Slobodna diskusija o traktorima

Sto mislis da nije za manju frezu...nemoj jeb...t,ja taman kupio frezu a ti sad da on nije za nju:sta:
 
Ne znam moj 533 radi sve sto i 539. Cak i vagon tereta sam vukao sa njim ide isto. Kao sto sam vec rekao 15% sporiji menjac i kada provuce iz 2bh u 3bh ide samo tako. Nisam sa njim nikada presovao, ali ne vidim razlog zasto ne bi mogao.:sta:

@markokg
Identican imaju. Na 1536o/min motora imaju 540 o karadana. Prskam sa oba i pritisak je identican na istom gasu, samo je sporija brzina kretanja. Cak taj sporiji menjac mi se vise svidja, u 1bh ce 533 povuci teret za koji sa 539 je pozeljno 3sh.
 
Moze sve da radi ali je lenj pa ga dave udari, a on nikako da vrati obrtaje pa nikako opet da zauka stvarno sta god sam radio na kardanu morao sam brzinu nize od 539

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Meni je zao sto moj samo nema dvostepeno kvacilo a ovako sam prezadovoljan sa njim.....nema on ni blokadu a ni kompresor
 
Kompresor mozes llako staviti ali kvacilo i blokadu malo skuplje

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Lamele korpu spojnicke osovine nekad i zamajac

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
533 ima sporiji menjac 15% pa tu se javlja razlika mozda. Moje iskustvo je da trosi po radnom satu manje od 539. 539 jeste jaci, ali gde prodjem sa 539, prodjem i sa 533. Trojka je lenja pa deluje tako, ali ne staje.
Otkud ti ta informacija da je mjenjač sporiji zar nije isto kod oba.

- - - - - - - - - -

Stoji da je trojka mnogo lenja, ali terali smo ga 14000rc bez otvaranja
A nije 533 za balirku i berac pogotovo za frezu
Jednostavno zastarela serija i nema kvalitetnih lancanika i lanca da se zameni

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока

Taj tvoj je onda imao loš motor ili ga je zezala membrana na bošpumpi pa bio lenj. Već godinama baliram sa 533 nema nikakvog gušenja i promjene broja obrtaj pri radu s balirkom.
 
Rekose mi da se bas nebi isplatilo ubacivat dvostepeno kvacilo...sta tu u srvari treba novo ubacivati
Moze se ubaciti duplo kvacilo ali nije upitanju samo kvacilo vec sve sto ide posle njega a to su: druge spojnicke osovine komplet donji snop zupcanika sa supljim vratilom ulazni parovi zupcanika lezajevi za donji snop i naravno korpa lamele druk lezaj. Neka me ispravi neko ako gresim ali mislim da se nosac spojnickih osovina moze iskoristiti.
Sto se tice isplativosti ovo sa polovnim delovima izabje negde oko 400-450e e sad kome je trojka dobra i ne zeli je prodati ovo je do nekle i jedino resenje za rad sa presom i beracem i slicnim masinama.
 
Rekose mi da se bas nebi isplatilo ubacivat dvostepeno kvacilo...sta tu u srvari treba novo ubacivati
Manji problem je korpa i lamele veći problem su djelovi u mjenjaču.Najbolje bi bilo čitav mjenjač od deluksa ubaciti dobijaš i blokadu.E druga stvar je koliko je isplativo možda je isplativije zamjeniti traktor.
 
Poslednja izmena:
Pa prodati trojku sa jednostepenim kvacolom je tesko treba dosta dodati za 539, ako je trojka dobra dobar motor, dobre gume, isplativo je ovo uraditi ima dosta polovnih delova za menjace 539. A sto se blokade tice treba ti novo srce diferencijala i desna truba sa kandzom za blokiranje isto od 539.
 
Taj sto je ispala klipnjaca napolje nikada nije otvaran ali je presisao sprej pa dobio udar
Inace po mom licnom iskustvu 539 trosi dosta manje od 533 i mnogo bolje vuce a ovaj od pre par dana sto sam ubacivao motor nije moj traktor, imam i jedan ceo motor od 533 na standardu nikad otvaran nije sjajan dao bih ga za 300e sa svim agregatima i kompresorom i alnaser i alternator i vodena pumpa stoji na paleti moze da upali

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока

dovezi ga do mene i dam ti pare......

533 imao 18 godina i sve radio s njim, oko 6000 sati je napravio, imao dva kvara, prvi kad smo kupili, onda se poštopali filteri, jer su se i raspali u kučištima, zamjenili i dalje ide bez problema, onda je počeo paliti sa startom, pa su vjerojatno od tog dobile čahure na klipnjačama i to je odrađeno, uz samo brušenje radilice, zamjena glavnih i letećih ležaja, karika i brtvi cjelog motora......kvačilo rađeno dva puta......pumpa vode nekoliko puta, i svaka reparacija trajala godinu dana, dok nismo stavili novu pumpu.......i gume su jednom zamjenjene na cjelom traktoru, a godišnje je na kraju radio 25 jutara, sa jednobraznim plugom, tanjurača 20 diskova, berač zmaj, freza gramip 150cm........itd, onda je u pomoć došao drugi 533, koji je imao odličan motor, taj je išao, uh......odradio kod mene 1000 sati.....

sa oba sam bio super zadovoljan......

malo više od godine dana imam 539, kupljen sa 1724 sata, sada ima 2302 sata......

539 je startniji, bolje pali, uglavnom traktor ko nov......ali, čini mi se da nije odrađen kvalitetno ko 533, ako se pogledaju odlivci, puno bolje to izgleda kod 533......

533 nisam htio sređivati, jer za moj sam dobio 1800€, za drugi 2000€, i doplatio 1200€ za 539.....

evo i snimak kako 533 ovaj što ima odličan motor vuče frezu gramip at 20 150cm, vidi kako prima gas i kako drži pritisak ulja, pa da radi i cijeli dan.....čovjek kojem sam prodao, zvao kasnije kako je dao ljudima u selu da probaju traktor i nisu vjerovali kako može ići jedan 533.....al prije nego je došao kod mene je vjerojatno odrađena dobra generalka, i opet nije radio kako treba, jer luđaci nisu očistili filter zraka, koji ni ja nisam mogao očistiti nego kupiti cijeli komplet novi....a kada sam bio gledat traktor, bio je cijeli bijel od mraza, i upalio bez grijača, jer grijač nije bio ni spojen, a vlasnik nije bio ni kod kuće, odmah sam znao da je dobar, al u oranju, ko da mu je falilo snage, i onda sam posumnjao na filter.....tako je i bilo, traktor ko da je dobio 10ks

https://www.youtube.com/watch?v=BZ_M4tCQ1A8
 
Nije mi to zasad ni bitno..nemam ni balirku a ni berac a sa frezom poznanik radi a i u njega je jednostepeno kvacilo
 
sa jednostepenim sve možeš raditi osim sijati sa pneumatskom sijačicom.......ovaj sa snimka sa odličnim motorom ima jednostepeno, drugi je imao dvostepeno.....
 
Kod jednostepenog kad nagazis kvacilo i pumpa hudraulika ne radi i ne mozes podici prikljucak, moze se sve raditi ali moras priznati sa dvostepenim je puno puno lakse i brze.
 
naravno, dvostepeno je puno bolje, jer kod berača kukuruza treba stati izbaciti iz brzine, pa pustiti kvačilo da proguta, a kod dvostepenog samo stisnuti kvačilo do pola, da traktor stane, i kad proguta, ponovno kranuti, ako ima potrebe za tim......al uglavnom može se odraditi, dok sa pneumatskom sijačicom se nemože nikako......mislim, može se, al treba biti stručan, jer kada se stisne kvačilo, neradi pumpa ni kardan i onda zrno padne sa ploče, al u nuždi, da se sija u krug sa jednim markirom, i da se samo spušta i diže sijačica, moglo bi se posijati, al to nije posao
 
@Miso
Tako sto imam oba. 533 sa dvostepenim, blokadom i kompresorom iz zadnje serije i 539 iz 1998 godine. Kod mene je napravio oko 700 sati za 3 godine i od kvarova je uradjena pumpa (pre toga nikada nije radjena na 5000 sati), zamenio sam vodenu pumpu, sva creva. A 15% sam izracunao jednostavno jer kada prskam i sa jednim isa drugim znam koliko trosim vode na kojem pritisku. Sa 533 prskam repu, a sa 539 kukuruze.

Kao sto je Ivanz rekao 533 je kvalitetniji. Cvrsci je ceo traktor, na 539 je prednji most jos malo pa cemo ga biksnovati a ima upola sati od 533.
 
Ljudi, sta moze biti u pitanju na imt 539 da se menjac tesko ubacuje u brzinu, a pritom tesko i izbaci iz brzine. Kvacilo, korpa, sve je uradjeno novo, ali sam ovaj problem imao i pre zamene kvacila. Dakle nije sad stanje da se sa menjacem ne moze raditi, ali je otezan rad sa ubacivanjem/izbacivanjem brzina. Prilikom ubacivanja se dugo cuje ono krrr pa tek onda prihvati.
 
Nazad
Vrh