Slobodna diskusija o traktorima

Imam i ja zapadne traktore. Samo realno kazem, nije on kupljen da bude i garazi i da se posle 10-15 godina prodan nama za male pare. Kupljen je da radi, i da zaradi novog. Opet kazem, po meni ako je traktor dobro odrzavan, i bio kod dobrog domacina, gdje nije siljen i svako po njemu skakao, nema veze sto ima malo vise radnih sati, tj preko 10000..
 
Imam i ja zapadne traktore. Samo realno kazem, nije on kupljen da bude i garazi i da se posle 10-15 godina prodan nama za male pare. Kupljen je da radi, i da zaradi novog. Opet kazem, po meni ako je traktor dobro odrzavan, i bio kod dobrog domacina, gdje nije siljen i svako po njemu skakao, nema veze sto ima malo vise radnih sati, tj preko 10000..
znaci nisi nista kopao po menjacu i hidrauici?
 
Zalepio sam se za jedan NH iz oglasa, da li cemo se dogovoriti ili ne videcemo. Taj traktor sto sam nasao sa 12 godina kosta 1/3 cene novog u toj opremi. Misljenja sam da mu i NOV motor stavim i menjac da crkne, kostace kao 2/3 novog, opet sam u plusu. Mozda gresim?
 
i obicno nema vise od 7500 rh

AcA OPEL

nista na ferdzi nije jeftino pa ni auspuh

Odes lepo kod nekog sto pravi auspuhe i napravi prohromski. Moze da se odradi za manje od 100 evra sigurno, a vecno. Mozda je nekome i to mnogo, ali taj onda i nije za traktor.

I konstantno neki zaboravljaju da svaba ne prodaje nama traktor zato sto nas voli vec zato sto moze da kupi nov, a mi ne mozemo. Isto tako i ako taj isti traktor ima neki kvar jeftinije je i po nekoliko puta da se to otkloni kod nas nego kod njih. Zato on lepo kupi nov traktor, a ovaj proda jeftino pa se kod nas prikrpi i tera.
Znam coveka koji je pre vise godina kupio duplaka 75 ks iz austrije i ovde ga izaso 8000 evra. Taj radi po sumi do dana danasnjeg bez greske. Znaci nije sve tako crno, a ni belo.
 
AcA OPEL

ja sam zadovoljan zapadnim traktorom iz uvoza i vec imam napravljenu cev od prohroma ali njemu je skinut lonac a postavljena cev odmah drugaciji zvuk to nije to a i prigusivac se ne moze staviti napamet nego onaj koji je inzenjer postavio :ppozdrav:
 
Zalepio sam se za jedan NH iz oglasa, da li cemo se dogovoriti ili ne videcemo. Taj traktor sto sam nasao sa 12 godina kosta 1/3 cene novog u toj opremi. Misljenja sam da mu i NOV motor stavim i menjac da crkne, kostace kao 2/3 novog, opet sam u plusu. Mozda gresim?

Uuu dobro se preračunaj u vezi popravka motora i mjenjača kod NH traktora, a pri tome najviše mislim na cijenu dijelova.
 
Nije problem postaviti sliku, veci je problem sto moram sve da izkeshiram, a nov mogu na kredit i preko fonda pokrajinskog na 2% kamate. Becarina mi je dao dobar savet, pogledacu u Agroglobe koliko kostaju delovi motora za taj model i menjac. Menjac je 16x16 powershift, kao kod Maxxum serije, a motor je 4.5l FPT.
Za majstora se ne bojim, ako je Agroglobe bezobrazan sa cenama delova imam blizu Madjarsku.

Napravili smo off u pogresnoj temi, ovo je slobodna diskusija o traktorima.
 
Nije problem postaviti sliku, veci je problem sto moram sve da izkeshiram, a nov mogu na kredit i preko fonda pokrajinskog na 2% kamate. Becarina mi je dao dobar savet, pogledacu u Agroglobe koliko kostaju delovi motora za taj model i menjac. Menjac je 16x16 powershift, kao kod Maxxum serije, a motor je 4.5l FPT.
Za majstora se ne bojim, ako je Agroglobe bezobrazan sa cenama delova imam blizu Madjarsku.

Napravili smo off u pogresnoj temi, ovo je slobodna diskusija o traktorima.

Možda bolje da ne gledaš. :osmeh: Novi kardan sa dva dupla zgloba između kandže na radilici i sklopke za uključivanje prednjeg kardana na TN95FA kod nas košta 13000 kn. Bolcn donje poluge sa senzorom za EDC 5000 kn. Oš još? :osmeh:
 
@Becarina
A jesi li gledao cene u Madjarskoj, Austriji? Nas na Balkanu u nekim situacijama oderu kao zeca.

@Dejaaa
Velik mi je taj model. Nije mi univerzalan. Pretezak, preglomazan.
 
A turci i Indijci ne prave za njih :osmeh:


Ne znam za njih, al znam da kinezi rade za CNH.

2w5txg5.jpg


Slika ključnog ležaj na prednjem trapu tj. SuperSteer-u na TN95FA. Već smo 4 il pet puta radili prednji trap tj. SuperSteer unutar 10000 rh. Traktor se redovno podmazuje kvalitetnom totmašću, al kvalitet tih dijelova je očito loš. Neke stvari što smo mi piksovali puno duže su trajale nego orginal pikse.
 
Sad jedna zanimljivost. IMT iz 80-ih prednjica je podmazana NIKADA a pamtim 20 tak godina. Ima 5000 radnih sati i nikada nista tu nije otislo. Malko ima lufta na klackalici ali nista znacajno. Traktor radi sa atomizerom, prskalicom, baca vestak i vuce speditere sa 1-2t tereta.
 
Nazad
Vrh