Soja 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa kod nas su prvljeni ugovori na 300evra po toni zagarantovane cene, moze samo da bude vise.
 
Sorta sava slikano juce.
289lc02.jpg
 
Danas sam ošpartao soju i od tri sorte koje sam sejao (Gorštak, Galeb i Sava) Sava najbolje izgleda. Najveća je u porastu i ima najviše cvetova. Sve tri sorte su posejane istog dana.

E da, primetio sam i nekoliko leptira, nadam se da nije onaj šarenak.
 
po jedan do dva sam video na mojoj soji, mada sam je prskao sa sistemicnim insekticidom tako da se neuzbudjujem puno.
 
Evo i ja da se ukljucim u ovu temo evo i par slika moje soje sorta BALKAN,medjuredni razmak je 50cm :D sejana je 6-tog aprila dva prskanja protiv korova,jedna medjuredno kultiviranje i jedna prihrana preko lista.
14ybv4z.jpg


30tt2yr.jpg


2i74uhc.jpg
 
Sa cim da isprskam soju protiv sirka jer na fuzilajdu pise do pocetka cvetanja. Malo sam okasnio verovatno vec ima po neki cvet a ko zna kad cu da udjem u njivu zbog blata. Da li ima neko sredstvo a da ne smeta soji, samo sirku.
 
cicimoric je napisao(la):
meshter je napisao(la):
Slobodno mozes da prskas soju sa fusilade i kad cveta, meni se desavalo da prskam sa fusilade kad je soja toliko velika da traktor jedva prolazi kroz nju i nije bilo problema sa cvetovima i sa prinosom :D

POTVRDJUJEM OVAJ ODGOVOR. Redovno prskam protiv sirka kada soja ima cvetove pa cak i mahune
Znaci dok se moze u nju prskaj...... :bravo:
 
meshter je napisao(la):
Slobodno mozes da prskas soju sa fusilade i kad cveta, meni se desavalo da prskam sa fusilade kad je soja toliko velika da traktor jedva prolazi kroz nju i nije bilo problema sa cvetovima i sa prinosom :D
Jel to važi samo za fusilade ili može bilo koji drugi herbicid koji je namenjen za uskolisnate korove? :sta:
 
A za širokolisne korove...koja kombinacija vam se najbolje pokazala u kasnijim fazama...kao što je sad ova... :sta:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh