Soja 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
šandor je napisao(la):
Nije ostao kotiledon ali ima stabljiku od 1 cm do 6 cm Zavisi koliki led ga potrefio .

Gledao sam ove parcele pre neki dan 40 % se isušilo a 60 % počeo da tera listove e sad videćemo kakav će da bude rod pa da znamo ubuduće šta treba činiti u ovakvoj situaciji . Neki u tom delu su presejali ja nisam zbog nedostatka radnih sati :haha: i ovako sam špartao soju od 5 ujutro do 10 sati uveče ::traktor1::
 
cicimoric je napisao(la):
evo moja soja vec uci da pliva :zli:

zxjn9k.jpg
Bolje bi bilo da si je ucio kako da ne dobije taman ten od previse :cool: jer ovako ovaj deo koji pliva svi znaju da plivaju kao sekira,znaci udavice se.......salim se malo bolje da je kao sto sam rekao malo suvlje nego preterana vlaga,sto je najgore vodolezine i tu tek nama nista,ali jbg :udri: :udri:
 
Dukat posejan u neorano zemljište.
34pmcqr.jpg

Živo me interesuje šta će na kraju od ovoga biti.
 
bice manji prinos verovatno al manja su ti i ulaganja pa na kraju ces videti sta ce ti se vise isplatiti.
 
Ako seješ jako rane sorte 000 grupe, uspe, ali rod je mali.

Ovo je inače redovna prolećna setva.
 
Mi smo imali soju jedne godine iz postrne setve posle jecma. Bila susna godina,zalivali i na kraju kad smo je skinuli jedva troskove pokrili ::lose::.
 
macvanin je napisao(la):
evo moje soje pre kise
2agrhl.jpg
Moja soja je manja od ove.Neznam tacno kako se kaze za tu fazu,retko sejemo soju(ovo mi je treci put),a imam pomalo sirokolisnih korova u njoj.Koji herbicid sad da upotrebim? :cao:
 
talianu je napisao(la):
Mačvanin jel to međuredni razmak 70 cm?
jeste, medjuredni razmak 70 cm

@Farmer Bob
[/quote] Moja soja je manja od ove.Neznam tacno kako se kaze za tu fazu,retko sejemo soju(ovo mi je treci put),a imam pomalo sirokolisnih korova u njoj.Koji herbicid sad da upotrebim? :cao:
[/quote]u soji se broje trolisci, najvise preparata se koriste kada je soja u fazi 1-3 troliska. mozes koristiti pulsar1l+harmoni8g po1h ili mozes ici i sam basagram 3l po 1h posto su u pitanju samo sirokolisnati korovi.
 
eto kiša nije smetala travi nisam uspio ići sa split aplikacijom sad idem samo jednom

SDC12627.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh