Slobodna diskusija o traktorima

Rastavi ja danas motor na traktoru...Malo mi je cugo ulje,malo pirijo na odusak i slinio na diktung glave i danas skinemo glavu a ono noktom mos posteno zapet zub u stublinama.Sutra cu nosit glavu na obradu a onda skidam i blok.Jel neko skoro radio nesto slicno da se otprilike orjentisem koliko kosta obrada bloka koliko koji dijelovi i koje marke da trazim klipove,karike

Obrada bloka piksovanje klipnjaca obrada radilice 300km cjela genralka sa radom majstora oko1100km
 
Odnesem danas poznatom majstoru u Prnjavor glavu na obradu (blok jos nisam rastavio a usput da se malo raspitam) i on mi savjetuje da ostavim stare cahure klipa u bloku a da ih samo razbusi neznatno za neke C klipove (ako sam tacno zapamtio).
Jel upoznat iko sa tim klipovima sem standardnih...
 
Mi smo nekad brusili razbusivali blok na 533 za klipove 92mm i pojacavali punjenje na pumpi islo je dobro dok je bio nov lanac i lancanici u razvodu kasnije se brzo otegli lanac pa preskace ili radi k'o posvadjan

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Ne ..bas sam ga to pito i on rece da nije zadovoljan sa tim posto valjda tanji meso,dal bloka il cahura..nisam siguran
Cijene sklopa Petar drapsin za 533 orginal su 56 evra po klipu,neke njemacke 42 evra a indijske su jevtinije samo nisam zapamtio.
 
Ne ..bas sam ga to pito i on rece da nije zadovoljan sa tim posto valjda tanji meso,dal bloka il cahura..nisam siguran
Cijene sklopa Petar drapsin za 533 orginal su 56 evra po klipu,neke njemacke 42 evra a indijske su jevtinije samo nisam zapamtio.
Uzmi motor od 539 ili 542 i zabodi unutra

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Bas sam pre par dana vadio original motor iz 533 i ubacivao motor od 542 ima malo vise prepravki nego kad je motor od 539 ali takav smo imali
326487280a45923c0bda886cb6d94c1f.jpg
e877dca5ebd2b77610ab38cb1a491c8e.jpg


Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Skup je motor za fergu 539...a ako kupis nesto bezveze pa ga za dvije godine moradnem radit onda me tek nema nigdje.
 
Platio sam 700e bez alnasera sa kompresorom i linijskom pumpom
Uzeo sam alnaser nov 100e novu vodenu pumpu novu Ac pumpu novi set kvacila, posto je 542 morao sam da ostavim medju plocu od 533 i da prepravim rezervoar jer je na 542 drugacije kuciste termostata , kao i da prepravim usisna creva za vazduh jer 542 vuce od napred
Traktor je sada ZVER inace prvi vlasnik 79g duplo kvacilo debela blokada sada prima gas kao benzinac razlika je strasno velika

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Po meni bezpotreban trud.Prodas taj 533 i dodas tih 1000e i imas 542 u tip top stanju za te pare.Em fabrika em 5 brzina.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Menjac sa 5 brzina odnosno diferencijal je los
A koliko mozes dobiti za 533 kome je ispala klipnjaca napolje i k'o da ti veruje da ima 1200sati a 38 godina

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Nije isti 539-542
Adapciona ploca je tanja na 542 drugacija je usisna grana i kuciste termostata
Hod i precnik klipa su isti glava je ista pumpa se malo drugacije steluje
Zanemarivo

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Skup je motor za fergu 539...a ako kupis nesto bezveze pa ga za dvije godine moradnem radit onda me tek nema nigdje.
Samo ti razbuši na 91,4 i stavi klipove 539 i indiske lisnate karike pusti priče kakav drugi motor .Da se ičiji rezletio moj bi prvi evo radi bez greške.Te teorije tanko meso isto nepiju vode ja znam najmanje 10 traktora koji su tako odrađeni svi rade bez problema po više hiljada sati.Bolje pali i oštriji je nego orginal 533 Bošpumpi nemoj pojačavati punjenje
 
Skidam blok ovih dana i nosim na obradu pa cemo onda vidjet sta i kako...Nisam ljubitelj rada svecima a nije neka ni zurba pa cu to polako radit.Usput cu sve skinut sto mogu sa traktora,oprat i ofarbat....Gume ce morat cekat al cu ovo ostalo gledat da utegnem.Bos pumpa je prosle godine sredena kod ovog majstora a dizne smo danas provjerili...Bice i koja slika
 
Motor od 533 ima prednost sto je jako pouzdan. Ja sam prezadovoljan sa 533, radim lake poslove sa njim i prezadovoljan sam potrosnjom. Sa tankom goriva moze da radi 11-12rs pa koliko uradis posla. 542 motor jedino kome treba za kardan inace je taj traktor prelagan i za 35ks.
 
Taj sto je ispala klipnjaca napolje nikada nije otvaran ali je presisao sprej pa dobio udar
Inace po mom licnom iskustvu 539 trosi dosta manje od 533 i mnogo bolje vuce a ovaj od pre par dana sto sam ubacivao motor nije moj traktor, imam i jedan ceo motor od 533 na standardu nikad otvaran nije sjajan dao bih ga za 300e sa svim agregatima i kompresorom i alnaser i alternator i vodena pumpa stoji na paleti moze da upali

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
533 ima sporiji menjac 15% pa tu se javlja razlika mozda. Moje iskustvo je da trosi po radnom satu manje od 539. 539 jeste jaci, ali gde prodjem sa 539, prodjem i sa 533. Trojka je lenja pa deluje tako, ali ne staje.
 
Stoji da je trojka mnogo lenja, ali terali smo ga 14000rc bez otvaranja
A nije 533 za balirku i berac pogotovo za frezu
Jednostavno zastarela serija i nema kvalitetnih lancanika i lanca da se zameni

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh