Slobodna diskusija o traktorima

Gornji su od trostepenog planetarnog reduktora 1MW..
A ovaj donji u sklopu je od mašine za čišćenje snega na aerodromu. 480ks.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Pravio mi je majstor 6 zupčanika za reduktor točka na Bourgoinu.Isti broj zuba na svima samo su tri uža i tri šira.To me je 2014 koštalo 30 e ko komadu a kupio bih originalne da sam mogao igde da ih nađem.Pokušaću da iskopam slike a mogu da slikam stare iskrljane i okrunjene zupčanike koji su mi ostali za uspomenu i dugo sećanje.
 
Ovo sam ja citao na mobilni,navodno Class tuzi John Deer zbog toga,zaboravio sam tacno sta je sve pisalo ali dzoni je navodno blokirao kao ECU motora da ga niko drugi ne moze cackati sem njixovih servisera,kao i mnostvo drugih stvari oko elektronike i mehanike,zabranili su prodaju onih kao service-repair manual i slicno....
 
Нама су радили неке зупчанике за пресу и дупло су били јефтинији од оригиналних, а ни квалитет израде ни материјала није за потцењивање.
 
Napisao si da je 34 zuba. Obično su ti planetari modula 3-5, tako da račun kaže da bi prečnik trebao biti od 120-160mm.
Ako je 60mm spoljni prečnik, to bi bio modul oko 1,5. Otprilike malo veći zupčanik nego u 'fićinom' menjaču ili ručnoj bušilici..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Modul 2. To nešto mnogo slabašno.. kao na fići ..
Nisam video odavno slabije satelite na nekoj osovini.
ULT je 13 tona, seteliti modul 5..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Zfova osovina , ide na traktore JD,Fend ,MF,... nekih 80 do 110 ks . 4 komada su u reduktoru ? Koja bi bila cijena izrade ugrubo. Inače neznam zašto kažeš da je slabašno , slične su dimenzije i na MF, i Case traktorima koje imam 145ks , čak nisam čuo da je ikome to stradalo,
Ult je drugo , on pogonom radi osnovni posao , kod bagera točkaša služi samo da se premjesti . Radi zakočen
 
Sitni zubi za moj ukus..
Ali ako je tako kako je ništa tu nemožemo..
Cena za 4 komada bi se kretala od 200-300€..
Ovo je planetar od jcb:
9df4ab564cfdca4ead993ed0032d4b86.jpg


Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh