Soja 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo i moj Gorštak posejan 07 aprila, međuredni razmak je 50
k04rnr.jpg

ovo je slikano dve nedelje od prskanja selekt superom

2r53v4i.jpg

Ljudi od čega se pojavljuju ove žute tačke po listovima? :sta:
 
paorpaor je napisao(la):
Prati taj kumov "ogled" jer me strasno interesuje. Ja sam nameravao ove godine da sejem na 25 cm ali nisam stigao.
Ja sam sijao soju prvi put ove godine na 12,5cm sa žitnom sijačicom za svoje potrebe,neka Osečka sorta i bez bakterizacije,za sada dobro izgleda pa ćemo videti kakav će prinos da bude.
 
ja sam isto tako
ali za 70 cm bi trebalo gušce jer malo ne nikne malo zečevi malo ovo ono
kod mene ko seje na 7o seje duplo znači po istim tragovima ide

neznam dali bi na tim pločama bilo moguće napraviti treći red rupa
 
Nebi se baš složio da treba sejati još gušće jer ovakvom setvom imamo posejano od 440.ooo do 460.000 biljaka po hektaru a to se smatra idealnom normom.
 
ja sejem jednom na 3 cm ali neki idu dvaput na 4-5 ko kako može i pokazalo se bolje jeste da ima dvored jedan do drugog na 2-5 cm koji se negde poklapaju negde ne ali deluje mnogo lepši sklop

bacim ja dovoljan broj biljaka sa jednim prolazom ali nemam broj niklih biljaka pa zato volim gušću setvu
 
zorancile je napisao(la):
Kloki, kako to sejete? npr. na 6 cm, pa onda po istom tragu?
Ja mislim da seju normalno celu parcelu na 70 , pa onda gleda da mu naredni to jest novi redovi dodju na pola od 70 to jest na 35 tako da ide pored traga tockova traktora , ja bar mislim , neka kloki objasni ali mislim da gusce od 45-50 netreba ici ma koja grupa zrenja da je u pitanju...... :ppozdrav:
 
Ljudi od čega se pojavljuju ove žute tačke po listovima? :sta:
[/quote] to ti je plamenjaca soje i hoce da se javi u ovakim vremenskim uslovima, ja sam moju prskao vec pre dve od plamenjace i novi listovi sto se razvijaju nemaju te zute tacke, a bogami izrasla je nekih 20cm u visinu, tako da je tu oko 90cm
 
IMT-550 je napisao(la):
Prva liga , nego ima li razlike u prinosu kod setve na 50 i 70 cm , kako sam gledao slike od nasih clanova i na 50 i 70 su odlicne soje e sad u cemu je stvar.... :cao: :ppozdrav:
Hvala paorpaoru i macvaninu :ppozdrav: U mom slučaju ispada da je bolje da sam ove godine sadio na 70 a ne na 50 pošto je kod mene soja već zatvorila redove a zbog ovih kiša i lošeg provetravanja pojavila mi se plamenjača na donjim listovima ,neki su samo dobili tačkice a neki listovi su skroz požuteli .

23mwl1k.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh