Slobodna diskusija o traktorima

Ja nosim RD od 1150kg i tarup od 800kg sa Zetor 7045 bez tegova i ne može naravno da ga digne ali se osjeti teret samo tako.
Još će ići s roto branom ali onaj malčer što je dalje od traktora teže.
A kud će taj mali traktor tek to nosit i bez utega.
 
Jest ako je brtvljenje u cilindru idealno. Kod IMTa je karika koja i nova ima propuštanje i onda pumpa stalno mora da domiruje to ulje Ito pod dosta velikim pritiskom. Čuje se i da lupa. Ljudi su tako nosili na dužim relacijama i ulje im se pregrije, a i pumpa trpi. Uglavnom svi na IMT prave neki sistem da okače vile i rasterete pumpu ako niste na duže.
Neznam kako je to kod YTO. Kod Tafe je valjda gumica umesto karike i nema se ovaj problem domirivanja ulja.
Kod kineza pretpostavljam da su gumice, nikad nismo otvarali pa ne znam, mozes i preko noci da ga ostavis nece spustiti. Kod mene neko vreme zezao razvodnik ( zaribala povratna sprega sa poluga) pa ja podignem rucicu, kad dostigne visinu vratim rucicu na sredinu i tako drzi bez problema. Pumpa radi samo dok podigne i vise ne. Znam na sta mislis da IMT popusta po malo pa pumpa stalno dodaje. Mi smo radili godinama sa 539 sa teretima dovoljno teskim da podize prednji kraj ako nisi pazljiv (nošeni atomizer 440l), svi su lupkali pod teretom, ali nikad sa hidraulikom problema. Doduse nikad na nekim ultra dugim relacijama, vec od kuce do njive 4-5km i nazad. Kod 533 sa jednostepenim kvacilom je veliki problem ako hidraulika pada dok saltas.
Ovo bi stvarno mnogo olakšalo motanje.
Ali bi vjerovatno smanjilo anšlag, jer bi volan i segmenti došli do kraja prije nego smotaš pun (do graničnika).
Jel neko radio ovo?
Par članova je to radilo, glava upravljača ima dovoljan hod da dodje do graničnika. Najlakše je staviti poluge rukavca od 540, one su već duže
 
Par članova je to radilo, glava upravljača ima dovoljan hod da dodje do graničnika. Najlakše je staviti poluge rukavca od 540, one su već duže
Ovo moram probati.
Bilo bi dobro bar malo olakšati volan.
Zna li ko koliko su duže te od 540?
Odgovara li ili treba nešto pravljati na njima?
 
Poslednja izmena:
Zanimljiva stvar kad stavite duze usice za spone da je traktor na upravljacu laksi, ali trazi vise okretaja samog upravljaca. Krenes u voznju i smotas ga kao pre, a on sasvim malo skrene. Onda par dana privikavanja kao da je drugi traktor.
 
Jel rotodrljača Lely 2.5m?
Ne, Maschio HB2500 sa rešetkastim valjkom. Imam njen prospekt i piše da je sa ovim valjkom 1150kg a sa pakerom 1250 ili 1300kg. Lely RD su obično mnogo lakše, bar ove koje sam vidjao u okolini. Susjed je jesenas kupio istu RD kao ja za Rakovica R65 i teško je nosi, morao je sve tegove staviti naprijed i opet ga diže ali kod mene je dosta brdovit teren tako da nije ni čudo.
 
A neznam.
Pala proba danas ide ljepo mrvicu lupka kardan malo je traktor nizak.
Nesmijem dizat sa upaljenim.
Sve u svemu zadovoljan.
 
Jedno pitanje, kad idem traktorom moram sve cesce motati volanom da ispravljam tockove, vuce po malo u stranu. Sad da li u pitanju orbitrol ili O-ringovi na cilindru na tockovima?
 
Meni se to dešavalo na 577. Odradim cilindar misleći da preliva ulje i ništa nisam dobio. Skinem orbitrol i odnesem na remont jer mi nov bio skup i ništa nisam dobio. Skinem pumpu i odnesem na remont jer mi nova bila skupa i opet ništa nisam dobio. Popizdim i odem kupim nov orbitrol i namestim ono ne vuče više u stranu ali se na leru teško mota. Stisnem **greška i odem kupim i novu pumpu i namotiram i sad ide kao nov....

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh