Slobodna diskusija o traktorima

Zanimljivo da je 539 laksi i mnogi mu bas zameraju tu malu masu. U to sam se i sam uverio jer bas lako proslajfuje. Medjutim Bobo tvrdis da je dobar orac, a svi znamo da je tu masa mozda i presudan faktor. Stvarno je okretan i to mi se kod njega svidja u malim parcelama i dobar hidraulik.
 
Uzmite u obzir da 539 ima 39ks, ne možete ga porediti sa ostalim traktorima koji imaju dosta više snage. Od 542 je sigurno bolji jer kao što Bobo kaže isti motor a 542 je dosta teži pa dosta snage gubi dok sam sebe povuce... dok nisam imao drugi traktor 539 je vukao 2 brazde u dosta teškoj zemlji i vukao Fak Loznicu 3,8t punu pijeska... a ja sam u brdovitom kraju. Do duše istina je da taj traktor teško to vuce i sa njim može da uradi dosta posla samo iskusan i dobar traktorista... neko neiskusan, u brdu , sa velikim teretom ne bi dobro prošao jer je dosta lagan traktor... sad moj 539 kosi i kupi travu cijelo ljeto, radi sa sjetvospremacem, i u ljeto ponekad vitlo. To su pravi poslovi za njega, okretan i brz...

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 
@Bobo Taj tvoj je bas kadar da poredi traktore, a i dobar je traktorista, cim na 542 nije mogao potrefiti cervrtu i petu.

Nauci se citati, MOLIM TE...

Vlasnik traktora koji je negdje u 45.g. zivota prvi put sjeo u traktor kad je kupio taj 542 nov. Nije mu tko imao pokazati a svi prepametni pa nisu citali upute koje su svi dobili uz traktor, kao sto ti ne citas sta ja pisem ovdje...

Dakle, vlasnik nije znao naci 4. i 5. brzinu, tj nije ni znao da ih ima... Nitko u okolnim selima tad nije imao traktor s 5 brzina i to je tako bilo.

Covjek iz sela je s tim traktorom radio njihovu zemlju kad je vlasnik traktora umro. on je znao ubaciti i u 4. i u 5. kao i sam vlasnik zadnjih godina kad mu je netko pokazao. Taj koji je s tim traktorom radio je sjedio na svim mogucim traktorima u okolnih 20 sela i bas se covjek naradio. Silom prilika pa radi i dan-danas... Taj isti covjek je s mojim 549 orao smojim 549 prije nego i moj otac i brat, bas da ga poredi s 549 mog pokojnog ujaka skojim se takodjer naradio.


Sve u svemu ja samo kazem da se 542, nove linije s kabinom kod nas pokazao kao pretezak traktor za svoju snagu. 549 je za njega izmisljen traktor.
 
Bobo, ja reko da prodam 539, i da kupim 542, ali ti si me sada opravio.
Kod nas ima godina kada 539 sa 755 ore na 20cm. A 542 cepa na 30 kao od sale.
 
3c71e9b4612b3780772a3079b546092d.jpg


evo ja imam i 542 i 539 i mogu vam reci da se ne mogu porediti, sa 542 vucem dvoredni berac i ore sa dve brazde 30cm zahvata na 30cm dubini ko od sale dok 539 ne moze ni da pomisli na to, oba su '91.god i u besprekornom stanju

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Pozz... postoji li trenutno neka subvencija za traktore imt iako je fabrika propala ili neku drugu marku traktora ,ako postoji koliko se tacno vraca novac, ?
 
Besprekorno stanje a prednja desna guma celava kao crevo. Ko zna kakva je leva. A maska hladnjaka zapusena koliko je prljava.
 
Dobro ljudi,koji je sad bolji ( u oranju a posebno u transportu).odlučite se pa da zaključimo!Ja imam 539 i orem malim leskovačkim dvobraznim,ide 25-30 cm dubine sa zahvatom od oko 50 cm,vučem 24 diska tanjiraču plavu OLT teško ali ide,prošlog leta(neću to više raditi) povukao vagonku sa 95 metara žita,a da je lagan jeste i kad je mekano ili blato-odmah prošlajfuje i slikaj se.E sad neki kažu da zato nikad ne pukne,jer mu je to sigurnosni ventil i nikad ga ne možeš preopteretiti!
 
Dobar je jedan i drugi i moj 39 tanjira s 24 diska olt svi nazubljeni .
542 je malo jači jer je teži i bolji što je brži .
 
Nije mi jasno to sto pricate nema snage samog sebe da nosi, nasao sam podatak da je 542 za 300kg tezi od 539 sto je zanemarljivo. Drugo vidim cesto se prica o vecim gumama na 539 koje 542 ima fabricki na sebi i jos se spominju razni tegovi koji takodje ne trebaju za 542 .
 
Besprekorno stanje a prednja desna guma celava kao crevo. Ko zna kakva je leva. A maska hladnjaka zapusena koliko je prljava.
hahah dobar si, starija je slika a guma je promenjena odavno i to nema veze sa stanjem traktora a maska hladnjaka nije zapusena nego je mreza stavljena preko nje...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Kratko rečeno,ako bi meni neko hteo da zameni moj 539 za njegov 542 (istog stanja) da prihvatim zamenu ili ne?
 
Naravno da ne. 539 ima pogodjenu 1 brzu za oranje. Za transport mana je kada treba iz 2 u 3 moras brzo presaltati pod velikim teretom. Ja vucem 2x5t robe + tara sa i 539 i 533 i ide. Za useve na 50cm je idealan sa trapom na 150cm. Lagan, a sposoban da nosi prskalicu od 400l vode + sasija prskalice. Ono gde je nezamenljiv je vozanje sa kavezom/korpom, bacanje vestaka (kod mene radi sa Viconom sa lulom i tovarim po 550kg vestaka). Kada je ustelovana pumpa i motor u dobrom stanju trosi oko 2.7l/rh Gasnog ulja. Sta god kupio 533 i 539 cu zadrzati u avliji jer na trzistu kostaju malo, a meni zavrsavaju 90% posla. Sa 558 orem i setvospremiram, tanjiracu ne koristim. Platim da mi urade velikom kada sejem psenicu.
 
хахаха и ја сам такав. не могу замислити пољопривреде без свог имт-а. прирастао срцу, од малена се ја и он дружимо.. док сам био дијете ишао сам са оцем у њиву и тако имт 539 ме буквално одхранио
 
Ja sam sedeo na boci od vazduha u 539. Tu je bilo nekih krpa i zaglavim se pored i to je bilo moje radno mesto. Kada sam sa 12-13 godina sam poceo da prevozim kukuruze sa 539 niko kao ja:osmeh:
 
Nazad
Vrh