Slobodna diskusija o traktorima

Pa i prije, rekao bih da je neka kvaliteta bila do cca 2005. godine, bar što se tiče JD.
 
Nas lokalni tajkun kupuje polovne JD a ima finansija da kupi bilo koji traktor. Nije to uzalud. Vecinom su 6000, 6010 koliko sam video.

@momo
Na armi to saltanje napred-nazad sa ZF ide jako lako. R-L vec sam pisao da se okrenem na ovratinama za par sekundi. Ti si vozio verovatno 1054 e+ model po tvom pisanju koji je Carraro 12x12 varijanta. 3 ranga 4 brzine i napred nazad rucica. Inace taj menjac u 704 bi trebalo da je vecan po specifikacijama fabrike dok za 1054 ja bi se bojao stisnuti taj motor do krajnjih granica.
 
Kod nas nema, ne znam da li kod vas ima. To bi bio 704 lux oznaka (lux im je ZF, a e+ carraro).
 
Svako ima svoje mišljenje, ali ja mog Zetora 6911 iz 79˝ ne bi menjao. Kvačilo i menjač su bolji nego na nekim kolima, ima grejanje, sedište sa onim vazdušnim jastukom, povremeno podmazano, udobno. Imao sam prilike da radim sa Basakom, kao sto je rečeno, jedan reduktor, menjač, drugi reduktor, reverzer, a za svaki put stisni kvačilo, a još kad zapinje negde pa pomisliš da će nešto da se odvali, ... Sve je to lepo ali ne mora da znači da je novo i bolje.
Komsija i moj Zetor 6911 je 1979 godiste :)
 
Moj 7045 je 1982. godište i još ide kao mutav, samo mu pokaži kud treba i nema da ne može. Kod ovih starijih Zetora mi se svidja kvačilo, čista mehanika, sistem poluga i svi zglobovi imaju mazalice. Kod novijih je sa hidrauličnim cilindrom kao na autima i svi u selu kubure sa njima jer su zamjenski cilindri (vanjski posebno) skroz loš kvalitet i jedva godinu dana sastave.
 
Kako se ova tema i zove, neću da promovišem ili kudim bilo koju marku traktora. Stvar je u tome da se meni za cca 80 ha ne isplati davati neke velike pare za traktor koji radi godišnje od 200 do 400 sati. Onaj koji treba da sedi u traktoru nedeljama u sezoni i treba da uloži da bi mu bilo lakše.
 
@bojcetic jel na Armi H-L kao spliter, tj salta se 1L-1H-2L-2H.... ili ide 1L-2L-3L-4L-1H....4H ?

Citajuci zadnjih par strana na kraju sam zakljucio da ispada najpametnije uzeti IMT 577 preradjen kao kod majstor Ivana iz Padine...
 
Citajuci zadnjih par strana na kraju sam zakljucio da ispada najpametnije uzeti IMT 577 preradjen kao kod majstor Ivana iz Padine...
Ovo se i meni motalo po glavi. Nzm kako kod drugih ali to što ja radim našem imt-u nije humano i ide hebo konju mater. A održavanje džabalesku.
 
Poslednja izmena:
Ovo se i meni motalo po glavi. Nzm kako kod drugih ali to što ja radim našem imt-u nije humano i ide hebo konju mater. A održavanje džabalesku.
Nisi jedini..
Imamo jedan za remont iz '84-te.
Cak mozda ne bi ni razmisljali mnogo da majstor ispostuje svoj rok...
Ne ostavlja mi se traktor na dva meseca pa se to malo po malo otegne na 6-7 meseci kao sto je prosao nas kolega @mixer87kac.
Dva meseca bi se nekako provukli bez traktora, pa hajde i tri, ali preko toga nema sanse...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja sam mislio o tome ali sam odustao. Radim sa turcinom operacije kada je hladno (oranje) i prasnjavo (setvospremanje). Imam uzane gume pa planiram i prskati sa njim sledece godine. Tako da imt baca vestak u ratarstvu i nista vise.
 
Imt pouzdan s ovim novim indijskim dijelovima nema šanse.
Ja radi tih dijelova izludi s njime.
Ebo ga još kod majstora sadnije gotov.
Jer nova pumpa šteka.
Da sad imam u džepu novce ošao bi po kakav drugi, samo da se rješim takve muke.
Ovaj na 558 svake godinu dvije reparira hidrulik.
Na 577 je oko 1000 sati izdržalo to sve.
 
У вези ИМТ, овог индијског: је л' неко чуо неке вести од њих? Било у почетку о њиховим плановима, а онда остаде ћутање.
 
Možda malo i majstor šteka, a valjda ne i gazda.... :)
Kaki tu samo traktor šteka i ti dijelovi sve novo i iznos oko 800 do 900 eura i ne valja.
Stara pumpa orginal sva u risovima lupala pod plugom da si jedva bio u kabini.
I čim stavi novo smeće mogo sam polovnu i vozi dalje.
Žali bože više tih traktora kad nema tvornice za rezervne dijelove.
 
Nazad
Vrh