Slobodna diskusija o traktorima

Taj imt nije radio, za tolike godine malo sati. Zapadni traktor za toliko godina okrene preko 20 000 i mnogo vise. Jos je radio sa prednjom hid ili prednjim utovarivacom a vecina poslije 90ih rade sa oboje. Imt u vecini slucajeva nosi prazan nosac tegova. Nemoj me pogresno shvatit imam i ja imt, nista posebno. :osmeh:

- - - - - - - - - -

neki smo to probali,pa pišemo iz iskustva :ppozdrav:
u danasnje vreme imas solidne kredite iz repubickog fonda za razvoj,iskoristi priliku i kupi novu mašinu
misiš da je švaba lud kad je prodao traktor za par hiljada?a mi pametni?:haha:

Nije to bas tako. Vecina se usreci sa polovnim zapadnim. Slobodno napravite anketu u ovoj temi jer je dosta maseja na forumu a 99% polovni dosli u vlasnistvo, pa bi vidio koliko bi opet kupilo istu/isti ili se eventualno korigovao pri kupovini a koliko bi se odlucilo za novog kineza, indijca i slicno.
 
SVATKO koga poznam da je kupio polovnog "stranca" je zadovoljan.

Jedan kolega je kupio prije koju godinu Jd 135ks (ne znam oznaku) sa sve 4 nove gume i 9000 radnih sati. Covjek koji je uvezao traktor je odmah rekao da je mjenjac pri kraju i cjena je bila takva da je kolega i kupio taj traktor. Prvu sezonu je odradio s njim takav kakav je bio i zbilja mjenjac nije nesto bio u redu. Iduce godine zvao mehanicare, decki dosli, skinuli mjenjac, odvezli, uradili kompletan remont mjenjaca i vratili ga na traktor. Dali mu garanciju i nakon 150 sati rada su dosli i zamjenuli ulje u mjenjacu i samo po gasu. Na tih 9000 sati se na motoru po nicemu ne vidi da je izradjen, nit dimi, nit trosi, snage ima da sve puca, vuce plug 4 glave samo tako.

Remont sa zamjenom ulja je kostao oko 5000€ ali po prici je traktor bio dovoljno povoljan da se to isplatilo odraditi. Sad su mirni s tim traktorom jedno dulje vrijeme.

Poznam ljude s uvezenim MF, Deutz, IHC, JD traktorima... Nitko se ne zali apsolutno nista.

Mnogi su gore prosli kupujuc polovan traktor koji je od prvog dana u HR koji nije ni pazen ni odrzavan kako treba...
 
Mi smo za 2 godine promenili samo ulja i filtere i par srafova.sad bi trebali da zamenimo spone i da dodje elektricar da precacka el.instalaciju...
 
Kad sve saberem i oduzmem , ja sam ipak za kupovinu renomiranog polovnjaka , a neka radi ko kako hoće . Nemože se to porediti , koncepcija da ih tako nazovemo "zapadnih traktora" a znate na šta mislim je mnogo bolja .
 
Sad i ja upadam u temu i off ali da kazem sta mi lezi na dusi.
Ti strani polovnjaci mi se cini kao i polovni auti zadesi se i dobar i los primerak(samo o losem retko ko hoce da prica, eno pogledajte temu o polovnim autima na forumu svi pisu malu potrosnju a retko ko napise i kolika je "cena" te male potrosnje kroz odrzavanje,do pre dan dva svi cutali o tome) ali i ako se ne kvari odrzavanje je dosta skupo i mora se raditi redovno.
Druga stvar za Rusa sto sam jesenas video i prakticno je da je to traktor koji se i ne kupuje nov,posle godinu dve dana skoro nikakve razlike izmedju tog "novog" i onog od 10 godina, nikad ne znas kom ce sta da ode,ali i kad ode jeftino je.
 
neki smo to probali,pa pišemo iz iskustva :ppozdrav:
u danasnje vreme imas solidne kredite iz repubickog fonda za razvoj,iskoristi priliku i kupi novu mašinu
misiš da je švaba lud kad je prodao traktor za par hiljada?a mi pametni?:haha:

Pa druze, ti ako nisi imao srece da potrefis traktor ne mora znaciti da ce svi tako proci.
Nisam se ni ja usrecio, radio sam motor druge godine.
Ali ni sada, posle tog ulaganja ne bi zamenio svoj traktor za novog Rusa 1025.
Ljudi kupuju nove traktore od po 50-60.000e (New holland, Zetor) i na 2000 radnih sati imaju ulaganja od po 2.000-3.000e....
 
I tebe bi toliko kostali servisi da si menjao ulje i filtere na u menjacu i hidrauliku.

Drugar je kupio Maseja 6270. Iako je kabina kao i kod prethodne serije, poluga menjaca je mnogo bolje resena. Jedino sta mi je neobicno je to da polovljenje brzina regulisano samo prekidacima na reverzeru, nema nigde dugmadi sa desne strane.
 
SVATKO koga poznam da je kupio polovnog "stranca" je zadovoljan.

Jedan kolega je kupio prije koju godinu Jd 135ks (ne znam oznaku) sa sve 4 nove gume i 9000 radnih sati. Covjek koji je uvezao traktor je odmah rekao da je mjenjac pri kraju i cjena je bila takva da je kolega i kupio taj traktor. Prvu sezonu je odradio s njim takav kakav je bio i zbilja mjenjac nije nesto bio u redu. Iduce godine zvao mehanicare, decki dosli, skinuli mjenjac, odvezli, uradili kompletan remont mjenjaca i vratili ga na traktor. Dali mu garanciju i nakon 150 sati rada su dosli i zamjenuli ulje u mjenjacu i samo po gasu. Na tih 9000 sati se na motoru po nicemu ne vidi da je izradjen, nit dimi, nit trosi, snage ima da sve puca, vuce plug 4 glave samo tako.

Remont sa zamjenom ulja je kostao oko 5000€ ali po prici je traktor bio dovoljno povoljan da se to isplatilo odraditi. Sad su mirni s tim traktorom jedno dulje vrijeme.

Poznam ljude s uvezenim MF, Deutz, IHC, JD traktorima... Nitko se ne zali apsolutno nista.

Mnogi su gore prosli kupujuc polovan traktor koji je od prvog dana u HR koji nije ni pazen ni odrzavan kako treba...

Mislim da su JD druga prica, znam da su ovdje mjenjali motore , dovezu remontovani i skinu stari , slucaj da su stavljali i jaci motor od onog koji je bio , to je JD proizvodnja 90-tih godina , ne znam tipove ali oko 200ks traktori, nije mi poznato da li ti motori dolaze iz vana ili netko radi ovdje jer u pradavna vremena je bio ovlasteni remont u Belju, moguce da to neko od tih ljudi radi.
 
Kolega je kupio ovaj JD kod Rajkovica. Drugi je kupio JD 105ks od svog kolege koji ima 15-ak raznih JD i ovaj mu je postao visak i traktor je kupljen na poznato, sto bi se reklo "iz posla".
 
ко планира трактор за дуже вријеме најбоље је купити нов ако икако можете... ја имам имт 539 који купљен нов још '89 и јакоо добро ме служи и дан данас... универзала сам исто купио новог прије 10 година и до сада никаквих кварова на њему нисам имао... тешко је узети нов,скупо знам из искуства али ја нисам никад зажалио

послато са sm-a500fu уз помоћ тапатока
 
гледао сам те западне половне али опет као што већ један члан рече тј. написа "неби то швабо продао да ваља"

послато са sm-a500fu уз помоћ тапатока
 
Не би швабо продао да то ваља!?

Али има и она друга, зашто терати стару машину 20+ година, када можеш да купиш ново. Поготово у њиховом случају, јер они због праве политике коју води држава према сељаку, могу да приуште да занављају машине сваких 10-15 година, без проблема ејр имају позамашне субвенције. Многи од њих терају и старије тракторе које су средили тип топ, па раде са њима без проблема и данас на својим имањима....

Поредити нас и њих, је глупо да глупље не може бити....јер је код нас пољопривреда на апаратима, тј. сељаци...
 
Nazad
Vrh