Slobodna diskusija o traktorima

545 je sa DM motorom i mjenjačem sa tri brzine. Naš standardni 549 je bio u toj izvoznoj plavoj boji, ali sa 12,4-28 gumama. 549 sa gumama 14,9-28 je puno stabilniji, mirniji, manje gazi-propada, bolje nosi teret... Na istom traktoru imam i 12,4-32 i sa njima je udoban (ne tolko ko sa 14,9), al tragovi su vidljiviji dok kad stavim 9,5-36 onda je solidno tvrd na cesti i, jasno, ima najočitije tragove.
 
Sad sam se setio..taj nam je pobegao pred nosom..otisao je za oko 6300e..ja i drugar isli da pazarimo sejalicu i zamalo da pazarimo i traktor..tad je bio taj 7ak zdravo dobar,nismo mu nasli manu..
Napisah ja da je covek preprodavac. Radio je Rakovice sa arapima. Meni taj traktor deluje pristojno a celu jesen je radio sa Gitaricevim beracem. Sad je prodao berac a i traktor ce prodati. Meni se onako na izgled svidja traktor a po onom sto sam video i jeste dobar. Motor reze na gasu i takoreci nema dima na auspuh.
 
Becarino ako uspem iduce ili one tamo godine voleo bih doci do tebe da ga vidim i cujem u radu.
Taj traktor bez problema nosi maju 4 reda ili nodetku 6r,zitnu sejalicu, spartac, rasipac, prskalicu 600l, drljacu 4 krila, transport sa 2 cetvorotonke (kakve imam ili jednu zmajevku). U principu za sve traktor osim za dvoredni berac,spremac i 2 brazde dubokog oranja.
 
@ Bokibole Pricam o zameni za 539. A 6011 kada bude otisao, na njegovo mesto ce doci neki 7211 ili 7711. Ili nesto slicno tome.
Ma kakvi 539.... Ja da sam recimo nasledio 539, radio bih sa njim ovih mojih 6ha i to je to, ali kada nema neko traktor, velika je glupost da kupi fergusona kada za tih 3000e moze da kupi recimo univerzal 445 ili zetor 4718 za iste pare.
Meni je jako zao sto nisam umesto zetora 5711 kupio 6711. Po gabaritu isti, a snage nikad dosta.
https://www.kupujemprodajem.com/Fendt-305LSA-FARMER-40537819-oglas.htm
A sta kazete za ovako nesto? :)
 
Sta da kazemo?
Izradjena masina koja je u Francuskoj kupljena za najvise 3.000e.
Pa kada krenu kvarovi, a delovi papreni i pitanje da li se mogu naci....
 
Ja sam poredio sta moze da se kupi za tih oko 3000e koliko vredi ferguson, i dao sam alternativu koja je bolja ukoliko je nekome potreban traktor za sve.
A ovakvog slicnog fendt-a sam vozio, samo sa duplom vucom, i to u tvom kraju, selo Becevica. Ako se zaglavis negde, sad znas koga mozes da pozoves a da je blizu :osmeh:
 
Sta ste se sad uprpali? Ako se vec luksuziramo sa dva traktora na 6ha, neka bude Fendt. Kaki istocnjaci stari 40 godina. :haha:

Marko, mislis, vozio si Fendt-a koji je vlasnistvno Draga Dragicevica iz Becevice? :cvetic:
 
Ne luksuziramo se sa dva traktora vec sve vreme govorim o jednom traktoru koji treba sve da obavi i da se kupi za 3000e ako neko vec nema ni jedan traktor. Ruku na srce Petre, posto imas fergu, da nemas ni jedan traktor, da li bi za isti novac kupio njega ili 4711 zetora? Znas vec da je okretan kao ferguson tako da nema ni tu jedinu potencijalnu prednost. Jedino zauzima malo manje mesta u garazi.

A sto se tice Dragoslava, to je taj traktor :ppozdrav:
 
moze li meni neko reci kakav je john deere 4020? ima li ga ko uopste? i da li znate nekog john deere od oko 100 konja a da nije bas tako nov model

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
da al ima generalisanih u dobrom stanju i prednja vuca

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh