Soja 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
na jednom lancu baćo a to je jutro i frtalj iliti 1.25kj prinos 3050.preračunato na na kj izađe 2440kg.dobro sam ja rekao

@miroslavjovanovic78
E jeb..a sad kod nas su mere u lancima odnosno svi se izrazavaju u lancima. Ja znam, u stvari mislio sam da je jutro=lanac. Ako sam pogresio, sorry! :ppozdrav:
 
ja nisam reka da sam ja imao toliko,kamo srece........licno vrsio coveku i to 1.25kj i to mu godinama radim,u kombajuu imam hektarmetar i ima tacno toliko zemlje a ko neveruje njegov problem,nehvalim se svojim vec tudjim jer nisam mogao da verujem ni sam kako je curilo u bunkeg,a sto se tice klupa...........sedite malo na te k....lupe da vidite kako su udobne :cao:
 
Ako ne bude kise suta ide cale da vrse "Lazine" ima 2kj tamo uvek dobro rodi soja i zito pa javim rezultat.

Na toj njivi su imali jednom 80 meteri zita,a soje bude 21-23m u dobroj godini.
 
Peet je napisao(la):
na jednom lancu baćo a to je jutro i frtalj iliti 1.25kj prinos 3050.preračunato na na kj izađe 2440kg.dobro sam ja rekao

@miroslavjovanovic78
E jeb..a sad kod nas su mere u lancima odnosno svi se izrazavaju u lancima. Ja znam, u stvari mislio sam da je jutro=lanac. Ako sam pogresio, sorry! :ppozdrav:


neznas sta je lanac a sta jutro zemlje a pametujes o prinosu i pises kako neko sere ::lose:: ::lose:: ::lose::,sramota
 
Danas ovršio soju sa one parcele gde nije bilo oranja, nego samo tanjiranje.
7000kg sa 3 kj, vlaga 14,9.
Zrna zrela skroz a stabljika zelena potpuno.
 
bilo je godina sa prinosom soje 27-3000kg soje po kj ali malo i to ko je baš radio sve po PS-u i kad se godina potrefi.i normalno ko je đubrio po PS-u pravilno.jer nije istina da soju netreba đubriti
 
Eno gore sam naveo rod soje koja je samo dva puta prskana folijarno sa Kristalonom.
Drugog đubriva nije videla.
 
kako se frljate sa tim ciframa prosto me strah da pocnem da kosim soju
 
dve tri godine unazad sam se provlačio samo sa folijarnom prehranom dosta uspešno(bio sam zadovoljan).ove godine sam đubrio sve parcele preko korena.znam iz iskustva,neznam koja godina je bila u pitanju(ali veoma sušna)kada su ljudi imali po 10 i + meteri po kj.a ja neplanirano posejao nanekoj maloj parceli gde je trebao biti kukuruz posejao sam soju i tu je ujesen za kukuruz zaorano bilo 200kg nekog komplesnog ili mešanog đubriva.jedino na toj maloj parceli te godine je bilo 2500kg po kj a na svim ostalim 1300kg gde nije zaoravano đubrivo.inače i kod mnogih stručnjaka se vodi dilema i većina tvrdi kao nema potrebe je đubriti.ALI međutim ima tu jedna velika stavka ALI...........soju netreba prihranjivati kada obrazuje kvržice na korenu,njoj hraniva fali samo u fazama do obrazovanja kvržica kada su joj najveće potrebe za hranivima.a ako je zemljište tada još "ispošćeno"-ništa od prinosa.i još jedno veliko ALi.....ni to nije uslov za prinos velik.najveći uslov u celoj priči je da ako nema VAZDUŠNE vlage u periodu cvetanja i oplodnje(znači ne zemljišne vlage) nema ni prinosa.pozdrav :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh