Slobodna diskusija o traktorima

mirosti

Član
Učlanjen(a)
15 Apr 2011
Poruka
4.554
Pa naravno da je manji duplo, ovi su prečnik preko 130-140..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka

Arkadije

Član
Učlanjen(a)
11 Jul 2010
Poruka
5.913
Ovi bas tanki,to planetarac menjaca ili tockova,ne budu nanizani jedan na drugi ,bar po 2 ?.Na ult 160 su mnogo deblji,mislim da su oko 10cm debljine i precnik je tu negde isti,mada zanimljivo da nije bas isto na ult 160 i ult 150.Ovaj prvi model ima zf osovine,tj diferencijale ,a 160 valjda po prici drugih su nasa proizvodnja....

Matić

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
37.546
Nisu ni kod mene na D.F mnogo veći zupčanici u reduktoru prednje vuče.Ima ih 3 a rasklapao sam jednu stranu radi zamene semeringa i baš se čudio jer su manji nego na 577!

Matić

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
37.546
Drugaru je otišao jedan reduktor na Case 285.Tri zupčanika i kratka poluosovina iz originala novo ganc 13.500 evra. 😱 Našao je polovan prednji most sa traktora koji je izgoreo za smešne pare i prepakovao.

deks

Član
Učlanjen(a)
1 Mar 2017
Poruka
3.376
Vise nego pameti.
Kad god sam trazio tako nesto sto se retko nalazi nisam uspeo...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока

deks

Član
Učlanjen(a)
1 Mar 2017
Poruka
3.376
Ufff, mislio sam da je dosta krace trajala potraga, verovatno je izgubio bio svaku nadu pa onda tananana....

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока

diesel d-60

Član
Učlanjen(a)
25 Feb 2012
Poruka
3.106
Drugar na deutz 100 i neki konj, novog kupio, na 1300 sati srubio to u tocku u spremanju, 3500 trazili za delove, radio godinu bez vuce, sad naisao isprevrtan deutz slican sa manje od 1000sati isti trap kupio ceo za 2500€. Strpljen spasen.

yuabra

Član
Učlanjen(a)
25 Nov 2018
Poruka
127
Pozdrav svima jos jednom. Molim vas za pomoc oko odabira jednog od 4 modela koje sam uvrstio u najuzi izbor.
Traktor bih koristio za sakupljanje lesnika i malciranje. Iskljucivo u vocarstvu tj proizvodnji lesnika.
Imam dilemu oko toga sta bi za mene bio najbolji / najoptimalniji izbor izmedju ova cetri modela:

1. Antonio Carraro trx 7800 *70KS, reverzibilan, stage V - okvirna cena 43k eur
2. Mc Cormick X3 * 76KS, prednji kardan + prednja hidraulika, stage V 45-46k eur
3. Landini Rex 3 080 * 75ks, prednji kardan + prednja hidraulika 49k eur (koliko sam video ovaj model je identican modelu Mc Cormick X3, razlika je u boji)
4. Kubota M5072 * 73ks, 49k eur prednja hidraulika + prednji kardan

Svi modeli su bez kabine.
Cenovno su vrlo slicni, slicnih snaga i dodatne opreme koja mi je potrebna. Sta bi bio vas izbor i zbog cega?
Hvala puno na pomoci

yuabra

Član
Učlanjen(a)
25 Nov 2018
Poruka
127
Verovatno kubota zbog menjaca i ajslanga.Mada nisam neki strucnjak za vocarske trakotre.+ prednji kardan
A sto zbog menjaca i ajslanga ? Koja je prednost u odnosu na gore spomenute? Sva cetri modela imaju prednji kardan osim Antonio Carraro ali je on reverzibilan tako da prakticno kao da ima prednji kardan.

Vrh