Slobodna diskusija o traktorima

Nije rovita kada je sve u redu i kada se sve sredi kako treba ali taj red zna dosta da košta.Meni je želja jedan 577 sa mokrim kočnicama i spoljnim hidraulikom kada god to bilo.

Maticu znam jednog vrlo pedantnog čoveka koji je sredio 577 bas sa mokrim kocnicama, onako u fulu. I to dw varijanta. U prilicno laksoj zemlji je relativno brzo dupla vuča otišla u večna lovišta, ili bar nije bila ispravna. Pa opet jovo nanovo. Zbog toga smatram je rovitom.
I ja sam hteo noviji tip 577 dw ali eto nije se realizovalo.
Jesu biciklovi ispod 100 ks, al rade posao. Za traktorčine treba i poseda, buradi itd. Treba imati i meru, jeste merak imati dobar traktor, ili veliki, ali ako treba biti rob banke, pa zbog toga biti rob kapitala da bi banku namirio, onda kraja nema, ili vrlo brzo dodje kraj. Znam da ovaj što ima rezervoar ispod 40 litara kada ga napunim radim sa njim i zaboravim na naftu. A veliki obidjes njive ili dovučes prikolice dve sa njive, a on napravio mesta u rezervoaru za 20 litara..
 
578 je menjac od 560, prva za oranje ubica. Ali 5 brzina menjac je bolji za povlacenja vecih tereta jer ima manji razmak izmedju brzina. Kod 3br menjaca je problem iz 2 u 3BH dok ne provuce. Ali i ja sam blize 578 nego 577, a najblize sam 560 zbog cene.

@aca
Moras mu dimenzionisati prikljucke. Nije rentabilno sa 100ks vuci jednu tehnostrojku od 5t robe. 100ks traktor moras 2 zmajevke mu zakaciti i 16t tereta onda ne trosi puno. A za obilazenje njiva sem sem 539 je nerantabilno
 
@bibi
A posle 3 dana oranja u 558 kabrioletu na ispod 5 stepeni onda nema ni slike ni tona u bircuzu.

Ali prvo da te neko skine sa tog traktora pa tek onda u bircuz na terapiju:osmeh:
 
Vlada Maga je pravio ono Nesi sto se druzi sa Galetinim od 577 prepravio da bude 578 i Zoran Carnex ima 578 i to su ne zaustavljive masine a i 560 stari tip nije lose imao sam ga 8000 rh bez generalne ali nazalost prodasmo ga i zao nam svima
 
Nikola gde to da proda.To je kućno sleme.
Aco imao sam i ja problem sa prednjom vučom dok nisam rešio da se otvorim 600 e i sredim je.
 
578 je menjac od 560, prva za oranje ubica. Ali 5 brzina menjac je bolji za povlacenja vecih tereta jer ima manji razmak izmedju brzina. Kod 3br menjaca je problem iz 2 u 3BH dok ne provuce. Ali i ja sam blize 578 nego 577, a najblize sam 560 zbog cene.
Bojane ako vec gledaš tepsijaru imt-a pa još i 578 onda bolje potraži 588. Naravno ako ti treba traktor za oranje,tanjiranje i pripremu. Kod mene u selu ima dva 577 st. tip na prodaju i oba su u vrlo dobrom stanju ali jedan je malo nerealan pa traži love skoro ko za nov tip kabine 577 (više puta sam mu rekao da spusti loptu al ne vredi) a drugi nzm koliko traži ali znam da je čovek prvi vlasnik i da je orao jedno 10-ak godina (ali ne nešto puno kj. kasnije zamenjena 5106-icom a ovaj J.D-om). Zadnjih 25 godina taj traktor najviše radi sa beračem i djubretarom 4t tehnostroj.
 
Код мене су до пре 5 година радиле на имању и седмица и осмица...у орању је убек прва ишла седмица, па онда за њом осмица јер ова друга није могла корак да држи са седмицом...осмица прва директна, седмица друга (узане гуме)...

Седмицу бих увек узео испред осмице, само због мењача са више брзина...

- - - - - - - - - -

Моја је 2012. године отишла за 7100 евра (није дуплак), монтоја ју је видео каква је била када је стигла у његов комшилук...
 
Moj komsija danas prodao raspad 565dv za 5050e,neradi mu prednja vuča 10 godina
577dv je skuplji od 6000 i to da bude krs
 
U oranju ja tero Rusa a baba Torpeda i pored nas ore 578 obidje on babu pa tako malo ore pa napravi pauzu pa on krene a baba vec 20 metara prednosti pa ga 8 stize i ali ja gledam neda se baba pa cepa Torpeda ali dice Torpedo naspram Imtejca.Samo sto je udobnost na strani vazdusara.
 
Za te pare ne može naći novi tip ni u raspad stanju kod nas.
Ја сам са ове стране Дрине две седмице фабричке и домаћински одржаване без икаквих оштећења чак и кабине имао за по 10000 км да купим без проблема.А другари су скоро купили зетора са чешком кабином 7211 за 6000е у супер стању.Суша узима данак јбг.а и куповина новијих трактора.Стара типа је код нас од 2500е до 3500е макс.
 
Ja sam moj stari tip sa novom kabinom,pinim hidro volanom (na mostu kao kod n. tipa) i novim gumama platio 4600e.85 godina.Za novi tip haube samo i godinu dve mladji sam morao izdvojiti jos bar 1500e.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh