Slobodna diskusija o traktorima

Danger nije ti neko poredjenje.Moj paradeda nije uopste hteo da sedne na traktor a kamoli da ga vozi ziveo 90 god dok pokojni deda vozio imt 539 pa umro u 70 i nekoj.Bitno je da se posao odradi sto lakse sa sto manje napora.Bitno je da covek dodje kuci odmoran i poigra se sa decom,ili zenom he,he.A,ne odmah da lega u krevet i da pada od umora a,to u mnogome zavisi od traktora i masinistera.
 
Ja napisao post kuda vodi to vecito ugadjanje sebi ali je obrisan:sta: mozda sam pretero ali pogledajte oko sebe pa kazite da nisam u pravu.Clan Drasko je moj dobar prijatelj i ja se nadam da se nije naljutio za malu salu a sto se tice muske dece znam da se neprave iz fotelje ispred kompjutera:ppozdrav:
 
Danger nije ti neko poredjenje.Moj paradeda nije uopste hteo da sedne na traktor a kamoli da ga vozi ziveo 90 god dok pokojni deda vozio imt 539 pa umro u 70 i nekoj.Bitno je da se posao odradi sto lakse sa sto manje napora.Bitno je da covek dodje kuci odmoran i poigra se sa decom,ili zenom he,he.A,ne odmah da lega u krevet i da pada od umora a,to u mnogome zavisi od traktora i masinistera.

Prijatelju jako zavisi kako je ko zamešen tojest od kakvog je materijala sazidan (genetika) a od posla neće stradati ako radi normalno (pa još kad voli ono što radi), više nas ovaj napeti (stres za opstanak) život ubija, ali no.
 
Prijatelju jako zavisi kako je ko zamešen tojest od kakvog je materijala sazidan (genetika) a od posla neće stradati ako radi normalno (pa još kad voli ono što radi), više nas ovaj napeti (stres za opstanak) život ubija, ali no.

Ja smatram za sebe da sam napravljen od cvrstog materijala...od 99te nemam knjizicu i bogu hvala nisam ni bio bolestan,a ko i vecina nas izlozen sam svim atmosferskim i drugim uslovima tokom 365 dana godisnje...a jos kako znam sta je neudoban traktor,i jos kako ima smisla sedeti u necem iole komfornom...dangerova 82ka je jako lep traktor,al ja sam vristao od bolova u vratu o izmedju lopatica kad uvece izadjem iz te kabine...u nedostatku novaca da kupim nov ttaktor ja sam na tom starom zamenio kabinu...i druga prica skroz...
Puno ljudi pljuje po rusvaju,i jeste,ima puno udobnijih traktora,al ima ima i gorih,puno gorih...od svih tih nama malim ratarima pristupacnih traktora rusvaj je mama mara...

- - - - - - - - - -

I imam dva sina,ako to ima kakve veze sa muckanjem u rusvaju..
 
Ja imam cerku i pored 558 kabrioleta, tako da to nema veze :haha:

@grunt
O Kinezu ne razmisljam jer nije na listi drzava za povrat.


@danger
Nisi konkurentan, turcin ako dobijem povrat me kosta 8.750e :osmeh:
 
Jedno pitanje u vezi tog reverzera dali kada se sa njime prebacuje napred-nazad treba koristiti kvacilo ili ide bez njega prebacivanje ,ozda jeste malo glupo pitanje ali nikada nisam imao prilike voziti traktor sa njime?
 
Na turskim traktorima i low budget moras, vec na DF, NH od 35+ hiljada evra imas mehanicki bez kvacila, a na 45+ hiljada imas elektro/hidraulicni i to je odlicna spravica. Za manevrisanje na kraju njive i ulazak u nov prohod casom se okrenes.
 
Svi turski su sa kvacilom, mozda Tumosan 110ks i Arma 110ks nisu. Ne znam nisam ih terao. NH t5, DF 5 serija pocinju bez kvacila, a t6, maxxum, DF 6xxx su hidraulicni.
 
E ako vam je ovo u vezi sa mtz stvarno moram reci da su ovi sto brisu zajebali vek
 
Sta bi sa porukama jeli je neko pocistio ili opet neke smetnje u radu?
Jedno pitanje u vezi tih traktora sa reverzerom nikada nisam imao prilike da vozim traktor sa revezerom pa me interesuje dali pri promeni pravca voznje treba stisnuti kvacilo ili to ide samo napred nazad rucica bez kvacila?Mozda jeste glupo pitanje ali jbg voleo bi nesto i da naucim!
 
Zavisi jel mehanicki ili elektrohidraulicni reverzer, za mehanicki ide kvacilo,a za drugi ne.

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Ja imam cerku i pored 558 kabrioleta, tako da to nema veze :haha:

@grunt
O Kinezu ne razmisljam jer nije na listi drzava za povrat.


@danger
Nisi konkurentan, turcin ako dobijem povrat me kosta 8.750e :osmeh:

Za cenu sam se salio,nije za prodaju jer planiram jos jednog sina pa nek ostane da zamutim smesu.............:haha:
a sto se tice ovog turcina i te konkurentnosti,obicno to "ako" ili ono "ali" devojacku srecu kvari,al evo ja ti zelim da dobijes pozitivan odgovor sto pre,ako ne pre al barem dok traju zalihe.....
 
@NA
Koji su to traktori? Farmall C 55?

@danger
Po redovnoj mogu kupiti uvek, po akcijskoj samo kada ti neko daje sansu. Konkurisaces i ti koliko sam shvatio iz postova, pa daj Boze da obojica prodjemo.
 
Nazad
Vrh