Slobodna diskusija o traktorima

@zektor, u kom smislu je 7011 od plastelina? Svi pricaju da je zetor 70ih i 80ih imao najbolji kvalitet.
[/QUOTE]

Ja se nikako ne bi slozio sa tim. Da je taj 7011 radio sta radim sa Proximom verovatno bi se istopilo sve na njemu. Ej ljudi to je moje misljenje ne mora da znaci da sam ja u pravu. Ne poredim ja klasa ili fenda sa tim zetorom... poveli smo pricu poredjenja sa turcinima kinezima i rusima a ja tu ne bi stavio zetora.
 
Kod nas covek ima proximu od 100ks i forteru od 130ks,obe je nove kupio,sa proximom se bas napatio,pucao mu je nazad diferncijal 2 puta i imao je problem sa menjacom. Sa forterom je imao nekih sitnica sa strujom ali nista strasno.
Kad mi je dolazio Boza iz AV pricao je da je fabrika zetora privatizovana i da je njega novi zetor razocarao,imali su dosta reklamacija i on kaze da ga ne bi uzeo nikad,da ne vredi te pare. E sad jbmga,to je njegova prica
 
Kod nas isto, kolega ima 7340, kaže najbolja stvar koju ima, ključ nije stavio na njega, a Proximu 105 kupio novu živa patnja. Odšarafile se dizne, sad mu rikverc otišo i još kojekakve sitnice. Za ovo pucanje diferencijala znam i ja na Forterri jednoj.
 
Ma zetori novi su loši jako.
A cijena jaka kod nas zetoru imaju cijene ko zapadne grupacije
 
@zektor, u kom smislu je 7011 od plastelina? Svi pricaju da je zetor 70ih i 80ih imao najbolji kvalitet.

Ja se nikako ne bi slozio sa tim. Da je taj 7011 radio sta radim sa Proximom verovatno bi se istopilo sve na njemu. Ej ljudi to je moje misljenje ne mora da znaci da sam ja u pravu. Ne poredim ja klasa ili fenda sa tim zetorom... poveli smo pricu poredjenja sa turcinima kinezima i rusima a ja tu ne bi stavio zetora.
[/QUOTE]
Ja znam za Proximu koja je crkla na prvoj njivi, znaci dosla, usla u njivu da radi odatle otisla na labudici. Clan Sova bi trebao da zna za to. Mislim da su dizne pocrkale.
 
Ne bi da ispadne da ja sad kao reklamiram zetora, boli me uvo za traktor ali evo ima ovde na forumu par nas iz sela i neka kazu dal je bilo takvih problema sa proximom. Zet moj ima isto proximu 4900 sati jedino cilindar kvacila i nista drugo. Komsija ima 4500 sati menjao vodenu pumpu i nista vise... A to dizne pumpa polomljene poluge ili tako nesto, to je sve do vlasnika ali ajde ne bi voleo da pomislite da sad ja nekog ubedjujem da kupi zetora. Znamo mi svi sta je kvalitetno ali na spram cene sam samo rekao da ne bi poredio turcina kineza i zetora jer ih mnogi stavljaju u istu klasu a to nije ni priblizno isto.
 
@zektor, u kom smislu je 7011 od plastelina? Svi pricaju da je zetor 70ih i 80ih imao najbolji kvalitet.

Ja se nikako ne bi slozio sa tim. Da je taj 7011 radio sta radim sa Proximom verovatno bi se istopilo sve na njemu. Ej ljudi to je moje misljenje ne mora da znaci da sam ja u pravu. Ne poredim ja klasa ili fenda sa tim zetorom... poveli smo pricu poredjenja sa turcinima kinezima i rusima a ja tu ne bi stavio zetora.
[/QUOTE]

Nisam cuo da se nekome istopio 7011, a traktori su sad vec 40 godina stari, i mnogi su vec okrenuli sat. I poredis traktor od 100 ks sa traktorom od 65 ks. Verujem da na tu proximu kacis plug 4 brazde i spremac od 6 m zahvata i da to kod tebe tako radi vec 1900 sati.
 
Задруга Сава Ковачевић има једно 6-7 проксима ено већ неколико година раде ринтају ко мазге нисам чуо да су имали неких проблема са њима. Терају их као ђаволе вуку оне тандемке са репом из њива,тарупе неке велике ма не штеде их ни мало и ено иду,а дошли су као замена за ИТО коцкице од 120 кс.
 
Ne bi da ispadne da ja sad kao reklamiram zetora, boli me uvo za traktor ali evo ima ovde na forumu par nas iz sela i neka kazu dal je bilo takvih problema sa proximom. Zet moj ima isto proximu 4900 sati jedino cilindar kvacila i nista drugo. Komsija ima 4500 sati menjao vodenu pumpu i nista vise... A to dizne pumpa polomljene poluge ili tako nesto, to je sve do vlasnika ali ajde ne bi voleo da pomislite da sad ja nekog ubedjujem da kupi zetora. Znamo mi svi sta je kvalitetno ali na spram cene sam samo rekao da ne bi poredio turcina kineza i zetora jer ih mnogi stavljaju u istu klasu a to nije ni priblizno isto.
Све то стоји,и наравно да се Зетор не убраја у класу турака и кинеза и не би смео сто посто,али да се дешава проблема превише,дешава се,очигледно не код свих али се дешава,што није никако добро за такво име да такве ствари буду.Прича се повела око мајора,то је већ срамота за Зетор,тј није срамота,врв су пуцали да буду конкурентни Турцима,а направили су гори трактор чак и од турака,а што је најсрамотније је цијена за тај трактор.
 
Poslednja izmena:
Trenutno kod Case-a tek od Farmal U serije zadovoljava ono sto Moma želi da ima na traktoru. Serije ispod U nemaju toliki izbor brzina(imaju 12 brzina u odnosu na U seriju sa 24 brzine napred) , nemaju EHR (elektro regulisan hidraulik, imaju mehanički sa polugama pored sedišta i onim klik-klak spustanjem), nemaju elektro reverzer(samim time i poluga kvačila radi preko elektro prekidača, pritiskanjem kvacila savladavate samo oprugu koja drzi polugu kvačila u gornjem položaju). Zadnja osovina im je sa bočnim reduktorima dok je kod U serije bez njih i zajednička je sa Steyr traktorima. Razmišljam da prodam jednu moju JXU 105 koji ima sve ovo nabrojano i prva realna zamena za njega bi mi bio Farmal U ili Maxum 110.Zadnja i najveća stavka je što Farmal U daleko izlazi iz cenovnog opsega za koji se kolega opredelio.

Prva, druga, kuplung treća, ruski ti je menjač sila...
 
Mislim da kod nas ni ne nude C seriju. Ni U serije nema na lageru jer je dosta skuplja od A ili JX serije koji su dosta jeftiniji tj konkurentni su turskim traktorima po ceni. Nabavljaju se po narudzbini.

Prva, druga, kuplung treća, ruski ti je menjač sila...
 
I sad stoji na oglasu 105 c. Jedino ne znam jel ima 12 ili 24 brzina, čini mi se da ima kornjača zec, što A setija nema. A mislim da cenovno nije velika razlika izmedju 105 c i 125 maxuma, i zbog toga je taj c slabo kupovan. U serija je izuzetno opremljena, mislim da je sa trake gde se pravi i steyr, a cenovno je nezanimljiv domaćim kupcima.
 
Za elektro reverzer sam reko da bi volio al znam da nece moci za te pare . Za sto vise brzina sam mislio , kolko moze vise ,nemora 12,12. Isto da je brz a tih , kolko moze, nisam mislio da ima transportne , 4 izvoda sam mislio 2 para, ehr nisam pominjao , stacemi necu orati snjim . Da radije bi i da nije duplak , al slaba ponuda bez prednje vuce .
 
Daleko od toga da kudim Zetor, ja imam 7045 od 2012. godine i više nego zadovoljan sam sa njim. Radi samo teške poslove, oranje sa 2x14" na 30cm i više i nosi rotodrljaču od 2.5m i u zadnje vrijeme kosi travu sa rotacionom kosom jer je ona poteška za fergu na parcelama na kojima je sada trava, rijetko nešto preveze sa prikolicom. Sve poslove odrađuje savršeno. Kao što sam već više puta napisao, jedino što mi se na njemu ne svidja je je jedan rikverc previše spor a drugi previše brz, fali jedan izmedju no navikne se na sve. Taj traktor je takvo magare da je to teško opisati, čuva se u radu ali se ne štedi, dakle mora da se uradi sve što treba bez obzira na uslove. Za 8 godina nijednom nije stao u radu niti je imao ijedan kvar. Mijenjao sam razne semeringe i gumice, najveći posao ikad bila ja zamjena kočnica i vodena pumpa no sve to preventivno ili zbog curenja i uvijek preko zime kada ima vremena. U sezoni nikad.
U selu Zetori čine oko 80% traktora, 10% su Usrusi a 10% ostali. Uglavnom su to matore rage (4911, 5911, 6911, 7045) te nešto mladjih (3320, 7745 7430). Ovdje je teren zeznut, mnogo jakog brda i zemlja nije laka i mogu sasvim sigurno da tvrdim da stari Zetori nisu nimalo "mekani" traktori kakve sve torture ovdje izdržavaju. Lično poznajem velikog gazdu koji je kupio novu Proximu 100 i za dvije godine je prodao. Kod njega se radi jako mnogo zemlje i traktori se ne gase i ovaj Proxima nije mogla to da izdrži. Pregrijavanje, dihtung glave, mjenjač, hidraulika, problemi sa kvačilom...patio se dvije godine, malo sredio i prodao nekom nesrećniku. Posle je kupio 7745 Plus (sa turbinom i 80KS, nisam ni j znao da postoji takav) i on sada radi ono što je Proxima trebala - nosi obrtač 3x14", prednji utovarivač, rolo presa, rotodrljača od 3 metra...dosta poslova koji realno nisu za njegovu snagu ali evo ima 4-5 godina kako to radi i ne staje, uz održavanje i zamjenu potrošnih dijelova naravno no bez ikakvih kvarova, šlepanja sa njive i slično. U selu ima jedan 7340 i to je po meni čisto savršenstvo od traktora, izbor brzina, udobnost, reverzer, polovljenje brzina, hidraulika...fantazija. Mislim da je to zadnji Zetor napravljen u "stara škola" fazonu.
 
Kad mi je dolazio Boza iz AV pricao je da je fabrika zetora privatizovana i da je njega novi zetor razocarao,imali su dosta reklamacija i on kaze da ga ne bi uzeo nikad,da ne vredi te pare. E sad jbmga,to je njegova prica
Kod nas proxime koje su se uzimale prije najmanje 5 godina nisu imali problema i jos ih imaju, ali ove novije proxime su brzo zamjenili vecinom kubotom ili classom tako da su onda vjerovatno imali problema ali se samo suti.
 
Kubota je odlican traktor samo kod nas nepravedno zapostavljen. Vocarske Kubote izdrzavaju torturu na 300ha jabuke bez problema. Za mene jedan M7152/153 i do penzije sam miran.
 
Nazad
Vrh