Slobodna diskusija o traktorima

I masindra ti je bolje resenje od 622. Msm kako hoces tvoje su pare,ali razmisli... I da,koristices ga samo za te dve operacije? Nizasta vise?
Talianu koja snaga na kardanu? Pa i tumosan ima 540obrtaja kardana kao i 622. Jos tumosan ima i 540 ekonomik tj 720 ili 750 sto je po meni bolje od 1000.
----------------------------------
E danger,ali i izbijaju 3x vise novaca iz budjelara....
 
Ne samo za dve operacije, ali prvenstveno za to, Ferdža može da vuče dvobrazni plug ali je premali za rolo balirku i prednji utovarivač, tako da mi je to najbitnije, pored toga da je nov i do 65 ks...Nemam voće ali planiram da kosim nekih 10-ak ha .
 
Kinezi daju garanciju 1 godinu ili 1000 rs. Turci duplo.
Inace 622 ima gume kao bicikl u odnosu na bilo koji drugi traktor te snage-tog ranga. Kako on moze iskoristiti tih 60-ak ks.... nzm. Mozda u vinogradu,vocnjaku dodje do izrazaja ali za rolo bale i utovar istih....
Siki na ovo sam se nadovezao, na kardanu ima prednost u odnosu na gabarite. Bez da poredim sa mahindrom,tumosanom ili nekim trećim.
 
Beca,kako hoces ali msm da ti je bilo koji drugi bolji od tog 622. A eno i talianu i putin tako razmisljaju.
Talianu moja greska! Nijesam te shvatio! :)
 
Hvala svima na odgovorima, iskreno očekivao sam da će te većina preporučiti MTZ, a vidim Siniša1979 kaže nikako baš model 622....
Ni sam nisam siguran koji model, evo gledam i ovu Mahindru 7030..

http://stefanarilje.rs/7030-di-4wd/

Inače ovo je moja trenutna mašina sa kojom sam prezadovoljan, ali mora nešto jače, tako da će mo se najverovatnije rastajati uskoro.

14853069_1709722332680237_7898883300461236430_o.jpg




kupiš opet imt nećeš pogriješit
 
hvala svima na odgovorima, iskreno očekivao sam da će te većina preporučiti mtz, a vidim siniša1979 kaže nikako baš model 622....
Ni sam nisam siguran koji model, evo gledam i ovu mahindru 7030..

http://stefanarilje.rs/7030-di-4wd/

inače ovo je moja trenutna mašina sa kojom sam prezadovoljan, ali mora nešto jače, tako da će mo se najverovatnije rastajati uskoro.

14853069_1709722332680237_7898883300461236430_o.jpg



то не истјеруј из дворишта!!! можеш купити јачи, али 39-ку не дирај :))) то је злато, које се нажалост више не производи па га ваља чувати.

послато са sm-a500fu уз помоћ тапатока
 
Pre bih uvek uzeo 549 ili 542 nego 539.veca kabina,tezi dosta, sposobniji hidraulik ,pun dizel, 5 brzina. Ni jednu prednost fergusona ne vidim . terao sam i jedan i drugi to se ne moze porediti.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
542 i 539 imaju isti motor...

Kod mene u selu ima jedan 542 novije linije koji je cio svoj vjek orao OLT slavoncem i vukao tanjuracu 20 diskova. Problem je taj sto uz neko brdo taj traktor jedva ima snage da nosi sebe a kamo li da vuce tanjuracu za sobom. Pre tezak je (pogotovo s kabinom) za neke teze radove u poljoprivredi, bar kod nas gdje je dosta grbave zemlje. Strasno je pricati ali u oranju je 539 sposobniji od njega i to dosta. Vlasnik je s njim radio i kad je umro njegova zena je placala covjeka iz sela koji je radio njezinu zemlju njezinim traktorom. Motor nije zagusen, traktor nije izradjen nego jednostavno za tu tezinu pre slab... Koliko god ga ovaj "gazio" jednostavno nije to TO.

Komfor, brzina, jaci hidraulik bolji prednji trap nego na 539 al dzaba mu svega kad je glomazan.
 
Nema nista od toga sto ti pricas.
Da li si mozda razmisljao da taj traktor nije bas bio u redu, da mu je bila losija pumpa ili tako nesto.
539 sa jednoosovinkom punom kukuruza u klipu kada je kaljavo jedva ide u ravnici, rizicno je sici sa puta u parcelu.
Dok sa 542 nije taj slucaj on vuce jednoosovinku punu i u losijim uslovima.
Kod nas 542 moze vuci 756, dok 539 ne moze.
 
Ljudi da se ne lazemo, ni 539 ni 542 u brdu nemaju sta da traze. Ja sam u brdu ili po vasim pojmovima u planini i dosta sam ih gledao kako su nemocni. Recimo ovde 539 vazi za loseg oraca jer u teskoj zemlji ne moze da mrdne. Ipak ima svoje prednosti. Na kraju nije ni prevelika razlika u tezini jer je 539 oko 1500, a 542 stari tip oko 1700 bez kabine koliko ja znam. 549 je vec druga prica.
 
Zato i kazem da je covjek koji i drugima radi zemlju vozio taj traktor a ni covjek ciji je traktor bio ga za zivota nije sparao po gasu jer 90% vremena koliko ga je imao nije znao naci 4. i 5. brzinu pa je po putu UVIJEK isao 3. pun gas. Nije bio zagusen jednostavno uz brdo ne ide. Motor gubi snagu s 20 diskova tanjuracom. Ja radim njihovu zemlju vec desetak godina i zemlja je uredna, nije teska za obradu. Sjecam se da je taj traktor 80% vremena vukao jednobrazni IMT plug... Da je sposobniji od 539 u zemlji nije se tako pokazalo kad vuce istu tanjuracu kao i on.

Ja kazem sto znam iz moje okoline. kod nas se 542 nije pokazao kao zemljoradnik. 539 je dokazano sposobniji u oranju od njega. Vuku isti plug al je 539 i okretniji i brzi u 1. direktnoj.

Ovaj 542 jos uvijek na sebi ima tvornicke gume 11.2-28
 
Nazad
Vrh