Soja 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
sorta sava i moj cale, slikano veceras. u selu nije palo puno kise, za taj deo atara ne znam. znam samo da se mnogo namrcilo.
b6apo0.jpg

trijumf i rubin, vec poznata slika. ostaje nam problem novog sirka, koji polako izbija iz soje, nema ga bas puno, ali cemo probati sa kletoxom ovih dana da ga odradimo.
2zgw5jn.jpg
 
danas prskao soju protiv sirka i primetio simtomegrinja na soji , sve više ima širi se...
 
Extra :D da li si brojao koliko ima spratova cveta ?? Kod mene trenutno ima od 8 do 10 spratova zavisi od sorte :D
 
visina nije mera rodnosti,kad god sam imao veliku masu na kraju me je razocarala, jedino merilo je broj meuna.Ako da mnogo u list, neda u plod, bar moja iskustva tako govore
 
sasa22 je napisao(la):
visina nije mera rodnosti,kad god sam imao veliku masu na kraju me je razocarala, jedino merilo je broj meuna.Ako da mnogo u list, neda u plod, bar moja iskustva tako govore

Potpuno tačno.
Imao sam slučaj da je soja porasla do visine skoro metar i po a na kraju rod jako mršav.
Opet, 2000. godine, koja je bila izuzetno sušna, soja nije bila višlja od 50cm, ali sam je kultivisao 3-4 puta, pa je rod bio 1600 kg/kj.
 
ja sam čuo da soju tarupiraju,samo neznam u koju fazu biljke?Ne tera u lišće i slamu,nego se razgrana i tera u mahune i spratovi budu bliži.To daje efekat,ko kad vam zečevi na ovratinama izgrickaju soju i bude soja niska i načičkana mahuna ko grožđe.Ako neko zna za ovo nek piše!Inače soje izgledaju ekstra.
 
ljakse je napisao(la):
ja sam čuo da soju tarupiraju,samo neznam u koju fazu biljke?Ne tera u lišće i slamu,nego se razgrana i tera u mahune i spratovi budu bliži.To daje efekat,ko kad vam zečevi na ovratinama izgrickaju soju i bude soja niska i načičkana mahuna ko grožđe.Ako neko zna za ovo nek piše!Inače soje izgledaju ekstra.
Voleo bi da vidim tu tarupiranu...
 
Ima na YT ali treba traziti. To je vec posebna tehnologija i to mora biti propraceno posebnom sortom. Nisam nikad video rezultate takve rabote,ali ne bi valjda radili da ne valja.
 
nemamo slike,nego pitam ima li neko iskustva s ovom temom?i ja kad sam prvi put čuo delovalo mi surovo!ali kad malo razmisliš,možda ima i neke logike...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh