Soja 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
na 50. suvise bi bilo dobro da je na 70 cm.
 
@mica967
Isto pitanje kao sto je i Branko postavio.

Bilo bi lepo da se javi neko ko je radio ogled prosle, pretprosle godine da nam kaze kakve je rezultate imao sa primenom folijarnog djubriva u odnosu na povrsine koje nije prihranio. Mislim da bi to bilo od koristi svima na forumu.
::svaka cast::
 
Drugar mi se bavi organskom proizvodnjom pa je zasejao par jutara soje ,prska je redovno samo baktofilom ,a zadruga ima tu blizu njega jednu povecu parcelu soje ,pa kada prodjem vidi se razlika ,njegova mi nekako bujnija a sejao je posle njih par dana .
A on je inokulaciju radio sa slavolom i nitraginom ,i jedno tri puta prskao slavolom do sada fino mi izgleda za sada .
A da se nadovezem na pricu o foloijarnom djubretu.Posto ga svi hvale a uglavnom trgovci ,ja sam lane podelio njivu pod kukuruzom pa sam jednu polovinu parcele prskao folijarno sa urejom i slavolom .
Mozda do metlicenja i bila neka mala razlikau boji lista ali kada sam kombajnirao i nije bili neke razlike sem sto je imao vecu vlagu pa sam odvajao kukuruz ,pa kada smo preracunali vise sam imao kukuruza tamo gde nism prskao jer su mi manje skinuli na susenje .E sa sa sojom nebi trebalo da bude problema sa vlagom u zetvi ,a i zahvalnija je za prskanje folijarno mozda ce da formira vise mahuna .
 
Ovo je trenutna cena ovogodisnje soje na zeleno na produktnoj berzi a kolika ce biti u zetvi :sta:

Za razliku od pšenice, tržište soja kompleksa je veoma aktivno. Cena soje roda 2009. iznosila je 36,72 din/kg ( 34,00 bez PDV), što je na apsolutno istom nivou kao i prethgodne nedelje, cena sojine sačme 44% proteina je iznosila 45,02 din/kg (38,15 bez PDV) ili za 3,11% više nego prethodne nedelje, dok je praktično najaktivnije bilo terminsko tržište soje roda 2010. godine kojom je trgovano ukupno 850 tona i to po prosečnoj ceni od 27,60 din/kg (25,56 bez PDV) što je za 2,65% veća cena od poslednjeg trgovanja u ranijem periodu.
 
Dobra stvar je sto mi sejemo ne GMO soju koja je sve vise trazena. Dosta je posejano soje, videcemo kakve ce biti vremenske prilike tokom leta. Ali ako je cena na zeleno 27,6 u zetvi ne bi trebalo da bude manje od 30 dinara.
 
ja bi prihranio urejom pošto je imam ali neznam koliko i dali joj može nauditi :sta:
 
Evo opet one soje sejane u neorano zemljište.

29up11w.jpg


309u6b4.jpg


Međuredni razmak 70cm. Za sada izgleda jako dobro, još samo treba da se odradi tretman sa Fuzilejdom i eventualna folijarna prihrana, najverovatnije sa Murtonikom.
 
soja extra izgleda :D,al verovatno su doprinele i ove kise pa nema razlike sa onom sto je zasejana na redovno pripremljenoj povrsini. Videcemo sada kad pocne da cveta ako bude suvo i toplo bice odlican ogled
 
@marcelo
Da je 3kg pa da razumem, ali 300 grama :sta:
Nije lose da napisete koliko bacate murtonika po kj, da svi vide.
 
murtonik ide 1kg po KJ nema šta da krijem :cao: a ureja mislim da ide toliko ali nisam siguran neka proveri još negde.
 
MARČELO je napisao(la):
kloki je napisao(la):
ja bi prihranio urejom pošto je imam ali neznam koliko i dali joj može nauditi :sta:
Ja mislim da ide oko 300gr po jutru ali nisam siguran uzmi to sa rezervom. :cao:
Mislim da sam pogrešio 300 gr je ipak malo jer sam sad našao da recimo za kukuruz pri visini od 10-15 cm podnosi količinu UREE od 20kg u 100l rastvora a šećerna repa podnosi količinu od 30-40 kg sa 300-500 L vode a za soju nema nigde podatak,ali neverujem da je baš tako malo tako da se izvinjavam na dezinformaciji. :cao:
 
juce sam svoju soju morao prskati Ridomilom Gold MZ jer mi se na jednom delu 5-6 ari pojavila plamenjaca :zli:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh