Slobodna diskusija o traktorima

Ne. Mada mislim da ih ni nema.
Како може да их нема?

Погле' ово - https://www.ebay.co.uk/itm/Valve-St...52-AD3-152-T3-152-3-1522-3-1524-/163629471346

Када у поље за претрагу укуцам "valve stem seals Perkins 3.152" излети гомила резултата.

Какогод, мислиш да за замену тих семеринга (или како сам чуо да их зову и "гумице вентила") можда и не треба да се скида глава? И ја се нешто мислим да би уз мало жонглирања тај посао могао да се уради без много демонтаже, али мораћу да питам то и механичара кога бих и ангажовао за посао замене, са или без скидања главе, свеједно.
 
Neko moje razmišljanje...nema potrebe za skidanjem glave za zamenu semeringa ventila(ukoliko ih ima),dovoljno je samo klip dovesti u GMT da ventil nebi upao u stublinu prilikom skidanja osigurača i opruga,tako bi trebalo da je uglavnom kod svakog motora.
 
Исто размишљање имам и ја - сваки клип у ГМТ, па скидај и стављај опруге и семеринге за сваки цилиндар посебно, али опет, питам оне са праксом да л' то "пије воду" у пракси.
 
Исто размишљање имам и ја - сваки клип у ГМТ, па скидај и стављај опруге и семеринге за сваки цилиндар посебно, али опет, питам оне са праксом да л' то "пије воду" у пракси.
Клип доведи у ГМТ како си и рекао и скини опруге замениш тефлоне,и како си рекао пије воду ми смо тако радили на С46.
 
Da li mogu da se dese neke kobne posledice na traktoru ako ga recimo vozis 2km pod blokadom na asvaltu i pritom si skrenuo(ne znam kako) 5 puta...
 
Kod nas u zadruzi ,vozili rakovicu 120, 6 meseci pod blokadom. Pri sklapanju traktora u fabrici,kabina pritisne polugu od blokade... ništa nije slomila za to vreme.

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Blokada diferencijala onemogućava različito okretanje lijevog i desnog kotača na istoj osovini. Kod skretanja mora doći do proklizavanja guma ili puca nešto u diferencijalu. Dakle puno zavisi od opterećenja traktora, odnosno gripa gume na podlogu i masivnosti izrade diferencijala. Izreka kaže da pametniji popušta. :haha:
Postoje i rješenja gdje kod skretanja dolazi do automatskog isključivanja blokade, kao kod Paračinca.
Npr., Goldoni na nekim modelima ima u opciji no spin blokadu prednjeg diferencijala koja se automatski uključuje i i isključuje. Kod vožnje po pravcu je uključena. Kad se kotači zakrenu preko određenog kuta skretanja blokada se isključi, i ponovno uključi kad se kotači izravnaju.
 
Poslednja izmena:
Na Case Maxxumu je isto tako. Kad ores ukljucis blokadu i svetli kad je u pravcu cim prednji tockovi predju ugao zakrivljenosti on je ugasi. Taj procenat mislim da je 15 stepeni ali nisam siguran. Kada se vratis u pravac on je upali opet.

Nama je pre par godina na 539 u jabukama zaglavila se blokada za kabinu. Vozio mlad neiskusan momak i nije primetio tj kazao mi na kraju dana da kad skrece traktor gura ga pravo. Nista se nije desilo a radio je tako 5-6 sati i isao kuca-njiva, otkacinjao-zakacinjao prikolice, skrenuo xy puta.
 
Odavno su rusi imali sistem da iskopča blokadu, kada se prednji točkovi zakrenu za određeni stepen.To je bilo na starim osamdesetdvojkama ,koje su imale stub volana a blokada je išla na ulje .Bila je mogućnost prinudne blokade ,tada je uvek bila uključena.
Kod MF 3120 blokada se isključi u momentu davanja komande za dizanje hidraulike .Prilikom spuštanja hidraulike ona se opet uključi.
 
Moj isključi prednju vuču na oko 17 km a sa blokadom nisam probao.
 
Ima i kod mene opcija da se blokada sama iskljuci kada smotas tockove,ali izglada da nisu upalili tu vec ovu konstantu. Vidim u dvoristu tragove od guma gde se skretalo...
 
Nazad
Vrh