Soja 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
danas kosio soju povrsina: 1 h = 3650 kg vlaga 11,4
3 kj =7120 kg vlaga 12,2
1 kj = 2520 kg vlaga 12


sve u svemu nisam zavrsio uhvatio me mrak ali prosek do sada :D 2311 kg na 1 kj ja sam zadovoljan a cena se jos ne zna :sta:
 
I ja sam danas skino moju soju sa površine 2.3 Kj , vlaga je bila 14 oko 2 sata a prinos 5960kg što mu dođe 2576kg / Kj ili 4481 kg/ H kod nas se takođe još nezna cena :cao:
 
sad čitam: Granexport Pančevo otkupljuje soju 30din/kg+pdv do 13% vlage FCO Pančevo
 
Neko je sranje izbilo izmedju tajkuna. Dogovorena cena je bila 26 + pdv ,a sad cujem da i kod nas u okolini premasuje tu cifru. Cinimi se da je svet ipak dosta gladan, ami imamo hranu.
Indirektno vezano za soju jedna informacija, barze sa suncokretom se tovare u luci Backa Palanka,roba ide kao luda sto moze da bude indikativno i za soju.
 
u Americi GMO soja 380 dolara/tona , oko 29.70din, a mi da damo NON GMO za 27din i neki kusur ::lose:: ne dam!
 
Ja sam danas skinuo 12.5 kj Za sest sati.Prinos oko 2300/kj zato sto nisam stigao jois tacno da izracunam.Vlaga od Od 14 do13.3 Naredna dva dana radim usluzno pa onda
Pakujem kuci oko dva vagona nedam ni ja sve.
Imam kamionsku prikolicu i neka stoji u njoj :D
 
hrnciar je napisao(la):
Ja sam danas skinuo 12.5 kj Za sest sati.Prinos oko 2300/kj zato sto nisam stigao jois tacno da izracunam.Vlaga od Od 14 do13.3 Naredna dva dana radim usluzno pa onda
Pakujem kuci oko dva vagona nedam ni ja sve.
Imam kamionsku prikolicu i neka stoji u njoj :D


Pametno :D
 
Juce i danas skidali soju,juce sa 2kj 4090kg jus-a,vlaga bila 13.8-13.9 i odbici 2%.
Danas skinuli 1.5kj cisto 29meteri,nisam gledao odvagu,glava me rastura...
Moji su zadovoljni + je na prvoj njivi bilo vode na uvratinama u razoru do komsije pa ima jedan deo koji nisu hteli da vrse jer je zelena,a bilo bi i tu jos 100-150kg da je zrela kao ostala.
 
Skinuo juce soju 2000 po kj vlaga 13,1 primes 2,2,Ja pitam za cenu a u zadruzi me gledaju kao telad ja reko bolje da begam dok nisam poceo da urlam mamicu im **greška samo da se ukrade pa na bilo koji nacin uvek ista pesma :udri:
 
Danas skinuo 4 jutra Save. Prinos 2270 kg po kj, vlaga 11.8 nečistoća 2.3 . Sa zrnom sam prezadovoljan ali je slama očajna, po izlasku iz kombajna izgleda kao da je napola isečkana a sečka nije uključena. Slama mi je bitna jer je baliram za grejanje a ovakva baš nema mnogo kalorija.
 
juce sam i ja ovrsio svoju soju 4,25 jutara. Prinos 2600kg po jutru vlaga 13. Evo i par slika.
qx11sm.jpg

20aqdyf.jpg

1zb3yfb.jpg

21en3aq.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh