Soja 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Peet je napisao(la):
Branko je napisao(la):
To je mali lanac 38 ari. ::namigivanje::
Zbunjen sam sa k.jutrima, znam da na jednom lancu ide 57 ari, nisam znao da k.jutro ima 38 ari ako sam dobro shvatio, dali imam pravo? :sta:
ne,jedno katastarsko jutro ima 5756m kvadratnih,lanac tj 1.25kj ima 7195 metara kvadratnih,dulum ima 1000 a hektar 10000 :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1284760765[/time]
_________________________________________________
ar-100 metara kvadratnih
 
@miroslavjovanovic78
Ok. aj nek bude tako, mada vec po koji put kazem da ovde kazu za lanac da ima 57 ari a u jutrima se niko ne izjasnjava. :ppozdrav:
Ama znam kolki je ar i kolki je ha, samo oko k.j. i lancu nisam znao.
 
Juce zapoceo sa vrsidbom,kisa sprecila sorta Balkan sejano 11.04. ovrseno oko 2.25 Kj i bilo 5000 kg vlaga 14,5% znaci oko 2200 kg/Kj ,tacno ce se znati po zavrsetku vrsidbe,za sad prezadovoljan :D jos samo da bude neka solidna cena...
 
juce uradio soju......2460kg po kj.......nije lose bolje sto sam je uradio nego da je kisa trese 2 dana...a prezrela bila :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Mislim da je ovo dobra tema i da nece biti off jer nije konkretno skladistenje soje.

Kaze cale da kod nas kad predas soju ne dobijes pare vec se ceka da se zavrsi zetva soje i onda se podvuce crta i zna konacna cena koja se placa svima,kaze da nije kao kod zita da ostavis pa prodajes kad hoces. Kako ide kod vas ??
 
Ovde kod mene samo uzimaju pa ce da vide kakav prinos i onda ide skidanje kajmaka.Niko nije izaso sa cenom,isto i za soju i za kukuruz
 
Ovde može da se ostavi na lageru i da se proda kada god hoćeš.Inače skinuli kumovih 4 k.j vlaga 14,6500kg jus-a što mu dođe 16 meteri po k.j baš i nije bajno kao kod vas
 
malo pre bio kolega iz HR i kaze da se kod njih vec zna cena soje 2.25kn sto dodje 31.5 dinara,znaci da nemoze mnogo odstupati cena od njih sto mozemo ocekivati oko 30 dinara
 
Danas som pokosio 1.53 ha, vlaga 15, primese 2% rod tacno 6000 kg. Zadovoljan prinosom a za cenu niko ziv nista konkretno ne kazu. Imam nameru da je ostavim na lageru bar jedno 4-5 meseci.
 
Ovo vreme nas bas zajebava. Svaki dan izlazimo dosta kasno zbog magle/rose a evo danas kisica tek tolika da je ovlazila asfalt pa ne moze da se izadje u soju :zli: :zli:

O ceni soje se jos nista konkretno ne zna. Po nezvanicnim informacijama bi cena trebala da bude izmedju 25 i 28 din.

Vrsili smo par dana soju i prinosi su se kretali:

prvi dan sam krenuo da radim u susednom selu gde sam imao 3 parcele skoro jedne pored drugih i iz nekog nepoznatog razloga su te soje bile bolesne cele godine ( inace soja bas ne voli tu zemlju ali .... ). Nijednog trenutka nisu imale zelenu boju nego su bile zute kao limun. Takav je i bio prinos na njima ZUT 1300 kg/KJ ( dukat )

drugi dan sam ovrsio 16 KJ u nasem ataru na 5 mesta prinos 2150 kg/KJ ( dukat i balkan )

juce na jednoj vecoj parceli prinos tacno 2500 kg/KJ ( balkan )

Jos uvek nismo poceli da radimo u nasem ritu gde najvise voli soja. Vlaga se krece od 12.8 - 15.3 a primese su mi 2%.
 
šandor je napisao(la):
Da li si i prošle godine radio tu parcelu gde je soja bila žuta ?

Jesam. U pitanju su tri parcele i u sve tri je bio kukuruz. Prskani su sa Callistom i Equipom kao i kukuruz na ostalim parcelama. Pored ova tri imam soju jos u nekoliko gde je prosle godine bio kukuruz i tretiran sa istom kombinacijom herbicida. Neki kazu da hoce Callisto da utice na soju sledece godine ali ne u svakoj vrsti zemlje. Ostale parcele se nalaze kod mene u selu gde je zemlja potpuno drugacija........bemliga stvarno neznam zasto se to desilo
 
Cicimorić, tvoj žut prinos je u mom selu zlatan. :haha:
Čuo sam da je samo jedna njiva soje pokošena pre neki dan, a nisam čuo prinos. Ostale će biti za nekoliko dana za košenje, samo da se prolepša vreme.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh