Soja 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
danas merio vlagu sorta vojvodjanka 13,7 sutra krecemo sa skidanjem :sreca: :sreca: :D
 
Da li se zna cena kod vas u Tovariševu ili bilo gde jel neko izašao sa cenom
 
Kod nas sutra pocinje ozbiljnija zetva soje. Do danas u celom ataru nije skinuto vise od 30 kj.
Sto se tice cene imam informacije iz "prve" ruke, 25-27 dinara i mozda jos 50 para. Viktorija zvanicno izlazi sa cenom 27. septembra.
 
danas otkupna cena u Cupriji Komponenta 25 din/kg plus 5% PDV. juce je placala 30din/kg sa pdv Agromil Pojate. Otkupne cene u nasem kraju padaju po 5din/kg preko noci.
 
i kod nas slična situlacija sa žetvom tu i tamo ima kombajna(vlaga oko 15%) mi krećemo sutra ili u četvrtak
 
paorpaor je napisao(la):
Kod nas sutra pocinje ozbiljnija zetva soje. Do danas u celom ataru nije skinuto vise od 30 kj.
Sto se tice cene imam informacije iz "prve" ruke, 25-27 dinara i mozda jos 50 para. Viktorija zvanicno izlazi sa cenom 27. septembra.



Maloooooooooo! :udri: :udri: ja lagerujem
 
Mala je to cena da je bar 32 din pa da raymislim o prodaji odmah a ovako neka ceka jos?Banda je to znaju da je rodila pa sad se igraju macke i misa?? :zli:
 
Juce sam zavrsio sa predajom soje za dugove ( repromaterijal...bla bla bla ) i od danas sam poceo da lagerujem, nece bogami na meni da zarade.

Danas poslepodne "palo" 19 KJ. Danasnji prosek 2150 kg/KJ vlaga se kretala od 15 - 13 %. Namerno sam napisao 15 - 13 jer je bilo 15% oko pola jedan kada sam krenuo i pala je na 13% predvece kada sam zavrsavao.
 
Podrzavam sve koji soju nece da daju za te bedne pare samo napred i ja cu ostaviti svoju :bravo: svi bi preko seljakovi ledja da se bogate e nece to vise ici tako nije vise ni seljak lud :nono: :udri:
 
cicimoric je napisao(la):
Juce sam zavrsio sa predajom soje za dugove ( repromaterijal...bla bla bla ) i od danas sam poceo da lagerujem, nece bogami na meni da zarade.

Danas poslepodne "palo" 19 KJ. Danasnji prosek 2150 kg/KJ vlaga se kretala od 15 - 13 %. Namerno sam napisao 15 - 13 jer je bilo 15% oko pola jedan kada sam krenuo i pala je na 13% predvece kada sam zavrsavao.

Koji su kod vas "parametri'' lagerovanja. Ovde: uzimaju 5% "odmah'' + 0,5% mesecno. To mi je jako lose. :udri:
 
GEBI Cantavir cena je akontaciona 25+PDV ceka se sa kojom cenom ce Sojaprotein da izadje ili odmah 27+PDV kao definitivnu cenu
Izgleda da se ALE iliti KRVOPIJE nisu navatali ove godine na zitu, kiksnuli su i na suncokretu moraju posteno da plate pa ce ove godine da nastradaju ljudi sa sojom
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh