Slobodna diskusija o traktorima

Ja sam tu blokadu isključio, tj ostao je prekidač, ali sam izvukao onaj džek ispod, nemam potrebe za tim, vozim ja, ćale, stric... nekom ce ostati upaljena, slučajno ce upaliti... ovako nema greške!
 
Како може да их нема?

Погле' ово - https://www.ebay.co.uk/itm/Valve-St...52-AD3-152-T3-152-3-1522-3-1524-/163629471346

Када у поље за претрагу укуцам "valve stem seals Perkins 3.152" излети гомила резултата.

Какогод, мислиш да за замену тих семеринга (или како сам чуо да их зову и "гумице вентила") можда и не треба да се скида глава? И ја се нешто мислим да би уз мало жонглирања тај посао могао да се уради без много демонтаже, али мораћу да питам то и механичара кога бих и ангажовао за посао замене, са или без скидања главе, свеједно.
Lako je vama,vi Sakuljani imate majstor Rajka,Batu...
 
Sta mislite o ovom traktoru?
Potreban za setvu, prskanje, vestak...
Mada sejalicu sam planirao diskosnu tursku koja je teska 800-1000kg.
 
То је колико сам сконтао 60-ка са мењачем и диференцијалом од 75-ице. Треба видети шта је ту карикано и како је то одрађено.
 
Komšija moj ima raznih torpedo traktora, već sam pisao o njegovim kombinacijama gde je 100ks turbo ubacivan u 90ku i 75ce,a ima i jedan koji kao ovaj sa oglasa, mali tri cilindra, da li 45 ili 48 ks bem li ga, stavljen na zadnji kraj od 75ce,e to je mali zvrk štogod... Sposoban podići na hidraulici, a motor ko upaljač, fercera sigurno 15 godina ako ne i više od te prepravke, bez da zucne...
Tako da to u opšte ne mora biti loša kombinaciju, na 60ki je menjač boljka, a ovde je taj problem zaobiđen...
 
Ma sve da je najbolji zašto uzeti budzotinu a za iste pare ima original 75?
Jer 75 ima slicnu bolest kao i 60-ka.
Ovde je rasterecen menjac
Ako je nesto napakovano ne znaci da je budzotina.
Kod nas 560 ide vise od 15 god sa S motorom, ne vidim problem.
Iskreno imali smo Torpeda pretezno sam ja radio sa njim, daleko je udobniji od Imt-a, pregledniji, jednostavno ugodniji za voznju ali sa menjacem uvek neki cirkus, iskakanje iz brzina, ujanje, nikad nismo mogli resiti da bude oke.
Da je postojala mogucnost u radnji kupiti nov menjac sa komplet menjackom kutijom samo zasrafiti, nikad ga ne bi prodali.
Do 1t tereta na hidrauliku nositi sam vise za 577 sa vanjskim cilindrima.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ako manjeviću treba traktor za te površinske radove, uopšte mu nije bitno koji je motor nakačen. Njemu treba dobra hidraulika na traktoru. Ustvari, to je moje mišljenje.
 
Ima kod nas 60tka sa menjačem i diferencijalom od 75ice,pravi traktor, malo troši ima 2 brzine kardana, stvarno extra traktor
 
Što da se lažemo groblje od traktora tu ih tri imaju na zadruzi i nisu bili kadri orati plaćali su drugima.
Zbilja su strojevi nema što.
 
Нашао си шта да поредиш и гледаш тракторе са неке економије који су 40год.немилосрдно злостављани,збиља ти је права мера...Торпедо су били једни од трактора који су чинили такве економије то не знаш да кажеш или нећеш
 
Торпедо је одлична машина само да је уредан и пристојно одржаван,мотор ваздушар по мени непрелазиђен.
 
Pre ćeš pronaći u Top Spajderu od traktorske spone. Okači i ovde dimenzije pa da vidim šta ja imam u arhivi, ai ostale kolege.
 
Nazad
Vrh