Slobodna diskusija o traktorima

Gorane mozda je radio samo lake radove, pa mu prednja vuca i dobre gume napred i ne trebaju.
 
E moj Manjeviću,ti se mučiš i trudiš da im nađeš dobre i povoljne traktore po "belom svetu" a oni još teraju šalu sa tobom.Što bi rekao naš narod "rani kera da te ujede"!
 
Ljudi takvi traktori su po oglasima po 12.000e.
9.000e se trazi za njega, a za koliko ce otici ne znam i ne zanima me.
Ja sam vam postavio posto sam nedavno stupio u kontakt sa nekim trgovcima koji rade brzu prodaju.
Naprimer skoro je otisao same laser 90, sa prednjom hidraulikom za 7.000e.
A da li se vama svidja i da li ovaj massey ima retrovizore i tegove, to me ne zanima.
 
Manjevicu druze sta ti znaci brza prodaja? Jel to neka vruca roba? Svi se zalepe za 2-3 hiljade popusta. A posle ode jos 5 do 10 000 da bi radio.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Brza prodaja znaci da trgovac odmah proda rodu i zaradi 500e nego da ceka godinu i zaradi 1500e.Pre proda brze zaradi i okrene novac i naravno okrece odmah drugo.Jer ne pisano pravilo je da ko brzo prodaje odmah ima drugo na raspolaganju ali ne i novqc da kupi oba odjednom.
 
Znam ja jednog sto vrsi brzu prodaju automobila. Mogu vam reci da su mu sva vozila u principu u dobrom stanju i ispod cene. Idu kao alva. Jedino sto vecina ima tako po neku sitnicu, obicno estetske prirode pa to nekome smeta. Recimo onom ferdzi ako fali samo auspuh, blatobrani i tegovi to je zajebancija. Jer sve drugo je skuplje, a traktor ispod cene.
 
Maticu, mnogi uvoze po mizernim cijenama a prodaju pod servisiran prije 2 stotinjke. Ja ovo postujem. Nije bajno, nije zacijenjeno/precijenjeno. Za ovaj model konkretno ne znam nista, ali ljudi oladite. Niko vas ne tjera da ga kupite. Ako niste za sverc-komerc, nemojte druge pljuvati jer realno svi bi lagodno do para samo nekima ne ide.
 
Pratim pomno oglase, traktori koji imaju samo malko visu cenu od neke realne jako jako dugo se prodaju. Onda ih nema jedno vreme, pa se opet pojave. Ne razumem tu logiku, drzis zarobljene novce i fakticki samo gubis na vrednosti jer odbijas ljude.
 
Taj koji dodje za 6,7000 Eura sigurno nema 5-7000 radnih sati. Ima preko 10000, cak i preko 15000.. Nisam rekao da nema takvih traktora, dodju i traktori koji imaju po 5-6000 radnih sati, dosta ispod cijene koju vrijede, ali u 99% slucajeva imaju neku manu, neki se rijese za male pare, neki za vise.. Kolega je kupio u Prnjavoru trakto Massey 3125 sa 9000 radnih sati, da kazem u super stanju. Traktor je kupovalo preko 10 ljudi, odvezu i vrate kaze ne moze raditi. Problem je bio oko dynashifta nesto. 6 mjeseci bio u radionici, sve na njemu pomijenjali, pumpe, ventile, sve vezano za hidrauliku, i opet ne radi. Kolega dogovorio da da ce on kupiti traktor za cijenu od 9000 e. Dolazio je cesto kod njih u radionu da vidi sta rade. Dosao jedan dan, ajd kaze odmaknite se od traktora, uzeo manometar, premjerio pritiske, izvadio ventil ispod haube( zablokirao bio) ocistio ga, vratio, upalio i otisao traktorom kuci...
 
Citajuci vase komentare ispada da mi koji zelimo da kupimo zapadne polovnjake bolje da ih ne kupujemo. :osmeh: razocaravamte me ljudi :ppozdrav:
neki smo to probali,pa pišemo iz iskustva :ppozdrav:
u danasnje vreme imas solidne kredite iz repubickog fonda za razvoj,iskoristi priliku i kupi novu mašinu
misiš da je švaba lud kad je prodao traktor za par hiljada?a mi pametni?:haha:
 
Nazad
Vrh