Soja 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da probamo da je orežemo makazama za lozu, pa da vidimo šta će biti?
 
jedne godine mi tukao led soju u junu ili julu(žao mi je nisam zapisao,baš zbog ove teme),imao sam vojvođanku koja obično naraste 1 metar,moja vojvođanka bila u žetvi do kolena i ispod ali načičkana mahuna da nije za verovati imao sam 27 meteri soje po jutru,a do tada nikad,ni od tada na ovamo.ja mislim da je i led izazvao efekat tarupiranja...i od tada tragam za ovom informacijom 'kad tarupirati:haha:
 
Iskustva i priče su nam slične koliko primećujem. Lično mislio sam ove godine za probu pokositi, istarupati jedan deo parcele pa da i to čudo probam ali godina ko godina nije se stiglo.
 
abro je napisao(la):
Iskustva i priče su nam slične koliko primećujem. Lično mislio sam ove godine za probu pokositi, istarupati jedan deo parcele pa da i to čudo probam ali godina ko godina nije se stiglo.
Pa jeste najbolje je probati na svojoj parceli (nekoj manjoj ) ili nebitno jedn deo parcele 10,15,20 ari i onda napraviti Ogled i znati i videti tacno sta i kako...... :ppozdrav:
 
Stric mi ima parcelu od 5kj koju su zecevi maltretirali stalno, jer je njiva pored puta pa im zgodno bilo. Sad se soja otela, pa cu da uporedim prinos kad budemo vrsili.
 
ja sam cuo da drzava organizovano tarupira ali uglavnom po Macvi, oko Mosorina...
 
GMO soja. Proslih godina su isli po njivama i prskali totalom kvadrat 1x1m pa ako se osusi nije gmo, dok ako prezivi onda se tarupira.
Soja zna samo tako da podbaci ako joj ne padne kisa u pravi momenat. Suncokret i psenica imaju daleko stabilniji prinos.
P.S. Vec je neko ogovorio dok sam kucao.
 
O.K. i ja sam mislio da se radi o tome...ali ne verujem da su naši ljudi takvi da poseju GMO soju....Inače mi je drago da ima ljudi koji su bar čuli za tarupiranje i košenje ove obične soje radi poboljšanja prinosa.
 
meshter je napisao(la):
sasa22 je napisao(la):
ja sam cuo da drzava organizovano tarupira ali uglavnom po Macvi, oko Mosorina...
ljakse je napisao(la):
kako misliš država organizovano?
Misli na genetski modifikovanu soju koju drzava unistava.
Ja znam da cak i tanjiraju parcele gde je GMO i to oko Sajkasa,Kaca,....oko NS :udri:
 
ljudima tanjiraju gm soju a drzava menja sa amerima u paritetu 2 - 1 to jest 1 tona nase soje za 2 tone americke
 
džaba to sve,ko kanda ne treba ni ova naša obična nikome.imam još rod 2009.,50 tone,ne zove niko ni da pita...
 
@ljakse
A na zeleno se prodaje samo tako. Verovatno se ocekuje dobra cena za 5-6 meseci.
 
a evro koliko će biti za 5...6 meseci pitaj boga!za ovu soju 2009. više sam dobijao oko nove godine nego sada...kad pretvoriš u evre,i zvali bar da pitaju za cenu,gde se nalazi?,kakva je?,a sad ništa.Nema šta da jede ovu soju,to je najveći problem!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh