da ce krajnji rezultat biti oko 2150 kg/kj s' tim da nikakvo djubrivo biljka nije dobila! Agrotehnika je bila oranje, jedan prohod setvospremaca, setva i prskanje korova split sistemom. Sorte koje su bile zasejane su Novosadjanka i Vojvodjanka koje sam uzeo zato sto sam morao, a hteo sam Gorstak i Veneru...
 
Bubu, kome je dade? Cujem da kod Vitosevica daju 28,35din u dvaput, 15. oktobra i 1. decembra.
 
Matić je napisao(la):
I ja ću definitivno bez đubriva ubuduće.
Makar da ove godine nisam uradio tako,ipak mislim da soji treba "dati" NPK a azot izostaviti.
Ali,znate onu....u poljoprivredi,uvek u prvi razred. ::namigivanje::
 
trijumf svetliji i rubin tamniji.
1670he.jpg

sava pomešana sa rubinom.
aph1mr.jpg

sava
2n6w5s6.jpg

trijumf
zjukqq.jpg

rubin
1pvxbk.jpg

opšti zaključak. sava ranostasnija od rubina i trijumfa, koji stizu skoro u isti dan. prinos oko 2.8 t/kj, odnosno oko 4.9 t/ha, nije bilo 3 t/kj. trijumf manje polegao od rubina, mislili smo zato sto je bio veci rod kod rubina, ali razlike su bile male. utisak kombajnera je da se trijumf teze radio, da mu je jača stabljika i da je najvise rodio. tacnih podataka o prinosu nemamo, vec samo prosek za tih 9 jutara. ostavili smo semena i rubina i trijumfa, pa cemo odluciti na prolece sta cemo.
 
sve je ns sortiment. sava je prva grupa zrenja, mislim da su i rubin i trijumf iz iste grupe zrenja, ali su samo malo kasnostasnije i da ne pripadaju II grupi zrenja.
 
ja sam imao galeb daoje 23/kj bez djubrenja ,njega sejem vec 3 godine ,pre njega sam imao vojvodjanku :D i balkan ::lose:: i nikad nedjubrim soju ponekad prihrana preko lista
 
Gorstak je zavrsio kod mene na njivama. Kad ga kosimo kombajn stenje, a prinos nista posebno. Galeb je za njega izmislio soju.
 
Kod mene je prvi put ove godine Galeb bio bolji od Gorštaka, pa ću i ja bataliti Gorštak najviše zbog toga što mi kombajner uvek kuka na njega. Inače, najbolja mi je bila Sava a pošto svakako nešto semena moram kupiti zbog računa uzeću nešto od ovih novih NS sorti, Idilu, Trijumf ili Rubin. Uzeo bih onu sortu čija je slama najkaloričnija jer ću se grejati na sojinu slamu, pa ako neko ima predloge u vezi ovog slobodno neka napiše. :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1286289927[/time]
_________________________________________________
Sad sam nešto tražio među nekim papirima i nađem belešku sa jednog zimskog predavanja u mz o soji. I piše da sorta Sava traži navodnjavanje za dobre prinose a ova godina je bila kao da je navodnjavano. Pitanje je kako bi se ova sorta pokazala u sušnijoj godini i kakve su po tom pitanju sorte Trijumf, Idila i Rubin?
 
juce ovrsili 2 hektara galeba. prinos 4,5 t/h. vlaga 12% i primese 2,2 %.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh