Slobodna diskusija o traktorima

Pa naravno da je manji duplo, ovi su prečnik preko 130-140..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Ovi bas tanki,to planetarac menjaca ili tockova,ne budu nanizani jedan na drugi ,bar po 2 ?.Na ult 160 su mnogo deblji,mislim da su oko 10cm debljine i precnik je tu negde isti,mada zanimljivo da nije bas isto na ult 160 i ult 150.Ovaj prvi model ima zf osovine,tj diferencijale ,a 160 valjda po prici drugih su nasa proizvodnja....
 
Nisu ni kod mene na D.F mnogo veći zupčanici u reduktoru prednje vuče.Ima ih 3 a rasklapao sam jednu stranu radi zamene semeringa i baš se čudio jer su manji nego na 577!
 
Drugaru je otišao jedan reduktor na Case 285.Tri zupčanika i kratka poluosovina iz originala novo ganc 13.500 evra. 😱 Našao je polovan prednji most sa traktora koji je izgoreo za smešne pare i prepakovao.
 
Vise nego pameti.
Kad god sam trazio tako nesto sto se retko nalazi nisam uspeo...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ufff, mislio sam da je dosta krace trajala potraga, verovatno je izgubio bio svaku nadu pa onda tananana....

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Drugar na deutz 100 i neki konj, novog kupio, na 1300 sati srubio to u tocku u spremanju, 3500 trazili za delove, radio godinu bez vuce, sad naisao isprevrtan deutz slican sa manje od 1000sati isti trap kupio ceo za 2500€. Strpljen spasen.
 
Pozdrav svima jos jednom. Molim vas za pomoc oko odabira jednog od 4 modela koje sam uvrstio u najuzi izbor.
Traktor bih koristio za sakupljanje lesnika i malciranje. Iskljucivo u vocarstvu tj proizvodnji lesnika.
Imam dilemu oko toga sta bi za mene bio najbolji / najoptimalniji izbor izmedju ova cetri modela:

1. Antonio Carraro trx 7800 *70KS, reverzibilan, stage V - okvirna cena 43k eur
2. Mc Cormick X3 * 76KS, prednji kardan + prednja hidraulika, stage V 45-46k eur
3. Landini Rex 3 080 * 75ks, prednji kardan + prednja hidraulika 49k eur (koliko sam video ovaj model je identican modelu Mc Cormick X3, razlika je u boji)
4. Kubota M5072 * 73ks, 49k eur prednja hidraulika + prednji kardan

Svi modeli su bez kabine.
Cenovno su vrlo slicni, slicnih snaga i dodatne opreme koja mi je potrebna. Sta bi bio vas izbor i zbog cega?
Hvala puno na pomoci
 
Verovatno kubota zbog menjaca i ajslanga.Mada nisam neki strucnjak za vocarske trakotre.+ prednji kardan
A sto zbog menjaca i ajslanga ? Koja je prednost u odnosu na gore spomenute? Sva cetri modela imaju prednji kardan osim Antonio Carraro ali je on reverzibilan tako da prakticno kao da ima prednji kardan.
 
Nazad
Vrh