Soja 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vec sam pitao na ali mi niko nije odgovorio. Kako ste zadovoljni sa suzbijanjem palamide u soji sa kombinacijom Pivot (Pirat, Sledor)+ Bentazon(Bentamark, Savazon....). Ja prskam sa Pulsarom+Harmony, ali mi se ne dopada delovanje na palamidu (tj. nedelovanje). Za sve ostale trave ova kombinacija je 5+.
 
Višegodišnju palamidu ti neće skroz uništiti samo će je zaustaviti u porastu, tj oprljiće je skroz i ona će ponovo da krene iz korena..... I to prvenstveno zahvaljujući bentazonu!
 
@montoya i @mityoo
Hvala na odgovorima! :ppozdrav:

Ako je bentazon sasusi, pa nek i ponovo krene soja ce daleko biti veca od te nove palamide, tako da nije vise pretnja soji. Pulsar je samo zaustavi uporastu jedno vreme, poneka se malo uvije mozda 2-3 listica od vrham, ali uspesno nastavi da raste.
 
Bentazon daleko efikasnije deluje na palamidu od pulsara, to sam ja preklane na svojoj koži osetio....
 
meshter je napisao(la):
Ovo je trenutna cena ovogodisnje soje na zeleno na produktnoj berzi a kolika ce biti u zetvi :sta:

Za razliku od pšenice, tržište soja kompleksa je veoma aktivno. Cena soje roda 2009. iznosila je 36,72 din/kg ( 34,00 bez PDV), što je na apsolutno istom nivou kao i prethgodne nedelje, cena sojine sačme 44% proteina je iznosila 45,02 din/kg (38,15 bez PDV) ili za 3,11% više nego prethodne nedelje, dok je praktično najaktivnije bilo terminsko tržište soje roda 2010. godine kojom je trgovano ukupno 850 tona i to po prosečnoj ceni od 27,60 din/kg (25,56 bez PDV) što je za 2,65% veća cena od poslednjeg trgovanja u ranijem periodu.

Jel kupuje neko soju "na zeleno" od proizvodjača?
 
Soja sejana na razmak 70 cm. Slikana prekjuče, prskana Fuzilejtom pre kiša. Kiše umanjile učinak herbicida.
20qggvo.jpg

Druga soja sejana krajem aprila, isto razmak 70 cm. To je bilo neorano i netarupirano kukuruzište. Pre setve dva tanjiranja i setvospremiranje.
x10xte.jpg
 
Domaca tavanusa neprskana, 70cm redovi, oko 20 aprila sejana, slika pre drugog spartanja

imhx6r.jpg
 
Danas predveče obišli njive ,trenutno stanje useva soje, na drugoj i trećoj slici bolesna soja , komšija prskao kukuruz po jakom(orkanskom) vetru, .... vetar zanosio herbicid na 28 reda soje kao da prskao iz vazduhoplova :zli: :udri:

I[img]



IM[img]



IM[img]
 
Prva liga , nego ima li razlike u prinosu kod setve na 50 i 70 cm , kako sam gledao slike od nasih clanova i na 50 i 70 su odlicne soje e sad u cemu je stvar.... :cao: :ppozdrav:
 
Razlika u prinosu je zanemariva ili je nema. Prednost na 70 je sto ne moras da siris traktor kad treba nesto da uradis u soji. Prednost na 50 je sto pre zatvori redove pa bolje podnese susu (manje je isusivanje jer su gusci redovi) i trava ima manje sanse da raste. Ovo za susu ja nisam primetio vec sam tako cuo od nekoliko ljudi.
 
Biće soje, ali biće i čupanja korova pre toga do iznemoglosti...

Cicimoric se sad verovatno samo šeretski smeška... ::namigivanje::
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh