Soja 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@MARCELO
Moji premena hemije je bila kad je soja posejana prskano je posle setva pre nicanja mislim da je sredstvo acetosav i drugi put je prskano galebenonom a sad tacno koliko je litara islo po hektaru ne znam.A pretprosle godine sam na istoj njivi imao soju i nije baceno ni zrno vestaka bilo je jedno prskanje isto acetosavom i jedno spartanje i predusev su bile bundeve i ostalo je dosta bundevinog mesa koje je naravno sve zaorano i to je jedan vid djubrenja i bilo je 23,5 metara po jutru ali je bio zmajev kombaj koji je malo vise raspeza razliku od ove godine je kosio Class i rasipanje je kud i kamo bilo manje. :bravo:
 
Završio skidanje soje prosek 2400 kg sa kj JUS kvaliteta sa 42 kj . Najmanje je bilo 2000 kg najviše 3000 kg sa kj ......
 
jao vi poradište a ja imam 38 kj i nisam niti poceo, ja kad sam smislio dosao sa posla i kombajni krenuli na njivu i sta mislite da je bilo-PLJUSAK IZ VEDRA NEBA, malo sam bio ljut i onda rekao dati ce dragi bog poraditi ce se, a i sad me prati prilicno lose vrime ali se nadam da cu uspiti ovaj tijedan rijesiti ako bog da......
 
bacan je napisao(la):
sta si uradio sa njom

Dao sam za 4 razlićite firme pa ću da vidim ko će da plati najviše ...... Svi su me zvali... daj meni ... daj meni .... Reko sam im dobro ali pod uslovom da date dinar više nego drugi ::namigivanje:: . E sad videćemo na kraju šta će da bude .
 
Danas oteli 2 kj (vlaga 15,5 primese 2,:cool: ,jes malo ali moramo iskoristiti svaki momenat jer imamo jos oko 55 a vreme j..e pa rastura.
 
@ felix
Vase bivse imanje, betonski silosi prema Gospodjincima, bivsi Agrar-fm :zli:.Njima sam juce predao preko posrednika iz Gospodjinaca zaljem ti broj na pp.A "Agro mega" ti je odmah posle tih silosa novi metalni silosi, susara.Koliko sam shvatio vlasnik je neki Voganjac, danas kad sam prolazio stoji papir: soja 30din
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh