Slobodna diskusija o traktorima

Tačno, nije novi tip spona
Ali su uzane poluge pozadi i stakla iz te serije koje su išle pole 88god.
Možda je bio duplak pa je stavljen prednji trap koji mu ne sleduje po godištu :sta:
treba otići pa pogledati traktor
 
Najbolje uzivo videti ali mislim da je to mnogo para za traktor sa starim tipom hidro volana,tacnije malim ajnslangom.
 
Lacin svaka čast, oštro oko
Razlika je u načinu montaže
Do 88god. prednja šoferka je u širokom kederu, zadnja u ramu i ima bočne prozore sa ramom koji se otvaraju
na nlađim sva stakla su na šafove osim na vratima
 
Cekaj malo... Povecan ajnslag, to je MONTOYA onaj sistem koji ti imas na 577? To ima samo na 577 ili i na 560?

Nas SKIP je 90 godiste i ima stari sistem spona a okretan je da je to cudo jedno. cak nekad zna "podvuci" gumu na prednjem tocku kao zetori ako je u kasiki malo vise tereta. Iskreno, nikad nisam u zivo ni vidio taj noviji tip spona ovdje svi imaju taj stari tip i navikli smo se valjda na tu "okretnost"...
 
Jbes ga pa uradio sam tako..paorska posla..nisam ja bas za moderne tehnologije..

- - - - - - - - - -

Na 9oj strani 577 iz pančeva,prvi vlasnik,7000e..na telefonu sam,komp mi ne radi,pamito kopiranje bas ne ide..
 
Ja radim u firmi i obrađujem 6 ha zemlje. Sa fergusonom je muka bila i oranje je dugo trajalo. Ovako, kad dođem sa posla mogu najviše ha da uzorem sa 2x35 cm, a sa fergom mi je trebao ceo dan za ha.
 
BOKIBOLE je u pravu. i ja sam u istoj situaciji kao i on i po meni je 539 dovoljan za 5-6 ha ali za pomoćne operacije. I to sasvim ekstra da ih obavi a i da ne sabija mnogo zemlju. Ali za oranje treba jači 60-90 ks. Da se i taj posao obavi brže i bolje.
 
Svako zna za njega sta je idealno. Ko ima vremena moze da radi sa manjim i jeftinijim masinama a vise radnih sati. Veci traktor, veci troskovi odrzavanja, vece prikljucne masine-skuplje.
 
Ma kakvi 539.... Ja da sam recimo nasledio 539, radio bih sa njim ovih mojih 6ha i to je to, ali kada nema neko traktor, velika je glupost da kupi fergusona kada za tih 3000e moze da kupi recimo univerzal 445 ili zetor 4718 za iste pare.
Meni je jako zao sto nisam umesto zetora 5711 kupio 6711. Po gabaritu isti, a snage nikad dosta.
 
Za 3000 eur i 560 moze naci sa starim tipom kabine koji ce sasvim dobro uzorati par jutara i za dan

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh