Slobodna diskusija o traktorima

Svako zna za njega sta je idealno. Ko ima vremena moze da radi sa manjim i jeftinijim masinama a vise radnih sati. Veci traktor, veci troskovi odrzavanja, vece prikljucne masine-skuplje.
Ima i ko gleda na poljoprivredu kao na profitabilnu delatnost u svom zivotu, a ima i ko gleda kao na skup hobi od kog se svi prihodi ponovo vracaju na ulaganje u isti.

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Ja bih isto kupovao veci traktor umesto 539.
Za 3.000e je uvek bolje kupiti 558 ili nekog Zetora nego 539.
Zato sto odradi 539 moze i 60ks, a ono sto moze 60ks, 539 ne moze.
I sam cu prodati 539 i kupiti ili 549 ili Zetora 5011.
 
@ Bokibole Pricam o zameni za 539. A 6011 kada bude otisao, na njegovo mesto ce doci neki 7211 ili 7711. Ili nesto slicno tome.
 
Ok ako je serijski onda bas i nije lep za moj ukus. Sigurno je pregledan, nastavak volana mi je baš kriminalan.

Je, serijski je. Ovaj iz posta od NA je moj traktor. Volan je u stvarno lošem položaju, al smo ga mi malo spustili tako da sad odlično leži u ruci. Ti E modeli su nebo i zemlja u odnosu na standardni 549. Imam i standardni 549 tako da oba znam fajn. Kabina je malo tiša, preglednija, lakše se ulazi i izlazi, grijanje, ventilacija, manje prašine...
 
Moj pokojni teca i clan ovog foruma Vivak ima 545E ali on nema taj dugacak volan i visoku platformu a traktor je radjen za izvoz u plavoj boji je sa vecim gumama pozadi.

- - - - - - - - - -

Mozda je ova kabina malo visoko postavljena,stabilnost,a da je orginal to jeste i proizvodio je IMT.
 
Ima 549 sa kabinom ovakvom ali gume kao 560 i ceo nalik 560. To mi deluje preveliko za taj motor. Da je ovom novija tabla, kao noviji 577, a mozda je takva kao kod 549E, onda je lepše. Ovako, sa ovim produžetkom volana, meni je baš bezveze.
 
Nazad
Vrh